Deník jídla 17

Krásný den, 

hned za čerstva vám jdu napsat tento rychločlánek o jídle, které jsem dneska měla:-) Musím se přiznat, že dneska tu budou i nějaké přešlapy, ale je tu i jeden tip na skvělé sušenky:-) Ráno jsem mimochodem tradičně začínala sklenicí vody, kterou jsem tedy nějak nevyfotila. Prostě sklenice vody z kohoutku, to si určitě dovedete představit:-)

snídaně

Snídani jsem měla tradiční, to, co si připravuji nejčastěji. V Bille jsem koupila toto skvělé müsli s jahodami. Přidala jsem k němu selský jogurt čokoládový, který jsem měla poprvé a je také z Billy. Je pěkně hustý, má tam dostatek čokoládové složky a chutnal opravdu velmi dobře. Přišel mi tučnější než jiné jogurty, ale to mě nepřekvapuje, protože většinou mám jen ty bílé. V lednici mám už takový pochybný banán, který nevypadá lákavě, ale je to jen ta slupka. Samotný banán je krásně zralý, sladký a plný vitamínů. Klasicky jsem ho nakrájela navrch do misky. K pití jsem jsem si dala zbytek džusu od značky Relax. Je to varianta Jablko & višeň a nebylo to špatné, ale ten minulý (pomeranč & ananas) byl lepší.

svačina

Oběd jsme měli dneska později, a proto jsem si připravila malou, ale osvěžující svačinku. Nakrájela jsem si jedno jablko. Je to odrůda Golden delicious, kterou mám asi nejraději, protože tato jablka jsou krásně nakyslá.

oběd

Upřímně řečeno, oběd se trochu nepovedl. Mamka dělala čínu, kterou já nejím. Vždy mi jen to maso osmaží zvlášť. Jenže ona udělala krůtí stehenní, které já nesnáším, takže jídlo mi nechutnalo a nedojedla jsem to. Měla jsem k tomu klasickou rýži, kterou jsem připravila já. Vše jsem si posypala strouhanou goudou. bohužel jsem jídlo nedojedla, ale táta to klidně dorazil:-) Abych si spravila chuť, tak jsem si dala novinku na poli sladkostí – jedno malinové Rafaello.

večeře

S mamkou jsme byly dopoledne na nákupu v Kauflandu, kde nás u pultu lahůdek nalákaly párečky Eso. vypadaly opravdu dobře, tak jsme si je koupily k večeři. No, byla to hrůza, vůbec nebyly dobré a ani jsme je nedojedly. Já nerada plýtvám jídlem, ale tohle nešlo. Ten velký párek na talíři je poslední párek z velkého balení vídeňských párků delikates z Lidlu. Ty jsou naopak výborné. Měla jsem ale poslední nožičku, kterou bylo třeba před dovolenou sníst:-) K párkům jsme měly klasicky plnotučnou hořčici a chleba. Jelikož dopoledne přišel brandnooz box, kde byl i energy drink Semtex, rozhodly jsme si ho dát k večeři (a ke kartám, které jsme u toho hrály). Byl hodně sladký, jinak jsem žádné účinky nepocítila (a v kartách prohrála). A protože nám párky nechutnaly, daly jsme si s mamkou místo nich takové luxusní sušenky s brusinkami a bílou čokoládou. Kupuji je v Bille, v akci stojí 40 Kč a jsou skvělé. Fakt vám je doporučuji!

A co jste naposledy měli dobrého Vy? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

Tagged on:

2 thoughts on “Deník jídla 17

 1. Stáňa

  Mne (v tomhle teplém počasí :-o) skolila nějaká viróza, tak se  mi moc vařit nechce a  plácám to, jak to jde. Ale měla jsem doma balení kuřecího masa, tak jsem ho orestovala az části si udělala obloženou bagetu (s bylinkovým dresinkem, barbecue kečupem a rukolou s polníčkem) a z části večer salát (zase s rukolou, polníčkem a přidala jsem ještě zbytek cherry rajčat a zálivku z jogurtu a kořeni „salát pikant“).

  1. ciculka Post author

   Ahojky,
   já jsem taky doma nějaká nastydlá, musela jsem si vzít i prášek. Už na včerejšek jsem měla plány a vše jsem rušila. Dneska jsem celý den doma a dělala jsem si jen špagety, protože na ty jsem doma všechno měla. Přitom jsem plánovala na dnešek i včerejšek focení dalších dílů deníku jídla. Obložená begate zní v tvém podání moc dobře. My ji doma s mamkou taky rády děláme. Vždy osmažíme kuřecí kousky, přidáme do bagety sýr, vajíčko natvrdo, nějakou zeleninu a mňamka je hotová:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *