Knižní přírůstky: květen 2023

Krásný den,

co se týče nových knih, květen není nějak extrémně bohatý, ale vím, že mi to červen vynahradí. To očekávám balíček z Baronetu a z Dobrovského, kde jsem dělala předobjednávky. Dnes tu mám dvě hromádky, takové tradiční. Jedna je z mé milované spolupráce s Gradou, druhá zase jako vždy z Kanzelsbergeru.

Grada

Z novinek u Grady mě samozřejmě nemohla uniknout Ďáblova cesta od Roberta Bryndzy. Jedná se o čtvrtý díl s Kate Marshallovou a zrovna ji čtu. Je to celkem depka a jsem hodně zvědavá, jak se to vyvine. Ze stejné sekce detektivek a thrillerů jsem si vybrala ještě Jeho a její od Alice Feeney. Na to jsem hodně zvědavá a všimněte si té povedené obálky.

Ruth Kvarnström – Jonesová přišla s kouzelným příběhem o jedné švédské maloměstské pekárně. Nyní vychází třetí díl, kde hlavní hrdinové chystají svatbu. Jmenuje se Pekárna svatebních koláčků a je mi jasné, že mě při čtení bude zase honit mlsná. Abych trochu vystoupila ze své komfortní zóny, rozhodla jsem se vyzkoušet nový fantasy román z edice New Adult. Jeho jméno je Třinácté znamení a autorkou je Elizabeth Briggs.

Kanzelsberger Příbram

V Kanzelsbergeru jsem si pořídila dávku romantických příběhů. Většina je z nakladatelství Baronet, kde ráda nakupuji. I když historické romance nečtu tak často, neodolala jsem novince od Suzanne Enoch Dědic na obzoru.

Do světa sekty by nás měl zavést velmi citlivý příběh Calder od Mii Sheridanové. Ještě jsem ho nečetla, ale měl by mít i druhý díl, který vyjde v červnu, tak si to asi schovám až na léto, abych to mohla číst najednou (nesnáším čekání na další díl). Pozvánka od Vi Keeland je sice vedená jako erotický román, ale fakt nevím proč. Je vtipná romance, kde se hlavní hrdinka vetře na svatbu neznámých lidí.

Jennifer Probstové vyšel nový román Tajné milostné dopisy Olivie Morettiové, který by se měl odehrávat v italském Positanu. Právě sem zamíří tři mladé ženy, aby pátraly po jejich minulosti. L. J. Shen se postupně stává mojí hodně oblíbenou autorkou a Plavbu zlých snů jsem si užila. On je dokonalý doktor na maloměstě, ona má příšernou pověst a k tomu je ještě svobodná matka. Jejich sourozenci se ale zasnoubili a obě rodiny mají strávit týden na velké zaoceánské lodi. Jenže nějak se stane, že právě oni dva nastoupí na jinou plavbu….

Jaké knihy jste si naposledy pořídili vy? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

10 thoughts on “Knižní přírůstky: květen 2023

 1. Helena

  Hani, ráda jsem se na tvé přírůstky podívala.
  Naposledy jsem minulý týden kupovala knihu Lego – rodinný příběh pro Adama ke Dni dětí :o) Ač dospělák, láska k Legu ho neopustila a měj z knihy radost. Myslím, že si jí sama přečtu…
  Měj hezký den. Helena

  1. ciculka Post author

   Ahoj Helenko,
   já zase pořád čtu knihy od Foglara a mají pro mě neustále to kouzlo jako před lety…

 2. Stáňa

  Hani, já už mám nového Bryndzu dočteného, recenze bude v nejbližších dnech. Tentokrát se mi povedlo uhádnout řešení dřív, než ho odhalil autor (což je u mne celkem výjimka), ale i tak se mi to líbilo.

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   já jsem ho už taky dočetla a dokonce jsem tento týden dorazila i Třinácté znamení, takže recenze bude příští týden minimálně na jednu z nich.

 3. Lucie

  Ahoj, doma mám jen nové dílo od Bryndzy. Jinak jsem si pořídila Škvíru od C.J. Tudor, Útěk na venkov od J. Caplin, Pohádku od Kinga a nalákat jsem se nechala i na Dej si na ni pozor od Samanthy M. Bailey.

 4. Sabina

  Ahoj Haničko, já si naposledy kupovala novou Caplinovou – Útěk na venkov a pak Pauline Mai Štěstí má barvu levandule, protože co jsem koukala je už dost rozprodaná a taky musím číst něco jiného než Caplinovou. Teď mám rozečtený Kolotoč od Swistové, co jsem kdysi dostala jako dárek k nákupu.

  1. ciculka Post author

   Ahoj Sabi,
   novou Caplinovou mám doma taky. Teď čtu zrovna pokračování Pekárny, Pekárna plná svatebních koláčků, ale dneska jsem teprve začala.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *