Sprchové gely Cottage – recenze

Krásný den,

o značce Cotagge vím už několik let, ale dostala jsem se k ní až na podzim minulého roku, kdy jsem na Dny Marianne objednala na eshopu parfumerie Fann tři kousky jejich sprchových gelů. Nějakou dobu trvalo, než jsem se k nim v rámci svých zásob dostala, ale nyní je mám pořádně otestované (a spotřebované:-D), takže si k nim můžeme i něco říct.

Sprchový gel Bílá broskev

Broskvové vůně jsou pro mě docela nostalgické, mám je spojené s pubertou, s naším skautským oddílem, kde jednu dobu broskve milovali všichni. Gel je v praktické plastové lahvičce s odklápěcím víčkem. Vzadu je nalepená česká etiketa, kde se toho ale moc nedozvíte. Gel obsahuje 97 % přírodních složek. Vůně je hodně autentická broskvová, jak si ji představují kosmetičtí chemici. Reálné broskve takto samozřejmě nikdy nevoní, ale já mám tu umělou vůni ráda. Je hodně sladká, intenzivní, v koupelně ji cítím dlouho, ale na pokožce těla moc neulpívá.

Sprchový gel Květ pomerančovníku

Tento gel má stejnou lahvičku, jen v jiném odstínu, který koresponduje s pomeranči. Květ pomerančovníku je hodně intenzivní vůně, připomíná mi to nějaké francouzské parfémy. Ze všech tří gelů mě tato varianta zaujala asi nejvíce, protože působí hodně luxusně. Co se týče vysušování, je to takový průměr. Já momentálně nejsem úplně objektivní hodnotitel, protože mám problémy s ekzémem (a proto klasické gely už používám mnohem méně), ale namazat se po sprše prostě musím.

Sprchový gel Ananas a kokosový krém

Na tento gel jsem se těšila nejvíce, říkala jsem si, že kombinace sladkého kokosu a pikantního ananasu bude úžasná (jako Piňa Colada), ale ani jednu složku bych v té vůni nepoznala. Je to takové sladké chemické nic, které možná proletělo kolem kokosu, ale ananas to naprosto minulo. Je to škoda, mohla by to být skvělá letní záležitost, ale za mě je to hlavně zklamání.

Tyto gely mě v akci vyšly na cca 90 Kč, což je takový lehčí nadprůměr. Líbí se mi balení, mají zajímavé varianty, ale za mě jsou to úplně obyčejné gely, které nejsou ničím výjimečné. Znáte značku Cottage? Zkoušeli jste od ní něco? Jaká je vaše oblíbená vůně sprchového gelu? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

12 thoughts on “Sprchové gely Cottage – recenze

 1. Helena

  Hani, balení je skutečně hezké. V poslední době nemám moc ráda, když kosmetika voní jako něco k jídlu.
  Teď mám v koupelně Rituals sprchovou pěnu, to je velmi příjemná záležitost.
  Měj hezké pondělí, Helena

  1. ciculka Post author

   Ahoj Helenko,
   já mám nejraději květinové a „čisté“ vůně, to mi sedí nejvíce. Doma mám ještě jednu sadu od Rituals a brzy na ni dojde, už se v tělové péči blížím ke konci zásob (tipuji to tak na červenec).

 2. Lucia

  Značku Cottage nepoznám. Pre mňa je top sprcháč mandľový Palmolive – používala som ho už ako dieťa, pred cca 20 rokmi, a stále sa vyrába 😃

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   Palmolive jsem taky používala už před dvaceti lety, kupovala jsem si květinovou verzi Sensuel. Asi se už nedělá, ale tu vůni bych poznala všude.

 3. Sabina

  Ahoj Haničko, mně se hrozně líbí to balení a jejich výběr parfemací. Jinak průměrný sprcháč takřka za stovku nepotřebuji. Sama nejraději sahám buď po multivitaminových vůních nebo krémových čistých.

 4. Stáňa

  Hani, balení sprcháčů se mi líbí, ale zdá se mi docela malé (nebo fotka zkresluje ;-)) . Musím říci, že podle recenze mne nezaujaly natolik, že bych si je chtěla koupit (zvlášť pokud stojí kolem stovky). Já jsem moc ráda používala kokosovou sprchovou pěnu od Dove, ta moc pěkně voněla. A minulý týden mi došla sprchová od Rituals s vůní sakury – mně voněla hezky, ale mám pocit, že ty sakuru nemáš ráda…
  Hezký den

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   balení a vůně mě taky nalákaly, ale je to opravdu obyčejný gel. Sprchově pěny od Dove mám taky ráda a jednu sadu Rituals mám doma, tu si trochu šetřím. Myslím si, že na ni ale brzy dojde, protože zásoby se mi doma tenčí.

 5. Lucie

  Ahoj, měla jsem variantu s jasmínem, asi dobrý, ale že bych znovu měla nutkání běžet do Fann a nějaký si koupit, to asi úplně ne. Za sprchové gely nevidím úplně smysl si připlácet, nebo mít něco extra a vystačím si s drogerkovými značkami.

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   přesně, vidím to úplně stejně. Když si budu chtít už za něco připlatit, zainvestuji třeba do nějaké sady Rituals, to je taková moje slabost:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *