Přečteno: duben 2024

Krásný den,

dubnové přečteno je opravdu bídné. Ne že bych nechtěla číst nebo, nedejbože, neměla snad co číst, ale nějak mi to časově nevycházelo. I když jsem si třeba ke konci měsíce naplánovala, že budu číst odpoledne po práci, byla jsem tak unavená, že jsem u toho akorát usnula. Dneska to tedy bude rychlé, mám tu pouze šest titulů.

Barbora Bernátová – Špína

Na tuto celkem povedenou slovenskou detektivku už recenze vyšla, najdete ji zde.

Ali Hazelwood – Hlava plná lásky

Ali Hazelwood mě v poslední době dost baví a Hlava plná lásky byla povedená odpočinková romance, u které jsem se i celkem zasmála. Bee je nadšená neurovědkyně a je moc ráda, když se dostala do speciálního programu, kde spolupracuje s NASA. Je také velkou fanynkou Marie Curie Sklodowské a dokonce má i sociální sítě s účtem „Co by dělala Marie Curie“. Nový projekt je skvělý, jediným problémem je spolupráce s Levi Wardem, inženýrem, kterého zná už z předchozího studia. Levi ji nikdy neměl rád, aspoň ona je o tom přesvědčená. I když se jí na novém místě líbí, má pocit, že někdo neustále sabotuje její práci. Podezřívá Leviho, ale ten na to nevypadá… Kniha byla fakt povedená, moc se mi líbilo prostředí vědeckého projektu a autorka nás opravdu zásobuje informacemi o životě Marie Curie a celkově o dějinách vědy.

R. L. Mathewson – Dvojitá sázka

R. L. Mathewson vydala další díl ze série s rodinou Bradfordů, kde jsou muži posedlí jídlem. Darrin má nejlepší kamarádku Marybeth a už roky je rozhodnutý, že si ji vezme za manželku. Jenže získat ji není tak snadné. Když se snaží vyjádřit se, tak to celé pokazí. Marybeth ho má taky moc ráda, ale má před ním jedno velké tajemství, kvůli kterému se nechce vázat. Dvojitá sázka je zase taková vtipná romance, měla jsem ji přečtenou za jedno odpoledne a hezky jsem si u toho vyčistila hlavu.

Casey Jones – Srdce v plamenech

Tuto knihu jsem si naštěstí pořizovala pouze jako eknihu a je to jedině dobře, byl by to vyhozený papír. Anotace přitom nezněla špatně. Faith si dodělává vysokou školu, a aby se užila, vezme práci v jednom malém baru u hasičské stanice. Pravidelně sem chodí místní požárníci a mezi nimi je i tajemný hezoun Damon a jeho kamarád Cory. Oběma se Faith líbí, ale ji zaujal jen Damon… Tady bylo opravdu vše špatně. Kniha byla zbytečně dlouhá, strašně se vlekla. Všechny tři postavy mi byly nesympatické. Cory byl úplný idiot, takové šovinistické prasátko. Damon byl pořád tajemný, věčně ublížený a neschopný se vyrovnat s minulostí. Faith úplně nevěděla, co chce, a celkově mi přišla hodně hloupá a povrchní. Dočítala jsem to jen s velkým sebezapřením.

Jenny Hale – Střípky z moře: Román o síle lásky a naději

Na tuto povedenou romanci už vyšla recenze, najdete ji zde.

Petra Schierová – Psí štěstí

Na tuto hodně povedenou romanci vyjde recenze už brzy, máte se na co těšit.

Tentokrát tu mám jeden velký propadák, a to je Srdce v plamenech. To byla fakt hrůza a rozhodně vám ji nemohu doporučit. Co se týče opačného spektra, tam se mi hodně líbily romance Psí štěstí, Hlava plná lásky a detektivka Špína. Jak se daří číst vám? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

8 thoughts on “Přečteno: duben 2024

 1. Lucie

  Ahoj, na čtení nezbývá vůbec čas, nicméně minimálně ty Střípky moře a Psí štěstí by mě k přečtení lákaly:-)

 2. Stáňa

  Hani, já se držím tak na pěti kouscích za měsíc, takže z pohledu tvých měřítek je to bída pořád. Z toho, co tu máš dnes, jsem četla Špínu (kdyby mi tak strašně nelezl na nervy hlavní hrdina, tak by to nebylo špatné – zápletka byla zajímavá)
  Hezký den

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   ten hrdina ve Špíně je takový kontroverzní, ale ve druhém díle jsem si k němu už snáze nalezla cestu.

 3. Sabina Nováková

  Ahoj Haničko, já čtu prostě dle chuti a času a snažím se si nevyčítat když místo čtení raději koukám na televizi nebo zkrátka dělám něco jiného. Přeci jen to není závod, člověk to dělá jako koníček. Já zatím za květen dočetla jednu knížku z dubna a pozvolna jsem začala s novou Jules Wake, ale dostávám se k ní časově spíš občas.

  1. ciculka Post author

   Ahoj Sabi,
   novou Jules Wake jsem dočetla minulý týden a líbila se mi. Ty romány z Anglie mě pod tímto pseudonymem baví asi nejvíce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *