Vypáleno: březen 2022

Krásný den,

v březnu jsem si žádné nové svíčky nekupovala a poctivě jsem se soustředila na likvidaci zásob. Šlo mi to dobře, vypálila jsem hodně svíček ve sklenici. Doma mi zbývají poslední tři, dvě votivky a pak ještě celkem dost vosků, takže plány na duben jsou jasné:-D Těším se, až budu mít vše pryč a budu si moci vybrat a pořídit zase něco nového.

Bartek Candles

Další moje milovaná Angel Wings. Je to krásná vůně, která hezky provoní celý obývák, ale nebolí mě z ní hlava. Moc se mi líbí i design skleničky. Vydržela hořet neuvěřitelně dlouho. Mám doma ještě jednu a vím, že určitě budu kupovat další (jestli je tedy u nás seženu).

Dream Angel

Padly také tři svíčky Dream Angel, které voní hezky, ale ne tak pěkně jako Angel Wings. Kupovala jsem je ve výprodeji v Rossmannu a byly fajn. Výdrž je slušná, zvládly hezky vyhořet. Intenzita vůně byla slabší, takže jsem je pálila ve dnech, kdy jsem chtěla spíše něco pro atmosféru než pro vůni.

Provence

Tuto značku vídám v Rossmannu. Svíčku jsem sehnala ve výprodeji a parfemace Strawberry Melon je moje nejoblíbenější. Je to hodně sladká vůně, která se dobře line bytem. Nebolí mě z ní hlava. Během hoření se dost očadila sklenice, to se mi u této svíčky stalo poprvé.

Avon

Konečně došlo i na svíčku, kterou jsem si docela dost šetřila. Je z Avonu, mám ji v parfemaci Fresh Cotton, což je moje oblíbená vůně jejich difuzérů. Svíčka má krásné balení, jako dárek to musí být paráda. Ze začátku jsem ji moc necítila, ale v druhé půlce hoření to pěkně rozbalila a byla příjemně cítit. Nic silného, prostě jako vyprané prádlo.

Yankee Candle

Od této slavné značky tu mám hned několik zástupců. Čajovka byla pěkná, taková klasická vánoční vůně a na čajovku byla i dost cítit. Votivky jsou pro mě naopak zklamáním. Ani jedna nebyla po zapálení cítit. Na obě jsem se hodně těšila a nic z toho. Měla jsem vůně Afternoon Escape a Water Garden. Nakonec tu mám velkou svíci ve skle v parfemaci Lemon Lavender. Ta voní krásně, měla jsem ji už několikrát. Samotná levandule na mě bývá často moc silná, ale zde je zjemněná citrusy, což je ideální. Svíčka ale tak čadila, že jsem musela vyprat záclony, otřít všechny možné světlé povrchy (např. vypínače) a vyprat kocoura, jehož bílé bříško bylo najednou šedé. Dokonce když u mě byla kamarádka na návštěvě, tak se ptala, jestli tady nehořelo… Vůbec nechápu, co ta svíčka vyváděla. Já jsem knot pečlivě zastřihovala, měla jsem na ní i ten prstenec…

Jak jste na tom s pálením svíček vy? Jaká je vaše oblíbená značka? Co bych měla určitě vyzkoušet? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

10 thoughts on “Vypáleno: březen 2022

 1. Sabina

  Ahoj Haničko, já už jsem v půlce poslední svíčky, co doma mám a to z Penny od Bartek Candles za asi 50 Kč v provedení Home sweet home. Za mě bys určitě měla zkusit WoodWick pokud ti teda nevadí, že dělají zvuky alá praskání krbu – prostě je ta svíčka taková ukecaná. Taky bych si chtěla nějaké po výplatě pořídit, možná pojedu do Rossmanu a Sinsay, tak asi vyberu něco tam.

  1. ciculka Post author

   Ahoj Sabi,
   to praskání se mi moc líbí, ale to si asi pořídím na podzim, nějak se mi to hodí spíše k chladnějšímu období.

 2. Stáňa

  Hani, tak z těchto svíček nemám vyzkušenou žádnou. Já teď už pálím méně – jak je večer déle vidět, tak většinou zapalují později, někdy vůbec. Jen v práci pořád jedu olejíčky – tam si dávám pauzu akorát v létě, když má závodka dovolenou (mám okno kanceláře přímo nad ní). Nejvoňavější svíčka, kterou jsem v poslední době měla, byla Domol White cotton, tak je opravdu hodně výrazná.
  Hezký zbytek víkendu

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   já taky pálím o něco méně, ale pořád se mi daří likvidovat zásoby. Už mám doma jen dvě svíčky (a jednu z nich mám zrovna zapálenou) a pak nějaké vosky. Chtěla bych to zásadně zredukovat. My máme taky sborovnu nad jídelnou a je to dost cítit, ale tam si svíčku nedovolím zapálit.

 3. Helena

  Měla si opravdu voňavý měsíc!
  Pálím pořád, jen s těmi vůněmi musím být opatrná.
  Haničko, měj pohodovou neděli, Helena

 4. Lucie

  Ahoj, já pořád nejraději mám a nejvíc nakupuji svíčky a vosky od YC. Ale mám ráda i různé jiné včetně no name svíček z Pepca nebo Ikee, případně Rossmann, dm, Teta a různé e-shopy. Ne každé provoní místnost, ale ty pálím jen tak pro atmosféru.

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   já doufám, že se během velikonoc dostanu do Prahy a tam bych se ráda stavila v Ikea, abych doplnila nějaké dekorace apod. Taky pálím i pro atmosféru, ne vždy mám náladu na nějakou těžkou vůni.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *