Víno od Bodláků

Krásný den,

kdo by si někdy pomyslel, že se zde objeví recenze na alkohol:-) Ano, pořád jsem abstinent, ale nabídce na milou spolupráci s eshopem Víno od Bodláků jsem nemohla odolat. Do dnešního článku se tedy zapojila mamka, která na rozdíl ode mě má moc ráda červená vína.

Cabernet Sauvignon Upper Galilee

Jako prvním bychom vám rády představily suché červené víno z oblasti Galileje, tedy z dnešního Izraele. Mamka si ho vybrala z nostalgických důvodů, když jsme tam před lety byli, také si tam víno koupila. Víno je suché, v základu cítíte ovocné složky (hlavně tmavé bobule). Je velmi intenzivní a dobře se hodí k červenému masu. Cena je 373 Kč a seženete ho zde.

Syrah IGT Terre Siciliane Barone di Bernaj

Druhé víno je odrůdy syrah, opět se jedná o červené suché víno. Pochází z Itálie, konkrétně se Sicílie. Víno je příjemně nakyslé, po spolknutí ucítíte ovocné složky, které nejsou tak trpké jako u toho izraelského cabernetu. Toto italské víno se skvěle hodí k výraznějším sýrům a hovězímu masu. Cena za lahev je 208 Kč a seženete ho zde.

Cotes de Gascogne Rouge Le Gardien des Ciex

Nakonec jsem si nechala tohoto francouzského krasavce z oblasti Gaskoňska. Jedná se o povedenou směsici merlotu a cabernetu sauvignon. V chuti objevíte hodně červeného ovoce (jahody, maliny, třešně) a sladký náznak medu. Toto víno perfektně vynikne u nějaké kontrastní chuti, např. u masa grilovaného na žhavém uhlí. Mamka si ho dala k tataráku a byla také velmi spokojená. Cena je sympatických 159 Kč a seženete ho zde.

Nějaké praktické informace na závěr. nemusíte se vůbec bát objednat víno na internetu, eshop je přehledný, nabízí mnoho filtrů a různé tipy pro amatéry. Vše přišlo perfektně zabalené a přivezl to kurýr, takže lahve byly úplně nedotčené:-) Zaujalo mě také, že majitelé eshopu nahrávají i podcast o vínu – odkaz je zde. Najdete tam skvělé informace o jednotlivých odrůdách, ale také i o jiných typech alkoholických drinků. Za spolupráci ještě jednou moc děkuji, doma jsme si ji všichni užili a já si připomněla skvělá léta, kdy jsem pracovala ve vinotéce u nás v Příbrami.

Jaká vína máte nejraději? Dáváte přednost české produkci, nebo raději zkoušíte zahraniční vína? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

12 thoughts on “Víno od Bodláků

 1. Helena

  Jak je vidět, ty umíš překvapit :o)
  V poslední době mám raději vína bílá, červené si dám většinou v zimě a k tmavším masům.
  Máme pár vinařů, u kterých nakupujeme, je to na jistotu, ale proč občas nevyzkoušet něco nového…
  Hani, měj pohodový den. Helena

  1. ciculka Post author

   Ahoj Helenko,
   moje mamka má nejraději cabernet sauvignon a je jí celkem jedno, o jakého vinaře se jedná. Když jsem prodávala ve vinotéce, tak jsem taky měla oblíbené vinaře, které jsem doporučovala.

 2. Sabina

  Ahoj Haničko, já teda na červená vína nejsem, ale představila jsi je moc hezky. Já piju bílá polosuchá či polosladká a to převážně českého původu. Kdybych měla představit nějaké moje TOP 3 tak by to vypadalo asi následovně : 1) Vinné sklepy Maršovice – Rulandské šedé, pozdní sběr
  2) Znovín Znojmo – Tramín červený jakostní nebo když je možnost tak výběr z hroznů
  3) Štěpánek – Hibernal
  A ještě mi dost chutnalo mladé víno od Lahoferu, ale to jsem měla zatím jen jednou tedy ho nemůžu tak dobře posoudit.

  1. ciculka Post author

   Ahoj Sabi,
   polosuché víno v mém okolí pije málo lidí, není to tak populární. Když jsem pracovala ve vinotéce, tak se také mnohem méně prodávala.

 3. Stáňa

  Hani, já piju bílá vína a dávám přednost českým sušším vínům. Dost často s s mámou kupujeme Rulandské šedé, ale oblíbeného vinaře nemám. Červené si dávám jen občas s manželem (když se mi pro sebe nechce načínat láhev) a tam nechávám výběr na něm (taky to bývá české víno).
  Hezký den

 4. Iwka

  Hanko, překvapila jste mne. Vínko suché bílé, občas skleničku. Pro mne dobrý Rýnský nebo Vlašský rysling , Savignon, občas zhřeším, a to je Tramín. No kdysi ráda Muškát, pro vůni i chuť, ale teď už ne. Červené musí být suché a „hutné“, nejraději Jihoafrická republika, Austrálie, Francie, Chile, Argetina, Ale to jen pár lahodných loků z mužovy skelničky. Když zdraví nedovolí, tak to jinak nejde. Zdraví Iwka

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   já na alkohol prostě nejsem, vůbec mě to neláká. Mamka je taky na suchá a cizí, jižní Afrika zní dobře.

 5. Lucie

  Ahoj, přiznám se, že vínům nerozumím, ta jdou úplně mimo mě, spíš si nechám poradit od obsluhy ve vinotéce, já pouze dokážu zhodnotit, zda mi chutná. Ale mám ráda ty nejčastěji víkendové večery, kdy si doma rozděláme víno, k tomu film nebo seriál a odpočíváme..

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   já jsem paradoxně několik let ve vinotéce prodávala a byla to moc příjemná práce. Byla jsem samozřejmě čistě jen teoretik, vše jsem si ale nastudovala a myslím si, že jsem měla i slušné tržby.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *