Hotel Continental v Brně

Krásný den, 

na začátku května jsem se dvakrát dostala do Brna a pokaždé jsem tam musela přespat. Jednalo se v obou případech o rodinné slavnostní záležitosti. Poprvé to byla oslava 60. narozenin taťky, kterou pořádal u nich na fakultě (učí na MUNI). Druhou příležitostí bylo slavnostní předání Ceny rektora Masarykovy univerzity.

V obou případech jsem bydlela s rodiči v hotelu Continental, což je docela slavný hotel v Brně. Samotná budova je architektonicky velmi významná a navrhl ji architekt Zdeněk Řihák. Hotel byl otevřel v roce 1964 a dnes patří mezi kulturní památky.

zákusky z cukrárny naproti hotelu

zákusky z cukrárny naproti hotelu

zákusky z cukrárny naproti hotelu

Já jsem vyzkoušela dva typy pokojů. První z nich laděný do zelena je ten levnější. Pokoj měl klasicky vlastní WC, koupelnu, chodbičku a uvnitř pokoje byla postel, stůl, TV a skříň. Prostě klasika. Já jsem se moc dobře nevyspala, postel byla hrozně vysoká (měřím 160 cm) a špatně se mi na ní lezlo. V koupelně byl fén, který je úplně na nic, vlasy jsem s nim po dvaceti minutách stejně pořádně nevysušila. To mě docela dost zklamalo.

líčení na oslavu:-)

výhled z okna

Podruhé jsem měla ten luxusnější pokoj, který byl v oranžových a tyrkysových tónech. tam bylo navíc takové dost nepohodlné křeslo a kávovar. V obou případech měla výhled na vedlejší parkovací dům, takže nic moc.

Ubytování je se snídaní, která je formou švédského stolu. Ta byla tedy velmi dobrá a bohatá, tady bylo vidět, za co si platíme tu šílenou cenu. Při druhé návštěvě jsem vyzkoušela i hotelovou restauraci, protože jsme tam byly na večeři s mojí kamarádkou Janou (znáte ji z článků o hudbě a o Irsku). Měla jsem luxusní vídeňský řízek s bramborem. Řízek byl fakt dobrý, já telecí zase úplně nevyhledávám, ale snědla jsem ho celý. Brambory byly průměrné.

Na závěr si trochu přihřeju polívčičku a dám vám sem pár fotek z předávání cen. Vše se odehrávalo v aule Právnické fakulty Masarykovy univerzity. Je to tam moc pěkné, obzvlášť výzdoba v hlavním sále se mi líbila.

táta se nerad fotí:-)

na předávání

Znáte hotel Continental v Brně? Bydleli jste tam někdy? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

Tagged on:

4 thoughts on “Hotel Continental v Brně

 1. Vanessa J.

  Hezké fotky:) V Continentalu jsem nikdy nebyla, každopádně přítelův strejda tam dělá kuchaře a vařili jídlo přítelově ségře na svatbu, která byla v červnu. Jídlo měli teda naprosto luxusní.

  1. ciculka Post author

   Ahojky,
   tak strejda je moc šikovný, protože jídlo tam bylo nejlepší. Luxusní snídaně, opravdu jsem si pochutnala a byl tam obrovský výběr. Podruhé jsem byla na večeři a měla jsem vídeňský řízek z telecího masa. Já jsem takový ten pitval, co vše možné vykrajuje. No, tady jsem nevykrojila nic, vše jsem snědla a byla jsem spokojená. Tedy z masa, brambory byly slabší, ale já na ně neměla místo v bříšku, řízek byl přednější:-D

 2. Stáňa

  Ona MUNI letos myslím slavila nějaké výročí – nebylo to předávání cen v rámci oslav (nebo to už bylo loni?)?
  Já v Brně spala jednou, asi tak před 30 lety na nějaké konferenci, ale v Continentalu to nebylo. Bylo to ještě před 89 a ten hotel měl nějaké ruské jméno (Voroněž?).
  Zákusky z cukrárny „naproti“ vypadají luxusně

  1. ciculka Post author

   Ahojky,
   ano, MUNI slavila 100 let, což je moc pěkné výročí. Ale to předávání by mělo být každý rok, jsou to nějaké ceny rektora univerzity. Já jsem v Brně spala ještě dřív, při zkouškách na vysokou a pak jsem tam jako dítě byla jednou za tátou na univerzitě. Pokaždé jsme spali u někoho doma (nějaký tátův student a jednou to byl známý rodičů z vysoké). Jinak to byl určitě hotel Voroněž. Zákusky byly výborné, velmi sladké a vydatné, ale moc dobré:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *