Vypáleno: srpen 2022

Krásný den,

i když je léto, svíčky pálím pořád a ráda, hlavně kvůli atmosféře. Dnes je tu takový mix všech možných značek od těch levných až po ty známé a dost drahé.

Scented Candle

Od kamarádky Luci jsem dostala k narozeninám tří krásné svíčky z řady Nature od Scented Candle. Jsou v nádherných skleněných dózách. Všechny za studena voněly moc krásně, po zapálení jsem téměř nic necítila a svíčky i docela blbě vyhořely. Měla jsem varianty Yerba Maté, Lychee Blossom a Olive & Frankincense.

z Pepca

Doma jsem našla ještě obyčejnou svíčku z Pepca, kterou jsem kupovala kvůli designu skleničky. Modrá a bílá jsou barvy naší verandy na chatě. Tam jsem ji ale zapomněla odvézt, takže jsem ji nakonec vypálila doma. Měla vonět po kytkách, ale nebyly cítit ani za studena.

Druhá svíčka z Pepca je veliké překvapení. Tato růžová verze voní krásně květinově a voní dokonce i po zapálení. Má tři knoty, dobře vyhořela a hezky vypadá na stolku. Není to bolehlav, opravdu jsem s ní byla spokojená:-)

Yankee Candle

Poslední Yankee Candle, kterou jsem doma měla, byla moje oblíbená květinová Sun- Drenched Apricot Rose. Je to krásná květinová vůně, sladké růže jsou opravdu výrazné. Tato svíčka mi hezky provoní celý obývák, vydržela i dlouho. Měla jsem tuto velkou sklenici už několikrát, vždy i kupuji v akci na různých eshopech.

Woodwick

Na eshopu elnino jsem si koupila malou svíčku v kalíšku od značky Woodwick. Je ve verzi Melon & Pink Quartz, což je krásná sladká vůně. Moc dlouho nevydržela, ale krásně provoněla celou místnost. Určitě bych ráda vyzkoušela další svíčky od této značky.

Ikea

Od Terky jsem dostala malou svíčku Ikea s vůní jasmínu. Po zapálení nebyla vůně téměř cítit, ale to je u Ikea svíček docela normální jev. Líbí se mi jednoduchý design skleničky a měla také i slušnou výdrž.

V létě mi nejde tolik o ty vůně, takže nebudu žádnou svíčku hanit, ale překvapivě bych nejvíce vyzdvihla tu růžovou z Pepca, ta se fakt povedla a kupovala jsem ji už podruhé. Jakou svíčku jste naposledy pálili vy? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

14 thoughts on “Vypáleno: srpen 2022

 1. Helena

  Hani, z Pepca jsem svíčku nikdy neměla. Musím se tam podívat.
  A tvá otázka – však už víš. Pálím každý večer, ale většinou ty bez vůně.
  Měj pohodový den. Helena

  1. ciculka Post author

   Ahoj Helenko,
   to musíš určitě napravit:-) Jejich svíčky mají moc hezký vzhled a většinou bývají bez vůně (po zapálení), tak by ti to mohlo vyhovovat.

 2. Stáňa

  Hani, doma mám teď svíčku z Lidlu, v práci používám čajovky do aromalampy a olejíčky (které různě střídám) a na chalupě pálíme svíčku s Pepca. Je to ta velká, co tys vypálila v růžové, my máme zelenou s vůní guavy a papáji. Taky voní moc pěkně a hezky hoří.
  Jinak já nikdy neměla svíčky YC, jen kdysi pár vosků od této značky. Budu se muset po nějaké svíčce YC taky někdy mrknout 🙂
  Hezký den

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   na tu zelenou jsem se taky dívala a nakonec ji nevzala. Zítra ale do Pepca jdu, tak to možná napravím:-) Podzim je tu, je třeba udělat si zásobičky:-D

 3. Sabina

  Ahoj Haničko, já jsme břídil a furt pálím tu bavlněnou z Rossmanna, ale dneska jsem dostala od kolegyně právě tu Pepco růžovou, co ty máš tak ráda. Tak se těším až jí vyzkouším, nebudu teď vědět co dřív pálit.

  1. ciculka Post author

   Ahoj Sabi,
   já pálím takovou tyrkysovou od kolegyně, ale už jsem skoro na dně. Mám tu ještě něco z Pepca a dvě od Scented Candle, tak na ty se vrhnu o víkendu:-)

 4. Lucie

  Ahoj, Sun-Drenched Apricot Rose zbožňuji, taky jsem ji měla už několikrát, vždy ve velké svíci. Dívala jsem se v Pepcu po té svíčce, ale u nás ji neměli, nevím, zda se ještě prodává a jen byla momentálně vyprodaná a nebo už ji zrušili.
  Já teď pálím svící od Bartek Candles a voní krásně, ovocně a sladce, už se těším, až přijdu domů a zase si ji zapálím.

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   určitě se mrkni na elnino, zrovna ji tam mají ve velké verzi za necelých 400 Kč, zrovna jsem ji objednala:-D

  1. ciculka Post author

   Ahoj Leni,
   čajovky používám doma jen do aromalampičky, lucernu mám jen na chatě. Zrovna dneska jsem si objednala dvě nové YC ve slevě:-)

 5. Doplnkyvyzivy24

  Zajímavý a věcný článek a takové články v dnešní době rozhodně nejsou. Vím, o čem mluvím, protože tak trochu sedím u internetu a sem tam čtu. Váš článek mě přesvědčil a určitě se sem vrátím 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *