Květen 2024

Krásný den,

květen byl pro mě tradičně velmi náročný měsíc, protože se konají maturity. Letos jsem zkoušela dvě třídy a u jedné „příseděla“, takže to byly hodně dlouhé a těžké dva týdny. Kromě toho jsem samozřejmě fandila našemu hokejovému týmu.

Hned první květový den byl státní svátek a já jsem nám udělala moc dobrou snídani, když jsem měla volno. Jedná se o banánové lívance, které jsem ozdobila bílým jogurtem, ovocem a kapkou čekankového sirupu. K tomu bylo kakao, od mamky jsem dostala naprosto roztomilé hrníčky s kočičkami. K obědu pak byla kuřecí kapsa, brambor a salátek. To volno uprostřed týdne jsem si fakt užila.

Jestli jsem něčemu opravdu naprosto propadla, je to hospodský kvíz, na který s mamkou a známými jezdíme. Náš tým (Lam)piček tentokrát vyhrál a bylo to skvělé. Já bych se vůbec nebránila tomu, kdyby byl každý týden. V pátek jsem hodně uklízela a pekla, protože v sobotu jsme měli velkou rodinnou oslavu. Naši slavili oba půlkulaté výročí a pozvali jsme celou rodinu. Na obědě jsme byli v restauraci Drmlovka, pak jsme se přesunuli všichni ke mně do bytu. Podle mě se to fakt povedlo a jsem moc ráda, že jsem zase všechny viděla. Přijel i strejda, který je ročník 1932, a jsem ráda, že je duševně pořád neuvěřitelně fit. V neděli jsem dělala na oběd zapečená krůtí prsa se špenátem a slaninou.

Úterý večer jsem zahájila dobrou večeří a plátýnkovou maskou. Středa byla zase volná, a tak jsem se vrhla na blogové resty a většinu dne jsem fotila a psala jsem články. Shakespeare mi věrně asistoval.

Lakovací okénko: lososově růžová Miss Sporty, vínová Avon, béžová Rimmel, růžová Yves Rocher

V pátek jsem čekala po práci na mamku, a tak jsem si zašla do Time Café na jídlo. Měla jsem vajíčka s holandskou omáčkou a lehký cheesecake. Později mě mamka vyzvedla, stavily jsme se ještě ve Smoo Café, kde jsem měla hermelínovou pomazánku. Odsud jsme jely na pedikúru k paní Květušce. Když jsem nastupovala do auta, tak mě tedy píchnul sršeň, což mě bolí ještě teď.

Rozhodla jsem se zásadně zlepšit svoji fyzičku, a tak jsem si zaplatila lekce s trenérem ve fitku. Je to tedy záhul, ale zatím mě to baví. Zapisuji si i všechna jídla a stáhla jsem si aplikaci Kalorické tabulky, kde mi to i slečna trenérka nastavila přesně na míru. Věřili byste tomu, že jím málo kalorií? V sobotu večer jsem byla s Martinem a našima na večeři v restauraci Atollo. Byl to Martinův nápad a myslím si, že se to moc povedlo. Měla jsem špagety carbonara a s taťkou jsme si dali napůl dezert – cheesecake.

V neděli jsem zase dělala banánové lívance, Martinovi totiž moc chutnají. Poté jsme jeli do Strakonic, kde Martinova sestřička měla závody country tancích a stepu. Ona i její tým byli moc šikovní, všichni jsme si to užili. Po cestě domů jsme byli na jídle v Burger Kingovi, kde jsem nebyla asi tak dvanáct let…

Ve čtvrtek jsme opět jeli na Dobříš na další hospodský kvíz. Tentokrát se k nám přidal můj kolega Honza a musím říci, že tentokrát naše vítězství bylo drtivé. Mamčin tým Šalamounovo lejno jsme úplně zničili:-D

Trochu kočičí roztomilosti:-)

Ve středu jsem sice byla úplně mrtvá, ale byla tu kamarádka Luci, tak jsme byly v divadle na skvělé komedii Splašené nůžky. Obě jsme si to užily, neuvěřitelně jsme se pobavily. Jestli tuto komedii neznáte, doporučuji, skvěle přijdete na jiné myšlenky.

Víkend byl takový normální, byla jsem cvičit, na nákupech a snažila jsem se odpočívat před dalším kolem maturit. V pondělí po zkoušení jsem byla ještě u kadeřnice. Když jsem odcházela, byl šílený slejvák a bouřka, takže o účes jsem samozřejmě hned přišla, zničila jsem si boty a byla jsem mokrá úplně všude.

V úterý po práci mě vyzvedávala mamka. Byla jsem už hodně unavená, a tak, když mi řekla, že doma nejde proud (a tím pádem ani výtahy), jsem se rozhodla, že si zajdeme na pozdní oběd do restaurace. Byly jsme v Plzeňce a měla jsem smažený sýr.

Ve čtvrtek jsme byli opět na hospodském kvízu, Tentokrát s námi jel i taťka, který odmítl být v mém týmu, ale byl s mamkou u Šalamounů. Ti (nejen) díky němu drtivě vyhráli. My byli třetí, což je taky slušné umístění.

V pátek po závěrečném dnu maturit jsme byly s Oli na večeři v Majáku. Měla jsem kuře s šunkou a sýrem, hranolky napůl a jako dezert palačinku. Udělala jsem moc dobře, že jsem neobědvala:-)

Květen je konečně za námi. Měsíc mi uběhl neuvěřitelně rychle, ale to dělají ty dva týdny maturit. Letos to bylo hodně vyčerpávající. Na červen žádné velké plány nemám. Máme lístky na koncert, čeká mě konec školního roku, což je taky náročné, plánování letní dovolené a nějaké milé srazy s kamarádkami. Uvidíme, co vše se povede.

Jak jste si užili květen vy? Sledovali jste hokej? Co vás v poslední době hodně baví? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

10 thoughts on “Květen 2024

 1. Helena

  Hani, je mi jasné, že květen je pro učitelku náročný měsíc, ale ty sis ho i hezky užila.
  Sledovala jsem poslední dva zápasy MS a měla jsem opravdu radost.
  A co mě baví, to je vlastně stále stejné – rozkvetlá zahrada, dlouhé procházky, slunečné dny, dobrá knížka, cestování a poznávání…
  měj hezkou sobotu, Helena

 2. Lucie

  Ahoj, hokej jsem sledovala, přiznám se, že jsem našim zprvu vůbec nedávala šance na jakoukoliv medaili, natož na zlato:-) Kalorické tabulky..já nevím, vážit a zapisovat si každý sousto, to by mě asi mrsklo, je to otročina. Ale moc držím palce na cestě za lepším já:) Doporučuji na YT videa Institutu moderní výživy, Fitness 007 a Rozum v Troubě.

 3. Stáňa

  Hani, od švagrové, která učila na na základce a pak na gymplu, vím, že každý učitel čeká na konec června jak na smilování :).
  Já jsem mistrovství sledovala jen prostřednictvím výsledků, samotné zápasy jsou na mne velké nervy.
  Na své kondičce bych ráda popracovala taky, zatím se snažím začít trochu cvičit doma. Nebaví mne pneumatiky, co se mi rýsují kolem těla ;-). Ale tuším, že problém bude i v jídle – mlsám večer a mám mizerný poměr tuků, bílkovin a sacharidů…
  Hospodské kvízy se u nás bohužel nechytly – dělali je asi měsíc nebo dva a pak byl konec. Škoda, taky se nám to líbilo a občas bych s chutí zašla.
  Hezký červen

 4. Sabina Nováková

  Ahoj Haničko, u mě vyšlo květnové shrnutí dneska. Já už měla květen docela pestrý, u nás v práci květnem už pomalu začíná okurková sezóna, je to poslední měsíc, kdy se ještě alespoň něco udělá a pak je to do září bída 😀 Hokej nesleduju, ale tak mě na sporty neužije.

 5. Erika Anna Uchytilová

  Hani, stihli jste toho hodně. Mnoho kultury a držím palce se cvičením. 💪
  Já mám v sobě momentálně asi hektolitr vody navíc, hrůza, nemám vidět ani kotníky, to se mi stalo podruhé v životě a cvičení jde velmi ztuha. Už aby to opadlo. Měj krásný den. ♥

  1. ciculka Post author

   Ahoj Eri,
   zatím z cvičení nejsem nijak nadšená, ale poctivě tam chodím. Dneska po práci mě to zase čeká…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *