Vypáleno: květen – červenec 2022

Krásný den,

statistika s vypálenými svíčkami zde už opravdu dlouho nebyla, takže je třeba to napravit. Já ráda pálím svíčky celoročně, jen v létě nepotřebuji mít nijak intenzivní vůně. Dneska tu mám takovou směsici značek, která se mi doma zrovna vyskytla.

Glade

Glade svíčka s vůní Pure Happiness se mi moc líbila. Kombinace pomeranče a květů neroli je hodně povedená, svěží, citrusová, ale ne nějaká záchodovka. Po zapálení byla cítit tak středně, pro mě akorát. Hlava mě nebolela a v bytě to vonělo krásně. Ráda ji budu mít znovu.

Yankee Candle

Od Terky jsem dostala k narozeninám malou Yankee Candle v krásné ovocné vůni Garden Picnic. I když byla svíčka malá, vydržela hořet celkem dlouho a hlavně krásně voněla. Je to taková sladší ovocná vně, hodně ve mně evokuje léto, což se mi moc líbí.

Durance

Tuto vanilkovou svíčku od francouzské značky Durance jsem dostala v práci. Já si na vanilku tolik nepotrpím, ale tato byla moc pěkná, příjemná, ale ne vlezlá. Po zapálení byla spíše jemnější, ale to mi vyhovovalo.

World of Scent

U té vanilky ještě zůstaneme díky další svíčce, tentokrát od značky World of Scent. Opět to byla hezká vanilka, až si říkám, jestli jsem dřív k této parfemaci nebyla moc přísná:-D Značka je pro mě jinak úplně neznámá, ale svíčka měla dost slušnou výdrž, což mě mile překvapilo.

Profissimo

Profissimo je interní značka DM drogérie a já jsem si zde vybrala nějaké letní limitky. Žádná ze svíček nebyla drahá, některé měly takové dřevěné víčko, což se mi líbilo. Mám tu dvě květinovky z řady Landhaus Garten a dvě menší svíčky v barevným kelímcích – tulipánová a s třešňovým květem. Po zapálení moc intenzivně nehořely a popisované vůně bych docela těžko hádala. Jsou to spíše okrasné svíčky pro atmosféru, ne pro provonění bytu.

Scented Candle

Tuto značku si domů kupuji docela často. Kolegyně Jana mi nadělila moji oblíbenou tříbarevnou svíčku Frozen Berries. Je to skvělá sladší vůně lesního ovoce. Měla jsem j už několikrát a voní intenzivně, skvěle se vypálí. Opravdu ji mám moc ráda.

Pepco

Největším překvapením je velká tříknotá svíčka z Pepca. Je z řady Aromatherapy Home Premium Edition. Svíčka voní sladce pudrově a hlavně voní nádherně i po zapálení, což jsem vůbec nečekala. Tentokrát se mi povedlo ji krásně vypálit, úplně do dna.

Nejslabší byly svíčky z DM, ale největším překvapením je určitě tato růžová z Pepca. Už jsem si ji koupila znovu, opravdu se mi moc líbí. Znáte nějakou svíčku z dnešního článku? Jaká je vaše oblíbená letní vůně? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

12 thoughts on “Vypáleno: květen – červenec 2022

 1. Helena

  Hani, podle obalů jsem asi viděla všechny, doma jsem neměla žádnou z nich. To Pepco, to je pro mě velké překvapení!!! Asi tam příležitostně zajdu…
  Přeji krásný den. Helena

 2. Sabina

  Ahoj Haničko, teda já se přes léto takhle nečiním. Na ty Landhaus cosi z dmka jsem koukala zrovna předevčírem, ale nijak mě vůní neoslovily.

 3. Stáňa

  Hani, já v létě pálí hlavně aromalampu v práci, takže ubývají čajovky a olejíčky, klasické svíčky ne. Ale na chalupě mám dvě svíčky z Pepca a taky mne dost příjemně překvapily. Ale na dně budu až za dlouho 🙂
  Hezký den

 4. Sabina

  Ahoj Hani, znám ty z Pepca, ale hořely mi zatím dost divně. Vůně ale byla jemná a příjemná, cítit byla hlavně v okolí svíčky.
  Měj se pěkně, Sabča

  1. ciculka Post author

   Ahoj Sabi,
   já mám zrovna zapálenou tu velkou růžovou z Pepca, kterou jsem si kupovala při nákupech s tebou. Pořád jsem s ní spokojená, na Pepco voní přímo neuvěřitelně.

 5. Lucie

  Ahoj, zaujaly mě úplně všechny vypálené kousky, ty z dm mám taky, ještě jsem je nestihla zapálit a zhodnotit, ale byly ve výprodeji, tak mě to za těch pár korun mrzet nebude. Svíčka z Pepca je pro mě trochu překvapení, obyčejně během pálení jejich svíčky nevoní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *