První chyba – recenze

Krásný den,

Sandie Jones jsem vám jako autorku představila už dvakrát a dnes se podíváme na její třetí román, který si pro nás opět připravilo nakladatelství Cosmopolis. Kniha se jmenuje První chyba a opět je to takový thriller pro ženy. Knihu jsem získala v rámci spolupráce.

oficiální popis:

Nenapadlo ji, že se ještě někdy bude mít tak dobře.
Po smrti prvního manžela se Alice znovu provdala, se svým druhým mužem má úspěšnou firmu, dvě báječné děti a překrásný dům.
Uvědomuje si, že život by byl jiný, kdyby její první muž tragicky nezahynul. Ale s Nathanem se jí vrátilo štěstí, po kterém tolik toužila.
Alice také ví, že s nejlepší přítelkyní Beth po boku přežije všechno dobré i zlé. Beth je ten nejspolehlivější a neoddanější člověk, jakého zná. Takže když se Nathan začne chovat podivně a Alice se zmocní podezření, že má milostný poměr, požádá Beth o pomoc. Nejlepší kamarádce přece může věřit za všech okolností, nebo snad ne?

zdroj

moje hodnocení:

Alice má za sebou docela těžké chvíle. Tragicky přišla o milovaného manžela a po jeho smrti se psychicky zhroutila. Nakonec ji pomohla především malá dcerka a její maminka. Dnes se má ale dobře, je znovu vdaná a Nathan s ní pracuje i v její úspěšné designerské firmě. Mají druhou holčičku, vydělávají slušné peníze a vše vypadá perfektně.

Alicinou nejlepší (a dá se říci, že i jedinou) kamarádkou je Beth. Matka samoživitelka, která má dceru ve stejném věku jako Alice a holčičky jsou dobrými kamarádkami a spolužačkami. Beth nemá ani manžela a ani moc peněz, vlastně s nimi je pořád na štíru. Otec její dcery se vypařil ještě v době, kdy byla těhotná. Beth v sobě ale ukrývá veliká tajemství, která ven vyplouvají jen velmi pomalu.

Kniha je rozdělena do několika částí a každá je vyprávěna z pohledu jiné ženy, první je pod taktovkou Alice, druhou vede Beth. Zatímco Alice představuje na první pohled ideální život, kde se najednou začínají objevovat praskliny, které vedou přímo k zemětřesení, a ona zjišťuje, že nic není takové, jak si myslela, Bethin příběh ukazuje lehkou její naivitu a totální protřelost jednoho podvodníka…

Pro mě je to už třetí kniha této autorky a zase mě baví. Všechny byly povedené, ale tady si s námi, čtenáři, pohrává jako v Matčině hře a zároveň je to trochu temnější než Nevlastní sestra. Autorka má všechny zvraty do detailu promyšlené, vše sedí a v napětí jsme doslova do posledního řádku. I když je to fikce, tak především Bethina linka je dost reálná a věřím, že takových podvodníků je opravdu dost a pracují přesně jako daná postava z knihy.

Za zaslání knihy ještě jednou děkuji nakladatelství Cosmopolis. Vy knihu seženete na stránkách Grady. Už jste zkoušeli nějaký román od Sandie Jones? Jak se vám líbil? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

10 thoughts on “První chyba – recenze

 1. Stáňa

  Hani, od této autorky jsem ještě nic nečetla. Budu si muset začít psát seznam titulů, jejichž recenze mne zaujaly, abych pak v knihovně netápala…
  Hezký den

 2. Lucie

  Ahoj, ještě jsem nečetla, ale Matčina hra už čeká až se k ní dostanu a určitě bych si ráda přečetla i ty další dvě knížky, tento žánr já můžu.

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   tato spisovatelka je fakt výborná vypravěčka, její knihy mám ráda. Je tam vždy hodně zápletek a zvratů.

  1. ciculka Post author

   Ahoj Helenko,
   v létě jsem četla hodně, teď mám zrovna rozečtenou teprve druhou knihu za říjen, což je docela bída. Ne že by se mi nelíbila, ale nějak nestíhám…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *