Únor 2023

Krásný den,

únor nezačal úplně ideálně, musela jsem si vzít v práci volno, protože jsem šíleně zvracela. Byl to fakt mazec, kdybych nemusela jít nejpozději 2. února do práce kvůli papírům, co se musejí odevzdat, tak bych zůstala ještě doma. Něco bylo v práci, protože několik kolegyň pro změnu mělo průjem (já jen zvracela a zvracela, fakt děs).

V pátek měly děti pololetní prázdniny, já studijní volno. Pro jistotu jsem téměř nic nesnědla a večer vyrazila na maturitní ples mé oblíbené třídy. Ten jsem si užila, dostala jsem nádherný dárkový koš, vyhrála jsem dvě vína v tombole.

O víkendu jsem musela pracovat, ale večer jsme vyrazily s Oli na večeři do našeho oblíbené Atolla. Obě jsme zavalené prací, ale potřebovaly jsme si vyčistit hlavu. Dala jsem si překvapivě kuřecí burger (hranolky jsem nejedla, to by mě asi zabilo). Zlákal nás i dezert – cheesecake s višňovou omáčkou.

Lakovací okénko: zastřená vínová Alterra, tmavě červená Enui, třpytivá hnědá Gabriella Salvete

V úterý mamka chtěla jít do kina na film Vánoční příběh. Mně se moc nechtělo, ale jí se špatně odporuje. Byly jsme na promítání pro seniory za sympatických 70 Kč za lístek. Hrálo se od čtyř odpoledne, takže jsme z práce zajely do Smoo, kde jsem si dala chlebík s pomazánkou (neměla jsem žádný oběd) a pak už jsme šly do  kina. To bylo tedy téměř vyprodané a film byl úžasný. Já jsem se tak nasmála! Hlavně Roden byl perfektní. Nakonec jsem moc ráda, že jsme vyrazily…

Ve středu slavil můj kolega Honzík narozeniny a přinesl do školy domácí dort z lotusek. Byl moc chutný (nevím, jestli ho vyráběl on, nebo jeho manželka Maruška), nepřeslazený, fakt se povedl. Mně už nebylo moc dobře, ale snažila jsem se přežít v práci a odpoledne to nějak vyležet.

Ve čtvrtek jsem dala ještě všech šest vyučovacích hodin a pak jsem doma odpadla. Volala jsem vedení a v pátek už následovala doktorka a neschopenka. Snažím se to vidět nějak pozitivně, i když jsem přišla o celý víkendový program (hráčský večer, nákupy, oslava babiččina svátku atd.). Kocouři na mě docela kašlali, jen Frankie si užívá, že jsem doma:-) V pondělí jsem se dozvěděla, že v práci má hodně učitelů covid, tak mi taťka došel koupit testy a samozřejmě jsem byla pozitivní. Tím se tedy vysvětlilo to, že je mi je tak blbě… Doma jsem tedy pobyla celý týden a v pátek jsem měla ještě online školení o komunikaci.

V pondělí jsem se do práce zvládla i namalovat, ale byl to jediný den, kdy jsem to dala. Po covidu mi je sice už celkem dobře, ale jsem hrozně unavená. Vždy to nějak zvládnu v práci, kde jedu na 100%, ale pak doma usnu na gauči a jsem úplně mrtvá. Kromě běžné výuky se zrovna věnuji organizaci Klubu mladého diváka na druhé pololetí a hlavně zájezdu do Anglie, který nás čeká na podzim.

No, a jestli mě sledujete na FB, tak jste asi zaznamenali, že jsem vyrazila na dovolenou. Miláčkové mají jarní prázdniny, já konečně mohu čerpat volno, a tak mamka zavelela a momentálně jsme na Mauriciu:-) O našem pobytu vám ještě určitě napíšu, ale tady je malá ochutnávka:-)

Jak trávíte dny vy? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

10 thoughts on “Únor 2023

 1. Helena

  Hani, měla si celkem dramatický měsíc, ale ta závěrečná série fotek všechno zastíní! Těším se na reportáže, užívej si tu nádheru, odpočívej!
  Moc zdravím, Helena

  A moje dny – půjčím si slova pana Wericha – trávím je v činorodém ruchu :o)

  1. ciculka Post author

   Ahoj Helenko,
   ta dovolená samozřejmě vše vylepšuje, to je jasné. Já bych si volno užila i doma, ale cestování mě hodně baví, takže si fakt nestěžuji.

 2. Stáňa

  Hani, tak hlavně, že ses dala dohromady, aby sis mohla užít jarní prázdniny. Užívej si to. Na reportáž z exotiky se těším.
  U nás situaci momentálně ovlivňuje manželova dlouhodobá neschopenka i aktuální zdravotní problém, úplně růžovo není…
  Přeju fajn březen

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   to je teda smůla. My jsme doma měli všichni covid, očividně jsem se nakazila v práci a donesla to i rodičům. Já jsem už negativní, ale pořád ještě docela kašlu.

 3. Lucie

  Ahoj, užívej si dovolenou:-) U mě únor hodně pracovní, už od prosince toho mám v práci až nad hlavu, protože kolegyně je dlouhodobě nemocná. Ale už se těším na jaro, že budou taky nějaké výlety a prostě si od té práce odpočinu v přírodě a tak.

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   díky moc! Zítra už letíme domů a přiznám se, že se mi zase až tak moc nechce. U nás je to práci taky mazec, dost věcí jsem si vezla s sebou, abych na nich po večerech dělala. Na jaro a výlety se taky těším.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *