Banánové lívanečky – recept

Krásný den, 

původně jsem si myslela, že dneska napíšu nějaký kosmetický článek, jenže je mi od rána do špatně a jsem nějak bez nálady, takže jsem si nic nenafotila. Proto je tu tedy zase recept, ale snad vám to nebude vadit:-) Jedná se tedy o lehký a poměrně zdravý recept na lívanečky z banánů. Mám ho z videa od Flagbee, kde mě ihned zaujal. Oceňuji, že na něj potřebujeme minimum surovin, žádný cukr a tuk.

co budeme potřebovat na jednu porci:

 • jeden zralý banán
 • dvě vejce
 • malou lžičku mouky na zahuštění těsta
 • ovoce na ozdobení

 

Recept je hodně snadný a rychlý. Myslím, že je vhodný i pro začátečníky. Já jsem ho dělala pro dva lidi, takže mám dvojitou dávku. Moje banány jsou hodně zralé, šlupky už jsou fakt tmavé, ale uvnitř je banán pěkně žlutý a sladký.

Banány tedy překrojím na poloviny a dám si hod smoothie makeru. Přidám k tomu vejce a umixuji do hladkého těsta. Pokud vám přijde, že je hodně řídké, můžete přidat trošku hladké mouky. Flagbee měla v receptu kokosovou, kterou doma nemám. Hladká byla ale ok:-)

Na sporáku jsem si klasicky rozehřála pánev, žádný tuk tam nedávám. Když je pánev žhavá, stáhněte plamen na minimum, aby se vám to nepřipálilo. Pomocí obyčejné lžíce jsem dávala těsto na pánev. Jakmile jsem tam dala všechny čtyři lívance, tak jsem ty první mohla otáčet. Jde to opravdu rychle, za deset minut máte hotovo:-)

Lívanečky jsem si naložila na talíř a ozdobila jsem je ovocem, co jsem měla doma – borůvky, maliny a jahody. Tátovi jsem to pokapala ještě karamelovým toppingem z Marks & Spencer, který jsem koupila na rohlik.cz. Mně přijdou lívanečky díky banánům dost sladké, k tomu to čerstvé ovoce, takže jsem si to nechala jen tak:-)

Recept se mi moc líbí, určitě ho budu používat častěji, protože je to rychlé, snadné a potřebuji na to minimum surovin. Je fajn, že tam nemusí být žádný tuk, cukr a vlastně ani ta mouka, takže je to vhodné pro mnoho lidí s různými omezeními. Zkoušeli jste někdy nějakou zdravější variantu lívanců? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

Tagged on: ,

6 thoughts on “Banánové lívanečky – recept

 1. Lucie

  Ahoj, takovéhle recepty jsou nejlepší, snadné a za pár minut hotovo, pořád jsem si říkala, že musím vyzkoušet nějaké zdravější verze mlsání a tak můžu vyzkoušet:) Ať je brzy líp:)

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   přesně, taky mám ráda, když jsou recepty rychlé, snadné a nepotřebuji na ně hromadu speciálních surovin, které nevím kde sehnat. Byla jsem zvědavá, jaké lívanečky budou, někdy ty zdravé recepty nejsou nic pro mě, ale tyto jsou krásně slaďoučké a jemné. Přijdou mi i lehčí, takže po nich není těžko v bříšku.

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   mě k tomu dohnaly především ty hnědé banány, jinak bych to klidně ještě o dva dny třeba odložila:-)

 2. Dáša F.

  Děkuji za tip. Dnes jsem vyzkoušela a místo hl. mouky jsem si namlela ovesné vločky a přidala malinko kvásku. Pochutnali jsme si u snídaně. :o)
  Přeji krásný víkend. D.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *