Vypáleno: prosinec 2018 – leden 2019

Krásný den, 

rozhodla jsem se, že budu pravidelně psát články o vypálených svíčkách a voscích, aby se mi toho doma zase tolik nenahromadilo. Přes tyto dva zimní měsíce mi doma neustále něco hořelo, ale ani ne tak vosky, jako spíše svíčky. Vypálila jsem toho opravdu dost:-)

čajovky

Dodělala jsem čajovky, které měly parfemaci Strawberry Vanilla. Moc jsem to necítila, ale hořely celkem pěkně.

čajovky Yankee Candle

Tyto jsem dostala od kamarádky Terky, která mě moc dobře zná. Vybrala mi moji oblíbenou verzi Verbena. Nejsou to obyčejné svíčky, takže jsem si je šetřila na lepší příležitosti, což byly samozřejmě Vánoce.  Byly moc pěkné, voněly jemně a na štědrovečerní tabuli nadělaly parádu.

Yankee Candle malé svíčky

Před rokem jsem si ve výprodeji pořídila na letošní Vánoce Sparkling Snow, což je i můj oblíbený vosk. Svíčka voněla moc pěkné, ale mám pocit, že vosk je prostě intenzivnější. Od kolegyně jsem dostala jako dárek verzi Midnight Jasmine. Trochu jsem se bála, aby jasmín nebyl moc silný a nedráždil mě, ale vše bylo v pořádku a byla to moc příjemná vůně.

Hranaté svíčky ve skle Scented candle

Měla jsem hned tři, byly levné a to sklo bylo fakt pořádně masivní, až mě to za tu cenu překvapilo. Ačkoliv mi za studena nejvíce voněla verze s ovocem, po zapálení byla nejlepší Anti Tobacco. Docela mě překvapilo, jak rychle byly vypálené.

Magnolie Intense svíčka

Tato svíčka mě zlákala především svým obalem. Vůně byla hodně jemná, květinová. Hezky se mi hodila do interiéru. Byla taky levná.

Ovocná svíčka Scented Candle

Další sladká vůně, která byla i docela cítit v pokoji. Ovocem se šlehačkou byla příjemná parfemace, klidně bych ji měla znovu.

Glade svíčky

Docela dlouho jsem je sháněla a nebyly zase až tak levné. Nakonec jsem je koupila v nějaké akci v Tetě. Nejvíce se mi líbila ta fialová, voněla za studena krásně. Modrá byla hodně průměrná, nad nugátovou jsem váhala, jestli ji opravdu chci. Nakonec právě ta poslední byla nejlepší, dokonce byla v pokoji i cítit. Fialová je propadák, tam jsem musela doslova zabořit nos do skleničky.

Svíčky jsou moc pěkné, pro zimní období jsou jako dělané. Některé by mohly vonět více, mám to ráda. Asi se zase vrátím brzy k voskům, abych si užila ještě ty zimní vůně:-) Jak si užíváte zimní pálení a vůně Vy? Máte zkušenost s některou z mých svíček? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

2 thoughts on “Vypáleno: prosinec 2018 – leden 2019

 1. Stáňa

  Svíčky pálím hlavně doma. Ani ne tolik kvůli vůni, spíš jen tak, že to mám ráda. Většinou kupuju nějaké svíčky bez obalu, kde je jcih v krabičce víc. Nedávno jsem měla pěknou kulatou z Pepca, vydržela dlouho hořet. Hezky vanilkově voněla svíčka z Jysku ve skle, kterých jsem kdysi koupila ve slevě asi deset a používala je jako dárek. Jednu jsem si teď kolem svátků vypálila sama a byla fakt příjemná. V práci používám aromalampu a vonné olejíčky od Saloosu – mám okno na kuchní závodní jídelny, tak vůně musí mít grády, aby přerazila smaženou cibulku a třeba obalovanou rybu 😀

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   já mám ráda jak pálení, tak vůni. A samozřejmě si všímám i vzhledu:-) Mám ještě jednu vůni Yankee, co jsem dostala k Vánocům zatím mi tu hoří. Pak zase začnu pálit vosky. Olejíčky doma asi vůbec nemám, ale používá je zase mamka. Tu jídelnu v práci chápu, taky nad ní máme sborovnu, takže je to někdy dost cítit:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *