Léto porušených pravidel – recenze

Krásný den,

k mému létu rozhodně patří romantické knihy, které se odehrávají během těch teplých dnů v nějakém zajímavém prostředí. Léto porušených pravidel od K. L. Waltherové to perfektně splňuje. Knihu vydalo nakladatelství Cosmopolis a já jsem ji získala v rámci spolupráce.

oficiální popis:

Prosluněná letní romance inspirovaná písněmi Taylor Swift

Meredith ztratila před osmnácti měsíci svou milovanou sestru Claire a uzavřela se před světem. Nyní přijíždí s rodiči na půvabný ostrov Martha’s Vineyard na pravidelné velké rodinné setkání, tentokrát završené svatbou sestřenice. Krátce před odjezdem Meredith navíc opustil přítel, a ona je rozhodnutá věnovat se jen kamarádům a rodině.

Celý týden se nese ve znamení svatebních příprav a každoroční rodinné hry, v níž chce Meredith na počest své sestry vyhrát. Když ale uzavře kvůli hře spojenectví s Witem, nevlastním ženichovým bratrem, netuší, že díky němu její život znovu získá pestré barvy.

Zůstane romantický letní románek jen pouhou vzpomínkou na jeden nezapomenutelný týden?

zdroj

moje hodnocení:

Meredith je mladá dáma, která se zrovna chytá na vysokou školu. Vše vypadá perfektně, má milující rodiče a skvělé příbuzné, s nimiž pořádá velkolepé rodinné srazy. Jenže na vše vrhnula temný stín smrt její starší sestry Claire, která zemřela před rokem a půl. Rodinu to úplně zdrtilo, Meredith se rozpadl život a hodně visela na svém příteli, tedy nyní už bývalém, protože ten ji před nástupem na vysokou opustil. Nyní se vdává její milovaná starší sestřenice a celá rodina se schází na ostrově Martha´s Vineyard na velkolepou svatbu.

Právě zde se seznamuje s nevlastním bratrem ženicha Wittem a mezi nimi to docela jiskří. Mereditinu mysl ale zaměstnává nejen letní flirt, ale také velkolepá rodinná hra Atentát, při které má každý člen svatby za úkol zneškodnit vodou někoho dalšího. Když je úspěšný, převezme jeho cíl. Do finále, které je poslední den před svatbou nastupuje jen zbytek přeživších. Tato hra zaměstnává všechny a byla asi tím nejlepším na celé knize. Fakt mě bavila jejich strategie, dovedu si představit všechny vtipné scény a, upřímně řečeno, hned bych se taky zapojila:-D

Vztah mezi Meredith a Wittem je takový hodně rychlý, třeba s intimnostmi se vůbec nepářou. Na to že je jí 18 let, tak sex s člověkem, kterého zná jen pár hodin, ji nijak netrápí. Kniha je řazena do Younag Adult sekce, což je taková odnož dívčích románů, kde ten přístup k sexu je poněkud jiný. Asi bych ocenila, kdyby to bylo možná více platonické, přišlo by mi to přirozenější (i s ohledem na to, že jsou tam všude jejich příbuzní).

Knih je popisována jako román na motivy písní Taylor Swift. Já sice vím, jak Taylor vypadá, ale neznám žádnou její písničku. Bála jsem se, jestli to nebude problém, ale těch hudebních odkazů tam zase tolik není, nebo jsem je možná jen nepochopila:-)

Celá romance se čte velmi dobře, je napsaná svižným stylem, je tam hodně vtipných, ale i dojemných scén. Není to příběh jen o lásce milostné, ale i o té rodinné a kamarádské, což je také podstatné. Wittyho si zamilujete určitě hned, u Meredith to bude asi chvilku trvat. Velmi vtipní jsou ale strýčkové a tatínek, jejich soupeření stojí za to.

Za zaslání knihy ještě jednou děkuji nakladatelství Cosmopolis a vy ji seženete na stránkách Grady. Máte rádi písně Taylor Swift? Četli jste někdy dívčí romány? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

6 thoughts on “Léto porušených pravidel – recenze

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   to je pravda, romantika se na léto hodí. Ale v přečtenu za srpen bude i dost detektivek (a samé dobré).

 1. Lucie

  Ahoj, dívčí romány jsem měla ráda tak před deseti a více léty, teď už to není něco, do čeho bych úplně měla chuť se začíst, přece jen už řeším jiné starosti a mám jiný svět než v době, kdy jsem tyhle románky četla.

 2. Sabina Nováková

  Ahoj Haničko, Taylor je za mě takový Harry Potter hudebního světa a já Harryho Pottera moc nemusím. Když běží v telce nepřepnu to, ale že bych ho cíleně vyhledávala se říct nedá 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *