Září 2022

Krásný den,

shrnutí měsíce září bude asi dost krátké, protože mám úplné minimum fotek a taky zážitků. Většinu času trávím v práci nebo prací. Nečekaně nám vypadla jedna kolegyně, museli mi změnit úvazek, který mám teď tak obrovský, že vám to snad ani nebudu říkat… Zase ale učím dějepis a to je skvělé a moc mě to baví:-D

Hned druhého září jsme se v práci fotili. Já tedy tyto akce nemám ráda, ale vzala jsem si na to nové zelené šaty, které se mi moc líbí:-D

O víkendu jsme s našima vyrazili na malý výlet do Písku. Dali jsme si snídani v McDonaldu a pak jsme přejeli do centra, kde táta chtěl navštívit výstavu o Keltech v místním Prácheňském muzeu. Výstava se mi moc líbila, muzeum bylo celé přístupné, takže jsem omrkla i další expozice.

Naprosto nyní nestíhám obědy v práci, domů většinou nepřijdu dřív než ve čtyři, takže často si pak udělám jen nějaké obložené pečivo. Představa, že bych ve čtyři přišla domů a šla bych vařit nějaké teplé jídlo, je děsná.

Lakovací okénko: Petra Nude od Gabriella Salvete, odstín Pillow Talk, růžová Slip Dresses, tmavě fialová Avon, zastřená starorůžová Avon

Trocha kočičí roztomilosti

Jeden den po cestě z práce jsem jela s mamkou a domluvily jsme se, že zajedeme na pozdní oběd do Atolla. Měla jsem skvělou vepřovou panenku s omáčkou z čedaru. K tomu byly opečené brambory a bylo to jako vždy skvělé.

Další víkend nás čekala velká rodinná oslava. Strejda Tonda (dědův bratr) slavil devadesátiny. Všichni jsme se sjeli do Vlašimi a fakt se to povedlo. Kupovali jsme mu krásnou kytici a udělali veliký koš s jídlem. Oslava byla v restauraci přímo v areálu vlašimského zámku. Okolo je nádherný park a celkově se mi tam moc líbilo.

Ve druhé polovině měsíce byly komunální volby. Samozřejmě jsem si je nemohla ujít. Volím v budově bývalé základní školy (dneska je to sídlo Waldorfu a VŠERS) a je to naproti náměstí Komenského, které se mi vždy líbilo. Dokonce jsem zde měla před léty vyhlédnutý byt, ale pak jsem sehnala ten můj současný:-D Na tomto náměstí měl na začátku dvacátého století vyrůst nový kostel, ale z plánu nakonec sešlo.

V září jsem byla nejvíc v práci a pak očividně na nákupech potravin. Moje lednice je momentálně dost plná…

Nějaké selfie z práce:-D

V úterý 27.9. jsme slavili svátek pana ředitele – dostali jsme od něj všichni sladké a slané občerstvení. odpoledne bylo v jídelně přátelské posezení, které bylo moc fajn. Nemohla jsem tam být tak dlouho jako jindy, večer jsem musela dodělat úkol na němčinu, kterou jsem měla ve středu ráno.

Budova naší školy – mám to tam moc ráda. Před ní je dlouhá kaštanová alej – už od dětství to bylo moje oblíbené místo.

Spousta vaření pro návštěvu mých rodičů – já pozvaná nebyla, já jen vařila:-D

Poslední zářijový den, tj. v pátek, jsme byly s Oli na večeři v Atollu. Snažíme se někam vyrazit aspoň jedou za měsíc, abych si v klidu popovídaly a odpočinuly si. Atollo jako vždy nezklamalo. Měla jsem krůtí řízečky v parmazánové strouhance a jahodový džusík.

Jaké bylo vaše září? jak rádi odpočíváte vy? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

16 thoughts on “Září 2022

 1. Helena

  Hani, hezké shrnutí měsíce. Vždycky jen koukám, jak rychle to uteklo. Záři bylo hektické, týden dovolené mi připadá tak vzdálený… A odpočinek – nejraději mimo dům, protože doma nebo na zahradě se práce vždycky najde, ale nefňukám, já to mám vlastně ráda :o)
  Měj hezkou sobotu, Helena

  1. ciculka Post author

   Ahoj Leni,
   díky moc! Ty jsi na ty ruční práce neuvěřitelně šikovná, já bych se do pěti minut děsně vztekala:-D

 2. Lucie

  Ahoj, pro mě je odpočinek ve znamení svíčky, knihy, seriálu neb filmu. Taky ráda odpočívám va vaně plné pěny. S tou lednicí to mívám teď stejně, dřív jsem takto plnu lednici nemívala, ale teď, jak se zdražilo, tak hodně využívám akce a nakupuji do zásoby, abych pak nemusela kupovat za plnu cenu.

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   já taky využívám výhodné akce na trvanlivé potraviny, které vím, že zvládnu sníst. Taky nejraději odpočívám s knihou u zapálené svíčky. V poslední době se mnohem méně dívám na filmy a seriály, v týdnu to moc nestíhám…

 3. MonalisaBeautyEriAnna

  Hani, selfie ze školy ti to moc sekne, zvláště pak s velmi ladným, však svůdně pohozeným pramenem vlasů ♥. Jídlo vypadá skvěle, panenku máš očividně ráda a taky ráda a skvěle vaříš. No a lahvově zelený svetr je nejvíc, s tím jsi se snad již narodila, jak ti sluší. ♥♥

  1. ciculka Post author

   Ahoj Eri,
   díky moc! Já vařím ráda, ale ne vždy to úplně stíhám. Ten svetr mám fakt ráda, ale už mě nějak opouští. Dívala jsem se, že ho mají pořád v nabídce, tak váhám, jestli ho zase neobjednat.

 4. Sabina

  Ahoj Haničko, obdivuju jak si i při tolika práce najdeš čas na ty nehty, já je flákám a to toho nemám ani zdaleka tolik. Moje září vyšlo na blogu dneska 🙂

  1. ciculka Post author

   Ahoj Sabi,
   á v té práci pořád někde máchám rukama, tak se mi líbí, když je mám upravené. Je to takový nedělní večerní rituál. V létě jsem je ale hodně nosila jen tak, třeba jen přetřené nějakou výživou.

 5. Stáňa

  Hani, jak už napsal někdo přede mnou, tak v té zelené ti to fakt sekne. Jinak prima září. To moje bylo docela hektické – díky týdnu dovolené a konzervačním pracem na chalupě (červená řepa, povidla, houby, aroniový džem…)
  Měj se fajn

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   ty jsi toho stihla hodně. Já byla především v práci, občas v supermarketu pro potraviny, ale zbytek volného času jsem trávila u počítače a vyrábění příprav na dějepis. To je skvělé, kolik jste toho zvládli zavařit.

  1. ciculka Post author

   Ahoj Míšo,
   díky moc! On to bude fofr nyní asi pořád, protože mám strašně moc hodin. To se ale nedá nic dělat, dokud se nevrátí kolegyně, budeme to muset všichni zvládat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *