Cukrárna Myšák

Krásný den, 

dneska to bude taková rychlovka. V černu jsme byli s našima v Praze. Chystali jsme se na koncert Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers, který byl v Divadlo ABC. To se nachází hned u cukrárny Myšák, která je docela legendární.

líčení, které jsem na tento výlet za kulturou vytvořila

Dříve to byla vyhlášená stylová cukrárna, kde byl obrovský výběr zákusků, zmrzliny, pohárů a kávy. Když jsem byla mladší (na gymplu), tak mě tam mamka několikrát vzala. Byla to docela událost, protože tam bylo krásné honosné prostředí a luxusní dorty za ‚luxusní‘ ceny… Ale byl to třeba jednou za dva roky, takže jsem se na to těšila…

Doma jsme si říkali, že je to ideální příležitost navštívit naše oblíbené místo před fajnovým koncertem. A dost jsme se tedy zklamali. Cukrárna je sice pořád v tom samém pěkném domě, ale interiéry už tak nádherné nejsou. A hlavně ten výběr a obsluha…

Ke stolům se tady nechodí, se vším a pro všechno musíte k pultu. Tam se obsluha věnovala hlavně MS v hokeji, takže to byla hrůza. Výběr byl úplně na nic. Jídlo skoro žádné, vše oschlé, umělé a dost nechutné.

Divadlo ABC

Nakonec jsme měli koláč (ten byl skvělý), ovocný dort (dost hnusný), tartaletku s jahodami (velký průměr) a slanou miniminibagetku (blivajz). Vše za astronomické ceny, cca 80 Kč za kus. Musím říci, že za mě je to obrovské zklamání a myslím, že sem hned tak znovu nepůjdu. Dost mě to mrzí, ta cukrárny byla dřív vyhlášená.

uvnitř divadla před koncertem

Znáte toto místo v Praze? Byli jste tam někdy? Máte nějakou oblíbenou pražskou kavárnu nebo cukrárnu? Napište mi:-) 

Vaše Čičulka

4 thoughts on “Cukrárna Myšák

 1. Stáňa

  Ač jsem z Prahy, tak v cukrárně Myšák jsem po rekonstrukci celého domu nebyla. Tak trochu jsem se obávala, zda po novém otevření dostojí své pověsti . A zřejmě oprávněně 🙁

  1. ciculka Post author

   Ahojky, ani tam nechoď, fakt jsem byla zklamaná. přitom to tam dříve bylo tak pěkné a zákusky byly luxusní. Dost mě to mrzí.

 2. Lucie

  O cukrárně u Myšáka jsem už někde četla, že je to katastrofa, Tobě to ale moc slušelo a je skvělé že sis koncert užila! Cukrárny v Praze moc neznám, ale když chci dort na oslavičku, zajdu vždy do Ovocného Světozoru do Karlína, a pak všem chutná!

  1. ciculka Post author

   Ahoj Luci,
   já to taky četla, ale doufala, že to není pravda. Bohužel, ale je. V Ovocném světozoru jsem ještě nebyla, ale až pojedu do Prahy, mohla bych tam zajít:-) Díky za tip:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *