Vánoce 2019|Vše ostatní

Krásný den, 

kromě knih a kosmetiky jsem dostala samozřejmě i jiné krásné dárky. Musím říci, že mě moji blízcí dobře znají a mám tu samé krásné věci, které mi udělaly radost.

oblečení a doplňky

Z oblečení tu mám jen tři kousky. První dva jsou svetříky z F & F, které jsem kupovala s mamkou. Oba jsou měkké, pohodlné, mají pěkný výstřih. Třetím kouskem jsou vtipné ponožky pro milovníky knih, které jsem dostala od kamarádky Luci:-) Mamka mě překvapila i krásnou efektní kabelkou. Je černá, prošívaná, má zlaté detaily a trendy kulatý tvar. Je od značky Jenny Fairy z CCC. V Marks & Spencer mě okouzlily kožené rukavice v petrolejové barvě a mamka mi je koupila. Od tety (samozřejmě všech příbuzných z této strany) jsem dostala krásnou a velkou peněženku v růžové brvě. Moc se mi líbí a hodí se mi, protože ta moje stávající mě už opouští. Kromě toho jsem dostala i nějaké pěkné šperky (moje pověst straky mě provází). Mamka mi dala takové etno náušnice, které jsme vybíraly spolu ve Vráži (lázně Vráž, byly jsme tam spolu o podzimních prázdninách). Kolegyně Evička mi také nadělila jemné perleťové náušničky. Poslední krásky jsou od Milana, mého skvělého kolegy. Sám mi je vybíral a je fakt dobrý, podívejte se na ty nádhery:-) Mají Swarovski komponenty a jsou opravdu úžasné. Nakonec tu mám náramek od kamarádky Mileny, který je takový hezky ženský, celý z průhledných kamínků. V Hradci u tety jsem našla pod stromečkem ještě skládací tašku s motivem koček, která je opravdu roztomilá a zároveň pěkně praktická.

deskovky

Nevím, jestli jsem vám už říkala o tom, že miluji deskovky:-) S přáteli pořádáme hráčské večery, kdy prostě jen hrajeme a hrajeme. No, a dnes tu mám hned tři nové hry. Já sama jsem si vybírala I know, která je zaměřená na vědomosti. Kamarádky Luci mi kromě vtipných ponožek pořídila i sprostou verzi hry Výbušná koťátka, což je skvělá zábava a snadná hra. Doporučuji:-) Posledním kouskem je hra od Terky – Párty Alias. Tu jsem ještě nehrála, ale určitě na ni přijde řada.

do domácnosti

Už jsem ve věku, kdy mi dělají radost i praktické věci. Kolegyně Ivanka mi v Bille pořídila za věrnostní body nádhernou skleněnou vázu. Je pěkně bytelná, takže by mi ji kočky nemusely svrhnout. Od rodičů jsem obdržela i sadu šedých ručníků a podložku do koupelny, která je moc příjemná. Jako každý rok jsem samozřejmě potřebovala i velký kalendář. Letos mi ho vybírali rodiče a zvolili dobře, protože je plný impresionistických obrazů (impresionismus a secese jsou moje nejoblíbenější směry). Od tety jsem dostala ještě praktický velký diářšperkovnici (hned tam uložím ty nové kousky). Pod stromečkem na mě čekaly i nové propisky a taky nějaké mlsání v podobě Lindt čokolády. Posledním dárkem, o kterém dnes bude řeč, je fén, který jsem si přála a sama si ho vybrala (resp. poradila jsem se s kadeřnicí). Jednu šperkovnici ze skla a nějakého kovu barvy mosazi jsem si sama vybrala v HM, když byly Dny Marianne.

Za všechny dárky jsem moc vděčná a udělaly mi radost. Nejsou tu žádné blbosti nebo zbytečnosti, ale samé věci, které využiji nebo jsem je sama chtěla. Jak jste na tom s praktickými dárky Vy? Dostáváte je rádi? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

 

4 thoughts on “Vánoce 2019|Vše ostatní

 1. Stáňa

  Dárků jsi dostala kupu. Kalenddář je moc pěkný (taky jsme dostali kalendář – s horami 🙂 ) .
  S praktickými dárky nemám problém – radši praktický dárek (třeba formu na bábovku) než něco, co nevyužiju (u mne by to byly třeba náušnice – nosím pořád jedny ;-))

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   dostala, všechny mi opravdu udělaly radost:-) Hory zní moc dobře, mám vždy kalendář s uměním nebo s přírodou, to jsou moje nejoblíbenější motivy. Já mám taky ráda praktické dárky. Náušnice jsou naopak přímo pro mě, protože ty já nosím skoro každý den, a pokaždé jiné. Mám jich doma desítky (možná stovky) a fakt si pořád kupuji nové – naposledy včera v Praze:-) Ale naopak moc nemusím kratší řetízky (nosím jen dlouhé náhrdelníky), protože mi vadí vpředu na krku a vždy se tam osypu:-)

 2. WantbefitM

  Já miluju praktický dárky! Samozřejmě jsem k tomu dospěla až časem. Řekla bych, že zlom jsem byla v 18, kdy jsem si za maturitu přála tlakový hrnec 😀 🙂 Já letos dostala šicí stroj, který jsem si přála a dovolenou s přítelem. Pak různé oblečení ze sekáčů a další drobnosti 🙂

  WantBeFitM

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   já už taky, člověk prostě dospívá:-) Dovolená zní dobře, tu si tedy platím sama, ale loni nám mamka zaplatila jarní dovolenou na Mauriciu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *