Langoše – recept

Krásný den,

dneska tu mám pro vás jen takovou rychlovku, kterou jsem viděla na youtube – langoše z jogurtového těsta. Langoše jsem nejedla přes dvacet let a celkově s nimi mám úplně minimální zkušenost, měla jsem je asi dvakrát v životě. Každopádně momentálně jsem doma s covidem já i rodiče, takže hledám recepty, které zvládnu ze surovin, co mám běžně doma.

co budeme potřebovat:

 • 150 smetanového jogurtu
 • 300 gramů polohrubé mouky
 • půl lžičky jedné sody
 • půl lžičky soli
 • česnek
 • sůl
 • kečup
 • strouhaný sýr
 • olej na smažení

Recept je velmi snadný. Mouku, jogurt, jedlou sodu a půl lžičky soli smícháme a vytvoříme kompaktní těsto. Z těsta vytvoříme čtyři placky. Já jsem to zkoušela klasicky prsty, mamka na to pak vzala válček, kterým to šlo podstatně lépe:-D Placky smažíme na oleji z obou stran.

Zatímco se placky smaží, utřeme si česnek se solí. Hotové langoše pomažeme česnekem, kečupem a posypeme strouhaným sýrem. Ve videu je měli i s tatarkou a sýrem, ale to mi přijde jako docela divná kombinace:-D Večeře byla velmi rychlá, snadná a naši byli nadšení. Já jsem svůj langoš snědla bez problémů, ale asi vím, proč jsem je dvacet let neměla:-D

Máte rádi langoše? Děláte si je i doma? Co si na ně dáváte? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

Tagged on: ,

8 thoughts on “Langoše – recept

 1. Helena

  Haničko, dobře vím, kde jsem je ochutnala poprvé – v Maďarsku na svatební cestě. Nechtěj vědět, kolik to je let… Doma jsem je dělala asi jen jednou – určitě na začátku covidového období, když jsem chtěla zpestřit jídelníček. Je to dobrota, ale snažím se smaženému vyhýbat.
  Měj hezký a hlavně už zdravý den. Helena

 2. Babilenka

  Hani, zdravím. Jednou za čas, proč ne… Když byli kluci malí, někdy si langoše přáli a tak jsem je dělala. Teď už jsou dospělí a hodně sportují, hlídají si jídelníček. A mně je po takových věcech těžko, takže už je dávno taky nejím. Brzy se uzdrav ! Lenka
  http://www.babilenka.cz

 3. Lucie

  Langoše nedělám často, není to úplně jídlo, které by korespondovalo s mým jídelníčkem a i zažíváním, ale občas si je dám, mám ráda jak langoše na slano, tak na sladko. Je to jídlo, které je ze surovin, co má většina z nás doma, takové ,,co dům dal“.

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   líbí se mi, že je to takový rychlý recept. Jinak taky nejsem moc na taková těžká smažená jídla.

 4. Stáňa

  Langoše z joguetového těsta jsem nikdy nedělala, možná je někdy zkusím. Nám kdysi dělávala manželova maminka vdolky a půlku jsme jich jedli na sladko s povidly a půlku na slano, právě na způsob langošů s česnekem, kečupem a sýrem. Nedávno manžel zkoušel „reprízu“ – nebyly špatné, ale jako od tchýně to tedy nebylo :).
  Hezký den

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   já je doma zkoušela poprvé a asi je hned pro sebe dělat nebudu. Klasická smažení jídla moc často nevyhledávám, je mi z nich těžko.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *