Domácí pizza

Krásný den, 

nedávno Verča z Bluberrypink ve svém vlogu ukazovala domácí pizzu, která byla úplně jednoduchá. Recept mě zaujal, takže jsem koupila mozarellu a doma ho vyzkoušela. Chutnalo to celé rodině, tak si myslím, že by to mohlo mít úspěch i u vás:-)

co budete potřebovat na těsto:

 • jedna mozarella
 • dvě vejce
 • lžíce hladké mouky
 • sůl

Recept je opravdu snadný. Všechny suroviny potřebné na těsto dám do smoothie makeru a za minutku máme hladké těsto. Já jsem připravovala jídlo pro celou rodinu, takže jsem to dělala z dvojité dávky. V původním receptu sůl nebyla, ale mě tam chyběla, takže doporučuji solit:-)

množství těsta z jedné dávky

Na plech si připravíme pečící papír a těsto rozprostřeme. Já jsem si pomáhala stěrkou a šlo to dobře. Chci si ale koupit pořádný cukrářský nůž, s kterým se mi bude pracovat lépe. Těsto pečeme takto samotné v troubě 10 – 15 minut, spíše 15 – 20 podle mé zkušenosti:-) Já mám ráda těsto pěkně křupavé, někdo dává přednost takové „buchtě“.

Po vytáhnutí stačí ozdobit podle chuti. Já jsem měla různé zbytky – kečup Delikates od značky Kand, plátkový eidam a uzený sýr, strouhanou goudu a vysokoprocentní šunku. Nakonec jsem vše posypala parmezánem, který miluji. Myslím, že zde záleží jen na vás, co tam dáte.

Vše dáme znovu zapéct aspoň na deset až 15 minut. Celé jídlo je velmi jednoduché a myslím, že je to fajnová večeře, kde můžete zužitkovat různé zbytky, co doma máte. Těsto je velmi chutné, sýrové, trochu netypické.

Děláte doma pizzu? Připravujete si na ni i vlastní těsto? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

Tagged on:

6 thoughts on “Domácí pizza

 1. Lucie

  Ahoj, domácí pizzu dělám ráda a často, hlavně když mám v ledničce zbytky šunky, sýrů, tak je to na využiji:) A taky si dělám vlastní těsto, ale tohle s mozarellou neznám, myslím, že díky mozarelle v těstě bude chutnat zase trochu jinak, takže určitě vyzkouším. A vlastně bych mohla hned dnes, vše mám doma:)

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   na dodělání zbytků je domácí pizza fakt skvělá. Já jsem taky spotřebovala různé šunky a sýry. Taky jsem tento recept s mozarellou neznala, ale chutnalo mi to. Přeji dobrou chuť:-)

 2. Stáňa

  Já mám pizzu v katagorii hodně rychlá večeře – to znamená buď dovážková služba nebo krabice z mrazáku (Oetker není špatná) :D. A občas si ji dám v restauraci. Doma jsem ji dělala snad jednou asi před dvaceti lety 🙂 (takže už ani nevím jak)

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   máme v Příbrami oblíbenou pizzerii, odkud si taky ráda nechám dovážet pizzu. Tu zmraženou jsem snad nikdy neměla. Ale občas si koupím hotové těsto a udělám si pizzu z věcí, co mám doma.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *