Křtiny

Krásný den,

další zastávkou na naší cestě po Moravě byl městys Křtiny. Ten se nachází v krásné krajině Moravského krasu v okresu Blansko. Asi vás nepřekvapí, že hlavní pamětihodností je poutní areál postavený podle návrhu Santini Aichla.

Dominantou obce je poutní areál z 18 století, tvořený barokním kostelem Jména Panny Marie, zámkem a farou (bývalé probošství). Dohromady to tvoří národní kulturní památku České republiky. Kostel existoval již ve 13. století, ale jeho současná podoba pochází z 18. století.

Co se týče fotek, mám jich zase méně, než bych chtěla, protože zde pro změnu byla svatba:-D U kostela se dá bez problémů parkovat, na návsi je hodně míst a nikde se neplatí. Hned vedle obecního úřadu se nachází malá retro cukrárna, kde jsem tedy byla jen pro pití a na toaletě, ale paní majitelka byla moc milá a zákusky vypadaly lákavě. Kostel je normálně pro veřejnost přístupný a určitě stojí za návštěvu.

Znáte Křtiny? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

10 thoughts on “Křtiny

  1. Lucie

    Ahoj, kostel je nádherný, jak zvenku, tak zevnitř, Křtiny tedy neznám, ale moc ráda bych si tam vyjela a tu krásu viděla na vlastní oči..

  2. Helena

    Znám, Hani a jen tak nezapomenu. Byla jsem v tom úchvatném kostele sama, našlapovala jsem po špičkách…
    Přeji hezkou sobotu, Helena

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *