Vypáleno: květen 2024

Krásný den,

i když v poslední době pálím poměrně často, tak mi ty svíčky doma ubývají poměrně pomalu. Každopádně tu čtyři kousky mám a řekla bych, že to jsou většinou svíčky, o kterých jsem už někdy psala.

Yankee Candle

Od této slavné značky jsem vypálila poslední větší svíčku, co jsem doma měla. Jedná se o velmi populární Vanilla Lime, která vznikla už v roce 1969. Jedná se příjemnou kombinaci vanilkové sladkosti a s příjemnou kyselostí limetky. Hořela neuvěřitelně dlouho, voněla středně intenzivně. Měla jsem ji už poněkolikáté.

Angel Wings

Říkám si, co bych ještě měla psát o této mé velké lásce. víčka je od značky Scented candle, není vůbec drahá a voní skvěle. Je to uklidňující sladší vůně, ale zároveň v sobě má takovou čistotu. Doma mám poslední, pak budu muset zase shánět.

Dream Angel

Takovým mladším bráškou Angel Wings je Dream Angel. Je to svíčka od stejné značky a má i velmi podobný design etikety. Vůně je více kořeněná a teplejší, je středně intenzivní. Už jsem ji taky měla, ale Angel Wings je samozřejmě lepší. Běžně ji vídám třeba v drogérii Rossmann.

Jämlik

Poslední svíčkou dnešního článku je tento minimalistický kousek, který je z Ikea a my jsme ho od někoho dostali. Je to hodně jemná vůně, já v ní cítím mýdlo a vanilku. Doma mi nepřišla moc intenzivní, ale pálila jsem ji v době, kdy tu byla kamarádka Luci, a té se moc líbila.

Na červen tu mám ještě docela dost svíček a pak přijde asi řada na vosky, které se mi doma za poslední měsíce taky nasbíraly. Jaké vůně si vybíráte na jaro a léto vy? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

6 thoughts on “Vypáleno: květen 2024

 1. Stáňa

  Hani, já v létě moc nepálím, ale když už, tak květinové nebo ovocné vůně (s výjimkou jablka a jiných vůní doplněných buď skořicí nebo vanilkou – to mám spojené se zimou).
  Hezký den

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   taky mám některé typy vůní spojené ročním obdobím. Já zrovna pálím svíčku bez vůně, co mi vyrobila maminka jedné mé kamarádky.

 2. Lucie

  Ahoj, znám jen Angel Wings, pěkná vůně. Postupně pálení omezuji, v těhotenství mi nedělaly dobře jakékoliv vůně a když mám malé dítě, tak chci aby dýchalo ,,čistý vzduch“

  1. ciculka Post author

   Ahojky,
   já jsem k Vánocům dostala čističku vzduchu, takže to pěkně střídám. Jinak samozřejmě pořád větrám apod.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *