Rychlá tuňáková pomazánka

Krásný den, 

je pondělní večer a já jsem dneska strašně líná, proto nevyšlo ani spotřebováno a dokonce ani knižní přírůstky za červenec, protože jsem to ještě nenafotila. Ale musela jsem udělat nějaké jídlo pro tátu na zítřejší snídani (mamka je pryč). Nakonec jsem se rozhodla, že to bude tuňáková pomazánka. Dělala jsem ji poprvé, ale povedla se mi. Vážně:-)

co budeme potřebovat:

 • jednu plechovku tuňáka ve vlastní šťávě
 • jedno balení čerstvého sýra z Billy (může být ale i lučina nebo palouček z Lidlu)
 • dvě malé šalotky
 • lžíce tatarky

Klasicky jsem do misky vyklopila celou plechovku i s tou šťávou a olejem, co obsahuje. Přidala jsem do ní celé balení toho čerstvého sýru a vše jsem důkladně promíchala vidličkou. Já jsem měla tuňák značky Calvo, ale myslím, že je jedno, co použijete.

Poté jsem si připravila ty dvě šalotky. Já mám pytlík takových miniaturních, ale můžete mít nějaké větší, a pak by stačila i jen jedna. Klidně můžete dát i cibuli, ale tu jsem měla zase takovou obrovskou, na tu porci jídla by to bylo moc:-) Šalotka má pikantnější chuť, ale přijde mi zase texturově jemnější:-)

Takovou tečkou nakonec je lžíce tatarky, která všemu dodá šmrnc. Vše zjemní a propojí dobře všechny chutě.

Teď se vám musím k něčemu přiznat. Já vůbec nejím tuňáka. Vlastně nic, co by souviselo s rybami a vodními potvorami. Ale asi před hodinou do mě spadnul celý krajíc chleba s tou pomazánkou. Takže bych řekla, že se pravdu povedla:-) Hodil by se nahoru ještě třeba nějaký šnitlík nebo si k tomu nakrájejte rajče:-) Jak jste na tom s tuňákem Vy? Jíte ho, nebo se mu bráníte jako já? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

Tagged on:

2 thoughts on “Rychlá tuňáková pomazánka

 1. Stáňa

  Já mám tuňáka ráda. Občas si dělám i tuhle pomazánku (jen nedávám tatarku a trochu sleju šťávu, protože ji mám ráda hustší). A jedno trojbalení malých tuňákových konzerviček mám jako železnou rezervu v kanceláři. Když si nevyberu hotové jídlo v závodce, tak si nechám nandat směs zeleniny ze salátového baru (kukuřice, paprika, rajčata, olivy, cibulka), vyklopím na to jednu konzervičku a s nějakou bagetkou (nebo v nejhorším s knackebrotem ze železných zásob) je to docela fajn oběd 🙂

  1. ciculka Post author

   Ahojky,
   naši taky, proto jsme ho doma měli (tedy byl u rodičů, ale já stejně vařím tento týden i pro tátu). Tatarku tam dává mamka, ale jen tu, ale to mi nepřišlo ideální, proto jsem tam dala ještě ten čerstvý sýr. Já mám v práci nějaké sušenky a müsli tyčinky, obědy si objednáváme dopředu, takže vím, jak na tom s jídlem budu. Kdyžtak si nosím větší svačinu, občas vyběhnu do města a něco si koupím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *