Hudba mého srdce – Alasdair Bouch

Krásný den, 

koukám, že už hodně dlouho tu nebyl hudební článek od mojí kamarádky Jany. Ona mi tento poslala už v červnu, ale já jsem byla v takovém zápřahu, že jsem na to úplně zapomněla. No a to by byla opravdu škoda, protože hudba Alasdaira Boucha je opravdu krásná.

foto Honzi Foltán

Janča o Alasdairovi

V dnešním článku Vám představím dalšího hudebníka, který pro mě hodně znamená. V životě se občas stane, že někdy někam přijdete a potkáte člověka, se kterým si „sednete“ od samého začátku a máte pocit, že se znáte věčnost. Přesně tak to bylo i v tomhle případě. Alasdair Bouch je britský písničkář, který již dlouhá léta žije v Praze. V roce 2011 hrál jako hlavní host úplně prvního písničkářského večera pořádaného v Brně, nazvaného Open Mic Na Prahu.

foto Alla Velts

Jako velký milovník hudby jsem na tuhle akci vyrazila a do dnešního dne jsem vděčná, že se tak stalo. Do té doby jsem o Alasdairovi ani jeho tvorbě nevěděla nic, ale kamarád, který Open Mic organizoval, mi říkal, že pokud mám ráda písničkáře typu Glena Hansarda, bude se mi Alasdairova tvorba líbit. A nemýlil se.

https://www.youtube.com/watch?v=gBm9gAitvbg

Čím mě zaujal? V první řadě neutuchajícím optimismem, neustále nasazeným úsměvem, nikdy jsem ho nezažila ve špatné náladě. Charisma se mu nedá upřít a svojí přátelskou povahou si získal posluchače nejen v České Republice, ale i v Německu či Polsku. Zkrátka to s lidmi umí a posluchači mají rádi interprety, kteří s nimi komunikují. Další věc, která mě okamžitě zaujala, byl způsob, jakým Alasdair využívá pořadová čísla v názvech svých alb (First Person Singular, Second-hand Lullabies, Third Time Lucky, Go Forth!). Připomíná to malíře, kteří číslují svá díla a vytváří tak limitované edice.

https://www.youtube.com/watch?v=yq74zKU1Jkw

Alasdair Bouch v nedávné době vystoupil na festivalu United Islands of Prague, návštěvníci měli poměrně výjimečnou možnost zažít jeho koncert, protože v dnešní době již nevystupuje v takové míře jako dříve a více se věnuje spolupráci s ostatními hudebníky (např.Thom Artway, Jakub Ondra či Tomáš Boček, který reprezentoval ČR v soutěži Eurovize).

foto Alla Velts

I v tomto případě platí, že některé přátele nemusíte vidět každý týden či být v neustálém kontaktu a přitom víte, že pouto mezi Vámi pořád je a že kdykoliv se uvidíte, navážete tam, kde jste naposledy skončili. Přesně tak je to s Alasdairem. Jeho přátelství si velmi vážím, často myslím na rozhovor, který jsme spolu dělali před 4lety pro Full Moon Magazine (rozhovor trval dvě hodiny), spousta vyslovených myšlenek a názorů ve mně zůstala doteď. Nejlepší rozhovor, jaký jsem dosud dělala. Odkaz najdete tady (rozhovor má dvě části)

https://www.fullmoonzine.cz/clanky/alasdair-bouch-hudba-je-odrazem-meho-zivota

https://www.fullmoonzine.cz/clanky/alasdair-bouch-hudba-je-odrazem-meho-zivota-ii

A jako muzikant? Podpora ostříleného umělce pro mě znamená hodně, zvlášť proto, že Alasdair mě podporuje v mé vlastní kariéře od samého začátku a je skvělé čerpat od něj zkušenosti. Není nad dobré přátele!

Doufám, že si užijete další zajímavou hudební ukázku. Mně se asi více líbila ta druhá píseň, co Vám? Mimochodem, Janča chystá vlastní desku a co jsem zatím slyšela, tak to bude opravdu stát za to. ty písně jsou krásné… Jaký je Váš poslední hudební objev? Napište mi:-)

Vaše Čičulka & Janča

Tagged on:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *