Vypáleno: listopad 2021

Krásný den,

v listopadu jsem pálila jako blázen a doma jsem zlikvidovala hned několik dost povedených svíček. Je tu takový mix značek levných i dražších a dokonce i jeden olejíček. Některé kousky ode mě už moc dobře znáte, jiné tu budou poprvé.

Action

V obchodě Action jsem sehnala svíci Rose od značky Fragranced Candle. Je v klasické velké sklenici a moc jsem si od ní neslibovala. Je ale úplně úžasná, voní jako čerstvě nastříhané růže, opravdu nádherná vůně. Intenzita je docela dost silná, já to mám ráda, ale varuji ty, kteří jsou na to citliví. Měla i velmi dobrou výdrž, takže jsem spokojená.

Jysk

V Jysku jsem sehnala v rámci podzimní výzdoby bytu tuto menší svíčku s korkovým víčkem. Je ve verzi Relax a byla to příjemná čistá vůně, která byla méně intenzivní, ale v okolí stolku jsem ji cítila. Kupovala jsem si ji kvůli designu, neměla jsem žádná veliká očekávání, takže jsem moc spokojená.

vonný olejíček

Vonné olejíčky mám moc ráda a mojí úplně nejoblíbenější parfemací je Litsea Cubeba. Většinou si kupuji lahvičku právě od této značky Salus. Je to skvělá citrusová vůně, která perfektně povzbudí mysl. Většinou ji seženu u nás v květinářství nebo v DM drogérii.

Pepco

V Pepcu jsem si koupila tuto levnou svíčku v hranaté sklenici. Měla hodně jemnou a čistou vůni, která nebyla moc intenzivní, a já jsem ji pálila, když mi nešlo moc o  vůni, ale spíše o tu atmosféru. Svíčky z Pepca vypadají vždy pěkně, ale moc nevoní.

Scented Candle

Od této značky naprosto miluji vůni Angel Wings, která je jemná, sladká, dost intenzivní, prostě úžasná. Já ji miluji a doma mám ještě další v zásobě.

Bartek Candle

Sice se jedná o jinou značku, ale i ona nabízí moji milovanou Angel Wings, která voní úplně stejně jako ta výše zmíněná svíčka. Tato má takovou luxusnější sklenici a také byla asi o stovku dražší. Sehnala jsem ji v Rossmannu a doma mám ještě tři další kusy. Je to prostě ta nejhezčí čistá vůně.

Já si svíčky a další bytová vonítka moc užívám. A co vy? Co jste si naposledy zapálili? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

14 thoughts on “Vypáleno: listopad 2021

 1. Helena

  Hani, taky pálím o stošest! Litsea Cubeba byl snad úplně první olejíček, který jsem kdy měla.
  Svíčky z Pepca neznám, zrovna včera jsem dostala neznámý vosk a svíčku, nemůžu se teď podívat na značku, tak uvidíme. Mám nachystanou svíčku od Cerabella citrusy a koření , těším se, nezapálená voní úžasně!
  Měj hezký den. Helena

 2. Sabina

  Ahoj Haničko, já minulý týden dopálila Bartek candles Hot evening tea nebo tak nějak. Momentálně pálím tříbarevnou višňovou svíčku jenom na efekt a k ní na vůni ještě WoodWick Vanilla & Sea salt. V zásobách mám ještě jednu kávovou tříbarevnou, ale přijde mi, že jsou pryč strašně rychle, pálím jí nějaké tři, maximálně čtyři dny po večerech a už mám jen tu poslední vrstvu, kdežto WoodWick skoro neubyla.

  1. ciculka Post author

   Ahoj Sabi,
   mně právě doma hoří Bartek Candle Angel Wings, je to prostě moje oblíbenkyně:-) Vanilkové vůně úplně nevyhledávám, ale docela by mě zajímalo, jak to funguje s tou mořskou solí. Ty tříknotové mizí rychleji, protože mají právě tři knoty:-)

 3. Lucie

  Ahoj, já pálím hlavně vánoční vůně, jak od YC, tak jiné, včera jsem i nějaké další pokoupila v Rossmannu, takže jsem dobře zásobená nejen na letošní Vánoce, ale i na celou zimu. Líbí se mi obě svíčky Angel Wings a ta z Actionu, ale ten nemám nikde poblíž, asi je to tak dobře, myslím, že bych tam utrácela až moc:D

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   já jsem zatím ještě moc vánočních vůní nepálila, spíše ty běžné, které mám doma. Já byla v Actionu jen jednou a není zase tak blízko, takže se tam nedostanu tak často, což je jedině dobře.

 4. Stáňa

  Hani, já pálila Domol White cotton (ta byla dost výrazná, ale vůně vypraného prádla mi vyhovovala) a Livarno – jablko se skořicí z Lidlu (to vonělo jen v bezprostředním okolí). Teď tu mám další lidlácké Livarno – bavlníkové květy a zatím se mi zdá, že nevoní vůbec. V práci mám vonný olejíček s vůní františků (koupený už před pár lety v M&S, je to taková hodně vánoční vůně, tak ho vytahuji jen právě v předvánočním období)
  A Litsea cubeba od Sallosu je můj úplně nejoblíbenější vonný olejíček.
  Měj se fajn

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   vůně Litsea Cubeba je skvělá, musím si koupit další. Nějaké menší balení františků jsem si koupila na Vánoce a přiznám se, že teď vůbec nevím, kde skončilo. Když jsem byla v Lidlu, tak jsem tam žádné svíčky neviděla, ale ani jsem je tedy nehledala:-)

 5. Dáša F.

  Hani, líbí se mi Tvůj výběr svíček, také teď hodně pálím. Do dřevěné lucerny používám vanilkovou ve skle z Peca, hoří dlouho a příjemně voní. Litsea je má nejoblíbenější vůně, vlastně kupuji jen tu, pokud nedostanu jinou jako dárek.
  Přeji hezký večer. D.

 6. MonalisabeautyERiAnna

  Milá Hani, Angel Wings znám asi jen od YC ve vosku, ale zaujaly mne obě dvě varianty, no až příště zavítám do Rossmanna, tak bych si ji mohla vzít. Jinak mě se nejvíce líbí asi ta z JISKU, s korkovým víčkem, ale pokud není příliš intenzivní, tak nemá smysl se ani pídit po ni. Krásný víkend přeji. ☺♥

  1. ciculka Post author

   Ahoj Eri,
   já jsem vosk Angel Wings nikdy neměla, tak to neporovnám. Svíčka z Jysku je pěkná, ale spíše na pohled než na vůni.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *