V mysli vraha – recenze

Krásný den, 

v září mi přišlo hned několik knih v rámci spolupráce s nakladatelstvím Cosmopolis. Jednou z nich byla i detektivka – thriller V mysli vraha od Mike Omera.

oficiální popis:

Chicago. Tři ženy byly nalezeny uškrcené, nabalzamované a naaranžované v pózách, jako by byly živé. K případu je přizvána horlivá a sebevědomá forenzní psycholožka Zoe Bentleyová a podivínský speciální agent FBI Tatum Gray. Zoe se musí pokusit pochopit vrahovu motivaci, aby ho policie dokázala najít dřív, než zemřou další ženy. Během vyšetřování sama dostává podezřelé anonymní zásilky. Nikomu o nich neřekne, jejich obsah ale odkazuje k příšerným zločinům z minulosti. Z lovce se stává kořist a z minulosti děsivá přítomnost…

zdroj

moje hodnocení:

Předně začnu obálkou, která vlastně není pro knihu nějak důležitá, přesto je to to první, co upoutá naši pozornost. Tato je hodně jednoduchá, ale moc se mi líbí, protože přesně sedí k příběhu. Je na ní napsané i takové výstižné motto: Jestli ho chceš chytit, musíš přemýšlet jako on.

Autor nám představuje hlavní hrdinku Zoe Bentleyovou, která pracuje v Langley jako forenzní psycholožka. Zoe není obyčejný zaměstnanec tajných služeb, už v dětství se totiž začala zajímat o masové vrahy, když podezírala souseda.

 

Příběh ale není vyprávěn jen z jejího pohledu, ale také vidíme myšlenkové pochody vraha, které jsou doslova mrazivé. Tempo knihy je velmi dynamické, hned první stránky vás vtáhnou do děje. Ten se odehrává částečně ve Virginii, ale většina akce probíhá v Chicagu, kde se staly už tři vraždy. Na jejich vyšetřování je najatý agent FBI Tatum Gray, který si vyžádá právě Zoe.

Ta tedy moc nadšená není a je znát, že se z nich rozhodně hned nestaly nejlepší přátelé. To oceňuji, přijde mi to realnější, než když se dva cizí lidé ihned stanou nejlepšími přáteli a rozumí si i beze slov. Příběh nám taky dává prostor pro vývoj tohoto vztahu.

Mrazivou atmosféru kriminálky narušují i humorné prvky, které rozhodně představuje dědeček Tatuma, který je úžasný. Také mě pobavila scéna s v televizi populárním kriminologem a profilovačem, který na začátku pomáhal policii v Chicagu. Co mě ještě dost bavilo, jsou flashbacky do minulosti Zoe, kdy se snažila objevit vraha mladých dívek u nich na maloměstě.

Celkově jsem s příběhem spokojená, četl se úplně sám. Velmi rychle jsem přišla na to, kdo je vrah, ale to se mi stává snad vždycky. Jedná se o první příběh ze série a já si ráda přečtu i ty další. za zaslání knihy ještě jednou děkuji nakladatelství Cosmopolis a vy ji seženete na stránkách Grady. Zajímá Vás práce profilovačů? Přijde Vám taková osoba jako atraktivní hlavní hrdina? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

Tagged on: , ,

6 thoughts on “V mysli vraha – recenze

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   myslím, že by se ti mohla líbit, hlavní hrdinka působí sympaticky, žádná trubka:-) Jsem zvědavá, jestli bude i pokračování:-)

  1. ciculka Post author

   Ahoj Sabi,
   já jsem z knihy taky nadšená. V poslední době mě detektivky baví asi nejvíce, což je i docela vidět. Doufám, že vyjde nějaké další pokračování, protože dvojice se mi moc líbila a přišla mi i uvěřitelná.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *