Vyjmenovaná slova – recenze

Krásný den,

v nabídce nakladatelství Bambook nenajdete jen pohádkové knihy pro děti, ale také různé pracovní sešity a učebnice, které se zaměřují na jednotlivé aspekty různých oborů. Mě zcela nepřekvapivě zaujala kniha Vyjmenovaná slova od Zuzany Pospíšilové. Říkala jsem si, že i když je to sice dětská kniha, i já ji ve své práci snadno využiji.

Publikace Vyjmenovaná slova je koncipována jako pracovní sešit, kde jsou různé typy úkolů. Najdete zde klasická cvičení na doplňování, křížovky, osmisměrky a další doplňující úkoly. Vzadu je i celkový přehled všech vyjmenovaných slov, což se vždy hodí (věřte mi, teď jsem si miláčky řešila vyjmenovaná slova po Z a bylo to pro některé hodně náročné:-D).

Pracovní sešit je doplněný povedenými ilustracemi od Drahomíra Trsťana, který s autorkou Zuzanou Pospíšilovou dlouhodobě spolupracuje. Všechny obrázky jsou černobílé, takže si je děti mohou vybarvit, což samozřejmě zase dále rozvíjí jejich dovednosti.

Celý pracovní sešit má ucelenou formu, která je promyšlená a mně se moc líbí. Jestli doma máte školáka, který si potřebuje procvičit pravopis, tato publikace by se mu určitě mohla hodit. Za zaslání knihy ještě jednou děkuji nakladatelství Bambook a vy ji seženete na stránkách Grady.

Jak jste na tom s vyjmenovanými slovy vy? Jaké bylo vaše nejoblíbenější písmeno? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

8 thoughts on “Vyjmenovaná slova – recenze

 1. Helena

  Hani, vypadá moc hezky! Nedávno mi Adam ukazoval fotky nějakých sešitů pro prvňáčky – byla to dost hrůza – chaotické, nepřehledné stránky, ilustrace nestály za nic… Asi i v tomto směru se musí pečlivě vybírat…
  Měj pohodovou neděli, Helena

  1. ciculka Post author

   Ahoj Helenko,
   taky jsem viděla nedávno učebnice pro první třídu, které má synovec. Moc mě zrovna neokouzlily, tato se mi líbí podstatně víc.

 2. Eliss

  Kdybych se zrovna na základce učila vyjmenovaná slova, publikace by mi určitě udělala radost 🙂 Ale já s nimi ve škole problém neměla, učila jsem se je celkem snadno. Nejraději jsem měla asi vyjmenovaná slova po B 🙂

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   já myslím, že můžeš být v klidu:-) Sešit se mi moc líbí, jsem zvědavá, co na něj budou říkat moji miláčkové. Příští týden bychom měli začít opakovat pravopis, tak na něj hned dojde:-D

 3. Lucie

  Ahoj, moc hezké, kdybych měla škláka, tak bych mu knížku ráda koupila, nejlepší učení je tou zábavnou formou, což tohle knížka naprosto splňuje:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *