Karamelové řezy – recept

Krásný den,

dneska to bude docela rychlý recept, protože jsem tento dezert vyráběla, když jsem měla zánět vnějšího zvukovodu a doslova jsem doma brečela bolestí. Zvládla jsem jen pár fotek, ale ono toho není třeba moc. Je to jednoduchý recept a řezy jsou opravdu extrémně sladké a syté. Tento dezert je dobrý třeba druhý den, kdy je vše pořádně ztuhlé a vychlazené.

co budeme potřebovat:

 • 200 gramů sušenek
 • 45 gramů strouhaného kokosu
 • 350 gramů másla
 • 100 gramů tmavé čokolády
 • 1 lžíce kokosového oleje1 plechovka karamelového salka

Másla si rozdělíme na dvě části, 200 gramů rozehřejeme v rendlíčku, 150 gramů necháme změknout. Všechny sušenky si rozdrtíme na drobky. Já je dávám do sáčku a rozmlátím paličkou na maso. Nějakou menší formu vymažeme máslem a vsypeme do ní sušenky. Vše zalijeme rozpuštěným máslem. Formu dáme zatím chladit i s těstem do lednice. Mezitím si v robotu vyšleháme změklé máslo s karamelovým salkem, aby vznikl lahodný karamelový krém. Žádný cukr jsem už nepřidávala, vše je sladké dost. Krém necháme chvilku vychladit a mezitím si připravíme polevu. Ve vodní lázni rozpustíme čokoládu a kokosový olej. Nyní nás čeká už jen kompletace. Na vychlazené sušenkové těsto nasypeme kokos, vše zalijeme karamelovým krémem a polijeme čokoládovou polevou. Tu můžeme nechat jen tak ztuhnout nebo vidličkou vyrobíme mramorování. Hotové řezy necháme pořádně ztuhnout v lednici.

moje neschopnost krájet…

Tento dezert je velmi dobrý, ale dost sladký a sytý, takže ho dělejte spíše v menším množství a i porce si krájejte spíše menší. Mně se to strašně špatně krájelo, ale když si koláč vzala mamka, dělala jeden perfektní trojúhelníček za druhým:-D

Máte rádi karamelové dezerty? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

Tagged on: ,

10 thoughts on “Karamelové řezy – recept

 1. Helena

  Hani, karamel mám moc ráda, ale jak píšeš – maličký kousíček a v kombinaci s hořkou kávou…
  Měj pohodový den, Helena

  1. ciculka Post author

   Ahoj Helenko,
   přesně, zde stačí kousek. Chutnalo by mi to i se lžičkou zakysané smetany, ta by to trochu odlehčila.

 2. Stáňa

  Tak tohle není recept pro mne – já karamelové příchutě moc (spíš vůbec) nemusím, takže když už budu vyrábět kalorickou bombu (což tenhle dezert je), tak v nějaké jiné příchuti :D.
  Hezký den

 3. Lucie

  Ahoj, miluji vůni i chuť karamelu a souhlasím, takto sladkého a sytého dezertu stačí troška, víc by mě tlačilo v břiše:-)

  1. ciculka Post author

   Ahoj Eliss,
   zánět mám za sebou, bohužel jsem si minulý týden užila doma s virózou… Tyto řezy jsou fakt povedené, ve škole chutnaly všem kolegyním:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *