Trenčianské Teplice

Krásný den,

dnešní článek bude spíše chudší na fotky, ale říkala jsem si, že by byla škoda vám neukázat, kde jsme na Slovensku bydlely (tvrdé y, neboť to byla dámská jízda:-). Mamka vybrala lázeňské městečko Trenčianské Teplice, které je kousek od hranic. Je to hodně malé městečko, žije především z turistického ruchu, nic jiného zde moc nenajdete.

pohled na náš hotel

Všechny jsme bydlely v hotelu Flora, což je spíše starší hotel, což je hned znát na vybavení pokojů. To se mi vůbec nelíbilo, to vám tedy přiznám. Nábytek byl dost starý, pokoj malý a paní uklízečky se úplně nepředřely. Naštěstí zde byla aspoň pohodlná postel. Hotel má ale dva klady. Prvním je velký vnitřní bazén s obrovskou vířivkovou částí, posilovnou klidovou zónu. Já jsem samozřejmě byla naložená hlavně v té vířivce:-D Druhým plusem je určitě kuchyně hotelu. Snídaně i večeře byly formou švédských stolů a jídlo bylo dobré chutné. Nejvíce toho snědla mamka s tetou, ony jsou nejméně vybíravé. Já bych tedy měla velkou výtku ke kvalitě pití u snídaně, ale nakonec jsem to vyřešila kakaem:-) Vařili zde dobře, ale my nejme na dietách a nemáme speciální požadavky, lidé s bezlepkovou dietou by to zde měli podstatně horší.

kostelík u náměstí, odsud odjíždí vláček

Samotné městečko je složené především z hotelů, penziónů, lázeňských vil a dalších ubytovacích zařízení. Vůbec jsme třeba neobjevily nějaký supermarket, jen obyčejnou večerku, kde jsme si tedy koupily pití. Ve městě jsou různé restaurace, byly jsme v jedné a bylo to tam dobré. Jmenovala se Dedinka je na hlavní pěší zóně z náměstí směrem k parku.

obrovská porce v restauraci, musela to dojíst mamka

Mezi aktivity, které zde můžete vyzkoušet patří určitě jízda vláčkem. Ten se jmenuje Vláček Kúpeláčik a jedna jízda stojí několik euro. Proveze vás celým městečkem a má nástupní stanici u kostelíka a pak v parku na druhém konci městečka. Je bez výkladu, prostě turistická atrakce. Jízda trvala asi třicet minut a bylo to moc fajn.

s Luckou:-)

Asi největším lákadlem je termální bazén Grand, který je otevřený po celý rok. Byly jsme v něm jen jednou a podle mě to stačilo, protože jsme měly neomezený vstup do našeho hotelového bazénu, kde bylo podstatně méně lidí. Jedná se o klasický venkovní bazén, tu termální vodu bych asi ani nepoznala. Je zde také vířivková část, ale ta byla beznadějně obsazená. Bazén je docela drahý a vstupné je jen na jednu hodinu a nedá se u něj zaparkovat.

Most slávy

Z dalších míst, která mě aspoň trochu zaujala, bych zmínila budova lázní Haman, která je vystavěn v takovém arabském slohu. V parku také najdete Most slávy, ale je to jen takový můstek na focení fotek, nejedná se o nějakou velkolepou památku.

Haman

Za mě jsou Trenčianské Teplice spíše takovým výchozím místem k různým výletům (tak jsme to nakonec vyřešily i my). Samotné městečko nabízí především lázeňské a relaxační pobyty, historické památky zde úplně nehledejte.

Znáte toto město? Byli jste někdy v nějakých termálních lázních? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

8 thoughts on “Trenčianské Teplice

 1. Helena

  Hani, v TT jsem byla s našima jako dítě, nepamatuji si nic. Musím tedy říct, že si mě úplně nenalákala :o)
  Děkuji za reportáž a přeji příjemný den. Helena

 2. Stáňa

  Hani, v Trenčianských Teplicích jsem nebyla (a vypadá to, že jsem zas o moc nepřišla). V bazénu s termální vodou jsme byli kdysi v Popradě, když nám na dovolené v Tatrách úplně nevyšlo počasí, ale od té doby ne. Že bychom jeli speciálně do termálů nás úplně neláká (hlavně manžela 😉 ) .
  Hezký den

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   já byla v termálech jednou na vysoké v Maďarsku. Byl to zájezd, který kombinoval poznávací výlety a čas v lázních. Byla to ideální kombinace:-)

 3. Lucie

  Ahoj, v termálních lázních jsem byla, v Maďarsku. Klidně bych si vyjela i sem, odpočinout si, nabrat síly, procházky, jízda vláčkem, dobré jídlo..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *