Říjen 2021

Krásný den,

vítám vás u takového tradičního přehledu měsíce října. Původně jsem měla veliké plány, ale docela dost mě vypeklo zdraví. I teď, když píšu tento článek, jsem doma a nemocná. Naštěstí mám dneska dovolenou (je pátek 29.10.), tak snad to přes víkend vyležím.

Začnu rovnou jednou unikátní fotkou s Lízinkou, protože ona je taková mrška, s kterou se nedá vůbec vyfotit:-)

Lakovací okénko – fialový lak od She, zastřená růžová Oriflame, zastřená vínová Essence, vínová třpytivá Catrice, béžový lak Oriflame a třpytivý z vánoční limitky Essence.

Jednu středu jsem do práce dorazila nenamalovaná a hned z toho bylo haló. Další dny jsem chodila bez makeupu, protože jsem měla zánět vnějšího zvukovodu a nemohla jsem se dotknout tváře a pravého ucha. Bolelo to jako čert a antibiotické kapky do uší taky nebyly moc příjemné.

Takový malý deník jídla – k snídani míchaná vajíčka se sýrem a rajčaty, na svačinu Kinder Mléčný řez, k obědu krůtí maso s rýží a k večeři Mléčný dezert.

Vřískající Shakespeare, který si stěžuje na to, že mu nechci dát jogurt (miluje mléčné výrobky).

Frankie a jeho milovaná poloha s vyvaleným bříškem:-)

Z procházky Starou Příbramí

Nejoblíbenějším kouskem oblečení jsou bezesporu tyto mikinové šaty s kapucí, kterou jsem ocenila hlavně kvůli tomu uchu.

S kamarádkou Oli jsme byly na večeři v naší oblíbené restauraci Maják. Skoro nikdo tam nebyl, takže pohoda, klídek:-D

porce byla obří, táta z toho měl ještě druhý den oběd

Něco z domácí kuchyně – tvarohové taštičky s povidly a chlebík s tuňákovou pomazánkou.

Zátiší je park za naší školou a já ho mám moc ráda. Na podzim je opravdu kouzelný.

Ve středu jsem jela na školení do Písku. Jela jsem s kolegou Honou, vyráželi jsme už brzy, protože bylo od 9:00. Jedná se o projekt, který se jmenuje Cena vévody z Edinburgu neboli DOFE. Bylo to moc zajímavé, tak uvidíme, jestli o to bude u nás zájem. My učitelé to budeme dělat ve volném čase a zadarmo, tak doufám, že to stojí za to.

Na konci října jsme měli stužkovací večírek. Po hodně dlouhé době jsem se pokoušela nějak učesat, ale moc mi to nejde…

Zátiší podruhé…

Poslední středu v měsíci jsme byly s Oli v naší oblíbené pizzerii Atollo, kde jsem si dala luxusní řízečky z panenky v parmazánové strouhance.

Druhý den přijela kamarádka Terka. Společně jsme nafotily jeden outfit a pak jsme šly opět do Atolla, kde jsem si dala zase řízečky, tentokrát s kaší a kyselou okurkou. Ještě předtím jsem měla italskou cibulačku s krutony, která mi moc nechutnala.

Zbytek víkendu trávím léčením… Kdybyste se ptali, kde je výlet do Kroměříže, tak nikde. Byla jsem doma s tím uchem a musel jet místo mě táta. Další víkend jsem byla v Hradci Králové, protože strejdův zdravotní stav se zhoršil. I když jsem měla v říjnu skvělé zážitky s přáteli i se žáky, byl to měsíc celkem naprd. V listopadu mě čeká další stužkovací večírek, velký rodinný sraz i nějaká kultura, tak doufám, že to vyjde a už mě nebude nic trápit.

Jak jste si říjen užili vy? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

16 thoughts on “Říjen 2021

 1. vyzobaná slunečnice

  Hani, ať je ti brzy líp. Krásně jsi shrnula svůj říjen a ty kočičí fotky jsou úžasné. Sárinka taky miluje jogurty, to je jediné jídlo, o které žebrá, u ostatního se spokojí s upozorněním, že tohle není pro Sárinku. Měj pohodový den.

  1. ciculka Post author

   Ahoj Marti, to ti tedy závidím, že je Sárinka tak vzorná. Co se týče jídla, neposlouchá mě ani jedna šelma…

 2. Stáňa

  Hani, prima fotky a přehled. Pokud jde o ten zánět zvukovodu, tak tě lituju – kdysi to měl syn a vím, že to pekelně bolí (upozorňovala nás to to výslovně i ušařka) a držím palce, ať už jsi zdravotně OK.
  Já měla říjen docela bohatý na zážitky, ale kdy to hodím do článku, to netuším, nějak nestíhám…
  Přeju krásný listopad

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   měla jsem to ucho už podruhé a je to asi jedna ze tří nejhorších bolestí, co znám (nemám děti, takže ještě jsem neměla tu čest s porodem…). Tvůj přehled jsem už četla a obdivuji, co jsi vše stihla:-)

 3. Sabina

  Haničko,
  i tak jsi měla zajímavý říjen. 🙂 Držím palce, ať je ti lépe a všechno v listopadu si do sytosti užiješ. 🙂
  Měj se pěkně, Sabi

 4. Sabina Emma Nováková

  Ahoj Haničko, moje měsíční shrnutí vyjde ve středu, tak se můžeš pak mrknout. Pro mě byl letošní říjen docela bohatý a rozhazovačný měsíc, ale budu se muset teď trochu uskromnit. Ty řízečky vypadají skvěle a o něco málo líp, protože zrovna přemýšlím, co si dám k obědu. Ty modrá šaty jsou na tobě naprosto skvostné.

  1. ciculka Post author

   Ahoj Sabi,
   díky moc! Ty řízečky byly skvělé, dost uvažuji, že si je zítra objednám k obědu, protože nebudu mít energii na vaření…

 5. Lucie

  Ahoj, vřískající Shakespeare, který si stěžuje na to, že nedostal jogurt pobavil:D Účes na stužkovací večírek ti moc slušel, čím jsi dělala ty vlny, kulmou, žehličkou nebo natáčkami? Doufám, že už se cítíš lépe, přeji, ať se brzy uzdravíš a tento víkend ti vyjde jak si přeješ:-)

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   jo, Shake je miláček, ale někdy je na zabití…:-D Dělala jsem to klasickou kulmou. Mám doma hromadu jiných vynálezů, všechny mají být totálně blbuvzdorné, ale já to s nimi pořád neumím…

 6. Helena

  Hani, člověk míní a zdraví… Ta Kroměříž tě určitě mrzí, jistě vymyslíš nějaký nový termín. Hlavně, jestli ti je už dobře.
  I náš Aaron miluje mléčné výrobky, kelímky pozná a vyčkává, zda na něj něco zbude :o)
  Děkuji za měsíční raport a přeji příjemný večer. Helena

  1. ciculka Post author

   Ahoj Helenko,
   ucho jsem už vyléčila, ale jinak jsem už na neschopence s virózou a pořád mi tedy není dobře. Kroměříž nechám asi někdy na jaro, ale dost mě to mrzí. naši byli taky naštvaní, protože mamka tam chtěla jet se mnou, táta je workoholik, tak zase bručel, že musí jet… To je Aron pěkně vychovaný, že počká, dneska mi Shake sežral puding. Je to zmetek:-D

  1. ciculka Post author

   Ahoj Leni,
   doufám, že sis lázně užila. Za šaty moc děkuji, koupila jsem si je primárně na stužkovací večírek jedné mé třídy, kam nakonec nejdi, protože mám neschopenku…

 7. MonalisabeautyERiAnna

  Jejda kočko, zánět zvukovodu, to je tedy nadělení. Doufám, že už je to v pořádku. Kdepak uši, to je nepříjemnost a bolest.
  Ovšem řízečky vypadají skvěle a italská cibulačka zní zvláštně, ale proč ne. Mě poslední dobou přijdou k chuti a taky nejčastěji asi vařím právě polévky. ☺♥Moje milá opatruj se a krásné dny přeji.

  1. ciculka Post author

   Ahoj Eri, jsi zlatá! Ucho je už v pohodě, ale položilo mě nějaké nastuzení a ten kašel je fakt brutální. Minulý týden jsem měla dovolenou a tento jsem celý na neschopence a pořád nejsem vůbec fit. Ta cibulačka mi tedy nechutnala, ale řízečky byly skvělé. Polévky mám taky ráda, mamka mi slíbila na zítra bramboračku:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *