Knižní přírůstky: září 2022

Krásný den,

článek s novými knihami za září bude celkem krátký, na mě vlastně velmi krátký. Ne že by nové knihy nevycházely, ale byly Dny Marianne a já byla v knihkupectví i s rodiči (taková naše tradice) a všechno platil taťka s tím, že to dostanu jako dárek k Vánocům. Uzmula jsem z hromádky jen jednu věc kvůli práci.

Kanzelsberger

Rovnou bychom tedy začali tím, co mi taťka koupil a já to mám do školy. Jedná se o odbornou literaturu – Konec školní nudy: didaktické metody pro 21: století od Dagmar Sieglové. Knihu vydalo nakladatelství Grada a já jsem si ji pořídila speciální kvůli jednomu projektu, ale myslím si, že se mi bude celkově dost hodit.

z bazaru

Před nedávnem jsem objevila autorku Alessandru Torre, jejíž román Nevinnost se zavázanými očima se mi moc líbil. V euforii po přečtení jsem se jala shánět další díly. Černé lži už nejsou běžně k sehnání, takže mi našla kolegyně v bazaru na stránkách Trh knih. Mezitím jsem přečetla ty další knihy od této autorky a některé byly dobré a z jiných jsem hodně na rozpacích. No, jsem tedy zvědavá, kam se budou řadit i Černé lži.

spolupráce s Gradou

Z Grady tu mám takovou všehochuť – nějaké detektivky a takové společenské romány. Zase jsem podpořila nějaké české autory. Od Aleše Novotného jsem už jednu knihu četla, takže i nyní jsem si vybrala thriller Já, smrt. Druhým českým autorem je Vítězslav Jareš a jeho román Holky se čtečkou. Ze zahraničních autorů tu mám thriller Dítě noci od Karen McQuestion a pak Včerejší noci od Mhairi McFarlaneové.

na konci měsíce mi dorazil ještě jeden balíček z grady, kde se ukrývala novinka ze sekce Young Adult. Jedná se o román Straky, za kterým stojí dvojice autorek Zoe Sugg a Amy McCulloch. Měla by to být detektivka z prestižní střední školy.

Už mám v knihkupectví další hromádku knih, ale tentokrát je střádám na Nákupy s Ona Dnes, to bude zase sleva. Na nové knihy se dost těším už teď, ale pořád mám doma hromadu těch nepřečtených, tak s tím aspoň zase nyní trochu pohnu:-)

Jakou knihu jste si naposledy pořídili vy? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

6 thoughts on “Knižní přírůstky: září 2022

 1. Lucie

  Ahoj, pěkná kupička, myslím, že o co jich je teď méně, o to jich bude víc v následujících měsících:-) Já si pořídila jen dvě knihy, Pohřbené kosti od Lizy Regan a pak Zvrhlého krále od Riny Kent.

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   to máš pravdu, v Kanzelsbergeru na mě už čeká pořádná hromada, ony totiž budou Nákupy s Ona Dnes. Liza Regan by mi měla dorazit v rámci spolupráce, jinak bych si ji koupila samozřejmě sama, její knihy mě hodně baví. Rinu Kent vůbec neznám, jaká je?

 2. Stáňa

  Na knížku „Já smrt“ jsem koukala, když jsem si v srpnu vybírala knížky u Dobrovského, nakonec jsem si ji nevzala. Tak jsem zvědavá na tvou recenzi.
  Hezký den

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   recenze vyjde brzy, mám ji už sepsanou a naplánovanou. Kniha se mi hodně líbila, mnohem více než ta jeho první, která přitom byla taky dobrá.

 3. Helena

  Hani, myslím, že ta poslední byla luxusní publikace o brutalismu. Adam si ji moc přál. Sice není v češtině, ale musím uznat, že vzhledem k jeho profesi ji mít musí… Ráda jsem se podívala sama.
  Měj hezkou neděli, Helena

  1. ciculka Post author

   Ahoj Helenko,
   Adam je architekt, ne? Já jsem zrovna nedávno dívala na jeden dokument o britském brutalismu, mám pořady o architektuře moc ráda.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *