Muzeum čokolády + pár fotek z Tábora

Krásný den,

když jsme byli na výletě v Táboře, tak jsme kromě Muzea lega navštívili i Muzeum čokolády. Vybrali jsme ho hlavně kvůli tomu, že měli otevřeno a protože oba máme rádi čokoládu. Muzeum se nachází v centru, došli jsme tam pěšky, auto jsme nechali u Muzea lega.

Muzeum čokolády se nachází v takové menší uličce pod náměstím a je ve starém domě. Lístek pro dospělého stál 200 Kč a hned na začátku nás prohlídka zahnala do sklepa, kde byla taková čarodějně pohádková říše pro děti. To nás tedy nijak neokouzlilo. V horním patře už byla samotná expozice, kde toho ale zase tolik vidění nebylo. Našli jsme čokoládového Jágra, vlak a nějaké princezny, resp. jejich šaty byly z čokolády. taky zde byla místnost, kde byl dokument o čokoládě, to bylo celkem zajímavé.

V muzeu je čokoládový bar, kde jste si mohli dát šálek čokolády. Martin měl hořkou (něco přes 70%), já jsem měla bílou s jahodovou příchutí. Martinovi to tedy vůbec nesedlo, já byla v pohodě, ale přišlo mi to dost sladké. Jsou zde také toalety a obchod s čokoládou a pralinkami.

Celkově nás Muzeum čokolády moc neuchvátilo. Je určené hlavně pro děti a přišlo mi, že tam toho moc neměli. Oproti Muzeu lega, které je sice menší, ale má mnohem bohatší expozici, je to fakt bída.

Mezi návštěvami muzeí jsme se prošli po náměstí a také navštívili cukrárnu, kde jsem měla jahody s macarpone a Martin panna cottu. K tomu jsem si vybrala perlivou vodu od nějaké italské značky, ta byla tedy skvělá.

Tento víkend bylo v Táboře hodně lidí, asi tu probíhala nějaká koštovací akce. Také jsme potkávali neustále spoustu lidí v různých kostýmech, takže se  asi konala i nějaká historická záležitost. Tábor se nám líbil, ale Muzeum čokolády vám asi nedoporučím.

Byli jste někdy v Táboře? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

Tagged on:

6 thoughts on “Muzeum čokolády + pár fotek z Tábora

 1. Helena

  Byli, Hani, je to pár let a moc jsme si pobyt užili. Bydleli jsme v hotelu Dvořák, bohužel jsme se nedostali do kláštera Klokoty. Tam bych jednou chtěla.
  Přeji příjemný den. Helena

 2. Stáňa

  Hani, já jsem měla v nedalekém Sezimově Ústí dědu a když jsme u něj bývali, tak jsme do Tábora jezdili na výlety. Teď už tam jezdíme jen na hrob (právě do Helenkou zmiňovaných Klokot) a loni jsme to rozšířili o procházku po městě :). V  žádném muzeu čokolády jsem nikdy nebyla, nějak mne to nikdy nezlákalo. Jen v Třebíči jsem si dávala horkou čokoládu v čokoládovně a ta mne tedy chutnala.
  Hezký den

 3. Lucie

  V Táboře jsem nikdy nebyla, muzeum bych asi vynechala, ale po městě bych se podívala ráda. Před časem jsme se byli podívat v čokoládovně v Čejči a teda nadšená jsem taky nebyla.

  1. ciculka Post author

   Ahojky,
   město je taky moc pěkné. Já jsem tam byla vícekrát a na vždy na různých místech, ale je takové malebné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *