Deník jídla 6

Krásný den, 

omlouvám se, že poslední článek byl v pátek, ale mám poněkud problém s fotkami. Zaprvé mi odešel foťák, takž vše fotím na mobil. Zadruhé je mizerné světlo. Chodím klasicky do práce, většinu týdne přicházím tak v půl čtvrté, to není úplně ideální. Jinak je pro mě leden strašně hektický, mám hodně povinností jak v práci, tak i různě okolo (jako třeba hned dva plesy:-D). No nic, nebudu to okecávat, dneska to bude rychlovka, klasický deník jídla:-)

snídaně

K snídani jsem toho moc nedala a spíš jsem likvidovala zásoby doma. Zjistila jsem, že mám spoustu jogurtů, které jsou buď těsně před expirací nebo už prošly. Takže nastalo jogurtové období:-D Měla jsem klasicky v misce jahodový jogurt, který jsem doplnila o ty čokoládové lupínky. Musím říci, že ty lupínky byl skvělý kup, vylepšuji tím jogurty pravidelně a moc mi to chutná:-)

oběd

O obědu jsem dělala krůtí maso s mrkví a brambory. Na tento pokrm jste měli na blogu už i samostatný recept, takže víte, o čem píši. Dušená mrkev je moje oblíbené jídlo a nyní v lednu jsme ji doma měli aspoň třikrát. Z masa celkově jím nejraději drůbež a z ní pouze prsa. Ráda je jen zapeču v troubě (protože jsou tak bez omastku) nebo je dělám na olivovém oleji, který mi chutná. V tu chvíli ho dávám málo a dost to podlévám vodou, nesnáším totiž mastná jídla. Jako příloha byly obyčejné brambory, které jsem uvařila ve slupce a pak osmahla na troše másla na pánvi. Jako vždy jsem vše posypala sýrem, protože já sýr prostě miluji:-) K tomu opět byla domácí tatarka:-)

domácí tatarka v hrníčku:-)

večeře

Jelikož byl oběd celkem sytý, tak jsem vynechala svačinu a rovnou měla večeři, kdy se opět jedly zbytky:-) Měla jsem ještě kousek bagety, který jsem rozkrojila a otřela pomazánkou z pražské šunky. Už jsem vám o této pomazánce psala, kupovala jsem ji v Kauflandu a je skvělá. Vše jsem lehce posypala parmazánem. K tomu jsem si nakrájela nějaká rajčátka a trochu hermelínu, co mi zbyl v ledničce. I když toho vypadá na talíři docela dost, tak té bagety byl už fakt jen kousek, takže jsem se nijak nepřejedla:-) Nejvíce bylo rajčat, což je podle mě v pořádku.

Já jsem dříve zeleninu vůbec nejedla, takže mrkev, rajčata atd., co nyní v mém jídelníčku vidíte, to je obrovský krok dopředu. Hodně se na mě podepsaly jesle a školka, kde nás nutily učitelky jíst kdejaké blafy. Máte taky podobné zážitky z dětství, kvůli kterým nejíte nějaká jídla? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

Tagged on:

2 thoughts on “Deník jídla 6

 1. Stáňa

  Zrovna dušenou mrkev nemám ráda od dětství. Ostatně já vůbec mám zeleninu raději syrovou než v tepelné úpravě. Třeba špenát jsem začala jíst až v hluboké dospělosti. A  některou v tepelnéúpravě nejím vůbec – třeba hrášek.
  A školkové trauma je jednoznačně čaj s mlíkem. Brr…

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   tak hrášek je taky na mém fuj listu. Syrovou jím asi jen mrkev, kyselé okurky a posledních pět let rajčata. Špenát mám ale celkem ráda, hlavně ten kašovitý s knedlíkem:-) Čaj s mlékem je hnus, nechápu, proč by někdo chtěl prznit dva dobré nápoje – mléko a čaj.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *