Holka přes palubu – recenze

Krásný den,

kdy jindy než v létě bych vám měla představit nějakou sexy prázdninovou romanci. Holka přes palubu představuje ideální dovolenkové čtení. Knihu napsala Tessa Bailey, vydalo ji nakladatelství Cosmopolis a já jsem ji získala v rámci spolupráce.

oficiální popis:

Piper Bellingerová je zhýčkaná osmadvacetiletá dívka, které bohatý otčím poskytne, co si jen zamane. Jenže… když jednou vypije moc šampaňského a party na střeše se tak trochu zvrtne, odstřihne ji od rodinných financí a spolu se sestrou je pošle do zapadákova na druhém konci pobřeží, kde mají vést bar svého zesnulého otce.

Kamkoli se na malém městě vrtne, potkává Brendana, mohutného vousatého námořního kapitána, který je od první chvíle přesvědčený, že Piper tam dlouho nevydrží. Hvězda sociálních sítí, co se ráda baví, a drsný rybář jsou sice naprosté protiklady, ale vře mezi nimi nepopiratelná přitažlivost. A Piper musí svému nevlastnímu otci (a tomu otravnému rybáři taky) dokázat, že se o sebe dokáže postarat. Copak to opravdu může být tak strašné?

zdroj

moje hodnocení:

Piper je na první pohled rozmazlená slečinka, instagramová celebrita bez pořádného vzdělání, bez práce a bez ambicí. Zvládá akorát přidávat nové fotky, obrážet večírky s podobně zaměstnanými kamarádkami a utrácet peníze svého otčíma. A ještě jí jde jedna věc – vytvářet nákladné průšvihy. Když to už ale opravdu přežene a skončí ve vězení, jejímu nevlastnímu otci už dojde trpělivost a pošle ji do malého rybářského městečka na severu USA, kde se nachází rozpadlý bar. Ten patřil Pipeřinu zesnulému otci, jenž před lety zemřel na moři. Piper musí odjet a společně na cestu s ní se vydává i její mladší intelektuální sestřička Hannah.

I když to Piper vůbec nečeká, to městečko má své kouzlo. Najednou se před ní otevírají další možnosti a také je tu samozřejmě mlčenlivý a drsný námořník Brendan. Jenže najednou před ní stojí zásadní otázka – může být velkoměstská bohatá slečinka spokojená v malém rybářském městečku, kde se vše řídí podle moře?

I když námět knihy není nijak originální, tak já jsem nadšená. Tessa Bailey napsala překvapivě velmi citlivý a dojemný příběh o hledání lásky a smyslu života. Nebudu vám nic zastírat, je zde docela dost erotických scén, ale do této romance se to hodí. Je to prostě sexy moderní romance, ale ne nic vulgárního nebo přehnaně drsného.

Původně jsem si myslela, že mi Piper poleze na nervy, protože je taková povrchní a rozmazlená, ale líbí se mi, že se ničeho nebála a že s nepřízní osudu bojovala s hrdostí a klidně přiznala i to, že se jí něco nepovedlo. I když by se mohla chovat jako nafoukaná blbka, je překvapivě velmi srdečná a milá. Kapitán Brendan je neskutečně sympatický a přitažlivý chlap, až je mi dost líto, že se jedná o fiktivní postavu:-D Moc zajímavé jsou vedlejší postavy, především sestra Hannah, a já jen doufám, že další díl bude patřit jí.

I když je to jen obyčejná romance, tak já jsem si tuto knihu užila. Pro mě je to ideální čtení na dovolenou – zajímavé prostředí, láska, romantika, trochu sexu, hodně vtipu, dojetí, citlivost, rodinné vztahy – vše je zde zastoupené a je to namíchané tak akorát. Tessa Bailey je pro mě novou autorkou, ale doufám, že se o ní dozvím ještě více.

Za zaslání knihy ještě jednou děkuji nakladatelství Cosmopolis a vy ji seženete na stránkách Grady. Jaká je vaše oblíbená dovolenková kniha? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

6 thoughts on “Holka přes palubu – recenze

 1. Helena

  Hani, děkuji, dala bych si hlavně pár dní té dovolené.
  Ráda jsem svého času v létě četla a snila u knih Petera Mayleho, pak severské detektivky…
  Měj pohodový den. Helena

  1. ciculka Post author

   Ahoj Helenko,
   mám pocit, že mi ta letní dovolená utekla nějak moc rychle… Já jsem taky četla jednu severskou detektivku a byla skvělá. Recenzi mám už sepsanou, ale vyjde asi až na začátku září.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *