První prázdninový týden

Krásný den, 

u Áji z Beautylife by Ája  (https://beautylife-byaja.blogspot.cz/2016/07/prvni-tyden-prazdniny-1st-summer-week.html#more) jsem četla její pěkný článek o prvním prázdninovém týdnu a líbil se mi tak moc, že jsem se rozhodla taky napsat něco o svém prvním týdnu dovolené.

Ve čtvrtek, po předávání vysvědčení a závěrečné hodnotící poradě, jsem s několika kolegy jela k nám na chatu, kde jsme neformálně ukončili školní rok a přivítali dovolenou. Grilovali jsme, mlsali dobroty, co jsme doma každý připravil, povídali si a hráli různé hry. Kolega  Milan přivezl dvě, Labyrint a Bombu. Obě byly skvělé, a protože doma rádi hrajeme různé deskovky, nelenila jsem a hned o víkendu jsem obě dvě objednala na mall.cz.

pohoda na chatě

pohoda na chatě

na chatě

na chatě

nové hry

nové hry

V pátek mě čekal zubař, z kterého se vždy aspoň den vzpamatovávám. O víkendu jsem hlavně odpočívala, četla, dívala se na různé seriály (doháním resty za celý rok) a psala články na blog. Pondělí se neslo netradičně v duchu němčiny, na kterou chodím už od 15 let.

úkoly na němčinu

úkoly na němčinu

drobné nákupy

drobné nákupy

příprava na článek - celý měsíc si nově koupené produkty dávám do knihovny, abych je se začátkem měsíce posbírala a napsala o nich

příprava na článek – celý měsíc si nově koupené produkty dávám do knihovny, abych je se začátkem měsíce posbírala a napsala o nich

Večer jsem zuřivě pekla, protože v úterý dorazila moje spolužačka Lenka, s kterou jsem šla na koncert Jarka Nohavici. Nohavica je pro mě srdeční záležitostí, jeho písně miluji. Líbí se mi ty veselejší, i ty melancholické. Na koncertu zazněly např. Margita, Zatímco se koupeš, Zatanči, Kometa, Peterburg, Dokud se zpívá, V moři je místa dost, Kozel aj. Z novinek se mi nejvíce líbila píseň Černá jáma, která představuje typický Nohavicův humor. Koncert byl v letním kině, které bylo úplně narvané.

nová píseň Černá jáma

oblíbený seriál:

Fotbalové Euro mě zanechává naprosto chladnou, ale když se celkem nečekaně dostaly celkem vysoko Island a Wales, tak jsem se i já dívala na jejich zápasy. Oba týmy prohrály. Fotbal mě i nadále nezajímá.  Ve středu začalo Mistrovství Evropy v atletice. Atletika představuje moje nejoblíbenější sportovní odvětví a já se na všechny veliké zápasy poctivě dívám (i když to znamená vstávat někdy ve tři ráno). Poctivě fandím našim reprezentantům a dost to prožívám. Čtvrtek byl opět ve znamení zubaře a bylo to strašné.

Pátek byl asi druhým nejhorším dnem v mém životě, neboť někdy v noci z čtvrtka na pátek mi z balkonu vypadnul můj kocourek Drake. Pořád se s tím nedovedu smířit a můj Dráček mi moc chybí. Byl to miláček a byl mu teprve rok.

Dráček

Dráček

Nakonec jsem se rozhodla, že jsem už zvyklá na domácnost s třemi kočkami, a tak jsem v pátek večer dojela k Solenicím pro nové koťátko. Pojmenovala jsem ho Frankie na počest Dráčka (Drake se jmenoval po siru Francisu Drakeovi, Frankie vzniklo z Francise). Vypadá to, že to bude kocourek, je ještě malinký, zatím pije jen mlíčko.

Frankie

Frankie

Frankie

Frankie

Dnes, když píšu tento článek, je sobota, tedy „den poté“. Je mi pořád stejně hrozně, i když Frankie je neskutečně roztomilé koťátko. Lízince i Shakeovi Dráček taky chybí, pořád ho doma hledají. Mně se dnes daří už nebrečet celý den, je tak půlku.  Doufám, že se máte všichni lépe než já a že váš začátek dovolené je veselý a šťastný. Budu ráda, když mi napíšete, jak jste si první týden užili:-)

Vaše Čičulka

PS: ještě mě naštvalo, že diskvalifikovali Holušu. Fakt hodně naštvalo!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *