Suché šampony pro tmavé vlasy

Krásný den,

dneska tu máme kosmetický článek o suchých šamponech na tmavé vlasy. Vybrala jsem si tři produkty, které jsou běžně dostupné v drogérii a které jsou z různých cenových hladin. Podíváme se na značku Batiste, Nivea a Balea.

 

 

Batiste suchý šampon pro tmavé vlasy

Víte dobře, že si ho kupuji pravidelně. Je nejdražší ze všech tří kousků, většinou ho seženete za cca 119 Kč, dříve byl podle mě i dražší. V pohodě ho seženete v drogérii, já ho kupuji v DM. Ten povlak, který na vlasech zůstane po nastříkání, je tmavý a hned se vyčeše, takže za to palec určitě nahoru. Vlasy jsou pak takové pevnější, více strukturované, takže mi pak třeba lépe drží účes. Verze Original je třeba lehčí, ale zase není na tmavé vlasy a  méně odmastí. Celkově jsem s ním velmi spokojená a kupuji si ho ráda. Určitě z nich všech nejvíce odmastí.

Nivea suchý šampon pro tmavé vlasy

Už jsem ho jednou měla a znovu jsem si ho pořídila. Měli ho nyní v DM v akci za 80 Kč, je tam nějaký  výprodej. To mi přišlo jako fajnová cena, proto jsem si ho vzala znovu. Je takový lehčí, po Batiste mi přijdou vlasy těžší. Zároveň zanechává trochu bílý povlak a musím ho více vyčesávat. Stejně jako Batiste pěkně voní, což se mi taky líbí.

Balea suchý šampon pro tmavé vlasy

Tento kousek je nejlevnější, stojí 54,90 Kč v DM. Je to interní značka DM, takže jinde ho neseženete. Jeho vůně je mi celkem nepříjemná, dost dusivá. Vlasy moc neodmastí, skoro vůbec. Prášek stříká nerovnoměrně, někdy jde ven jen taková alkoholová voda, která je na nic. Když má lepší náladu a vlasy trochu odmastí, tak za dvě hodiny vypadají fakt hnusně a ještě hůře, než kdyby tam člověk nic nedal. Určitě si ho znovu kupovat nebudu a ani nemám v plánu ho dodělat, protože není funkční tak, jak si já představuji.

Celkově mi nejlepší přijde Batiste, ale Nivea není zase o tolik horší a občas mi stačí ta její lehkost. Myslím si, že je budu asi v budoucnu různě střídat, nejspíš podle toho, co zrovna seženu. Balea je fakt zlo, znovu bych si to určitě nekoupila.

Jak jste na tom se suchými šampony Vy? Používáte je pravidelně? Vyhledáváte ty pro určitý typ vlasů? A jaký máte nejraději? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

Tagged on: , ,

6 thoughts on “Suché šampony pro tmavé vlasy

 1. Lucie

  Bez suchého šamponu se neobjedu, dřív jsem si musela umývat vlasy obden, ale díky sucháčům jsem to posunula na jednou za tři dny. Vyzkoušela jsem už hodně značek, ale jako nejlepší mi přijdou ty od Batiste. Poslední dobou slyším celkem chválu na suché šampony Girlz Only, dají se koupit na některých e-shopech třeba na Notinu nebo v Rossmannech, tak chci vyzkoušet.

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   já si musím mít vlasy nejpozději obden, a to i s pomocí suchého šamponu. Taky mi přijde Batiste nejlepší. Girlz Only neznám, ale třeba se mi ho podaří někdy vyzkoušet:-)

 2. Stáňa

  Já suché šampony nepoužívám – mám teď problém spíš s tím, že mám vlasy suché a rozlítané, než že bych je měla mastné. Takže aktuálně sahám občas spíš po olejíčku na vlasy ;-).
  Hodnocení Baley mne překvapilo – většinou produkty brandované pro DM nemívají špatnou kvalitu – aspoň ty co jsem vyzkoušela, byly minimálně průměrné.

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   já mám Baleu taky celkem ráda, hlavně mýdla, sprchové gely a peelingy. Ale ten šampon je fakt marný, vlasy jsou po něm ošklivé a snad ještě více mastné. Jinak já mám problém, že se mi dost mastí kořínky a vysušují konce, takže olejíčky taky používám, ale jen do konečků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *