Knižní přírůstky: listopad 2021

Krásný den,

jestli jsem moc neutrácela za kosmetiku, tak jsem si to všechno vynahradila u knih. Mám tu sice hromádku v rámci dlouhodobé spolupráce s Gradou, ale sama jsem dost utrácela u nás v Kanzelsbergeru. Byla tam skvělá akce na slevu 15%, takže jsem aspoň ušetřila. Mám tu dneska hlavně romance, většinou od mých oblíbených autorek.

spolupráce s Gradou

Grada mě v listopadu moc pěkně zásobila. Mohla jsem vám díky tomu představit americkou spisovatelku Mary Ellen Taylor a její společenské romány Staré sídloDům v zátoce. Vyzkoušela jsem i novou autorku historických romancí Ellu Quinnovou a její Tři týdny do svatby. Třetí polovička je takový hybrid mezi romancí a thrillerem pro ženy, autorkou je Carola Loveringová. Nakonec jsem si nechala mého miláčka, Roberta Bryndzu, a jeho novou detektivku Propast smrti.

Kanzelsberger Příbram

Nějakému žákovi jsem půjčila můj román Opětné shledání od Freda Uhlamana. Už se mi bohužel nevrátil, takže jsem si musela koupit nový kousek. Je to dojemný příběh z druhé světové války a stojí za přečtení.

Usoudila jsem, že pro správné navození vánoční atmosféry se budou hodit nějaké vánoční romance. Vybírala jsem si u osvědčených autorek, a proto vám mohu představit historickou romanci Intriky lady Osbaldestoneové od Stephanie Laurens a současnou romanci Na Vánoce o den více z pera dua Christiny Lauren.

Karen Schaler se románem Láska k Vánocům vrací k motivům z předchozí knihy Vánoční tábor, která se mi moc líbila. Vi Keeland a Penelope Ward sepsaly několik vánočních povídek, které vyšly v knize Vánoční lásky.

Sandra Brown českému trhu představila jeden ze svých prvních románů Letenka z džungle. Už jsem to četla a je to docela slabé, vůbec se to nedá porovnávat s novější tvorbou. Zachraň se je druhý díl nové série Mony Kasten Maxton Hall.

Na co jsem se nejvíce těšila, je Halton, další pokračování od Melanie Moreland, která patří mezi moje momentálně nejoblíbenější autorky. Na druhý pokus je druhý díl série od T. L. Swanové. První díl nebyl špatný, tak se těším i na tento.

Simona Ahrnstedtová je švédská autorka s původně českými kořeny, kterou jsem objevila relativně nedávno a hned si ji oblíbila. Na romanci Všechno a tebe jsem se moc těšila a zrovna ji čtu:-D Taju pro tebe od J. T. Geissinger představuje žánr sexy romance a je to zase druhý díl série.

Rozhodla jsem se vyzkoušet i nějaké nové autorky, a tak tu mám knihu Někdo nový od Laury KneidlProstě to zahrej od Lucy Parkerové. Ani jednu vůbec neznám, ale říkala jsem si, že by se mi mohly třeba líbit:-)

Uff, jsem na konci a je vám jasné, že mám co číst:-D Prosinec bude očividně plný romantiky. Zkoušíte rádi nové autory? Znáte knihy Freda Uhlamana? Půjčujete své knihy někomu jinému? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

14 thoughts on “Knižní přírůstky: listopad 2021

 1. Helena

  Holka zlatá, ty máš někde pronajatou knihovnu, kam ty všechny knížky ukládáš :o)
  Neznám žádnou, těším se, co o nich napíšeš.
  Hani, měj pohodový den. Helena

 2. Sabina

  Hanicko, krásné kousky. 🙂 Já v Era začala číst nového Bryndzu, ale mám ho jen jako e-knihu. Mám toho teď moc, tak nechci žádné recenzaky.
  Ať se ti nové knížky líbí. Těším se na recenze.

 3. Sabina

  Ahoj Haničko, mě se teda z tohoto článku nejvíc líbí Mary Ellen Taylor, i když to zní jako hrozná nuda, tak ty obálky a takový pomalejší děj bych možná někdy zkusila. Ano, moje knížky půjčuju, dříve jsem je půjčovala více, teď už si dávám pozor komu, ale ráda šířím lásku ke knihám a motto: Kdo nemá rád čtení, nenašel ještě tu správnou knihu. Už další dva lidi jsem přivedla k autorce Rutě Sepetysové a myslím, že by se líbila i tobě. Ideální pro povinnou četbu a to klidně už od základní školy, zrovna jsem jednu Rutu půjčovala kolegyni dceři v rámci historických románů.

  1. ciculka Post author

   Ahoj Sabi,
   mně se knihy Mary Ellen Taylor moc líbí. Taky si musím dávat pozor na svoje knihy, už se mi jich dost nevrátilo. Jinak tu tvoji autorku neznám, mrknu na to.

 4. Lucie

  Ahoj, skvělý výběr, rozhodně bych se nechala nalákat na hodně titulů. Ráda objevuji nové autory, v hodně případech jsem našla své nové oblíbence.

 5. Stáňa

  Kam se hrabu se svými dvěma novými knihami 😀 . My si vlastně knihy dáváme jen jako dárky, jinak si knihy půjčuju (z knihovny a občas i od někoho z kamarádů). Sama knihy půjčuji a většinou se mi vrací :).
  Hezký den, Hani.

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   listopad byl opravdu hodně plodný:-) I nás taky frčí hlavně knihy jako dárky, letos na Vánoce to bude obzvlášť znát.

 6. WantbefitM

  Když se mi líbí nějaká knížka od nějakého autora, většinou si od něj přečtu všechny a pak zkouším další autory 😀 Já teď doma žádné na přečtení nemám, mám vše přečtené, tak už vyhlížím Ježíška 🙂

  WantBeFitM

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *