Přečteno: únor 2022

Krásný den,

i když byl únor krátký měsíc, stihla jsem toho přečíst relativně hodně. Měla jsem pět dnů dovolené, to mi hodně pomohlo. Jen je tento článek tentokrát zamřený především romanticky, nějak to tak vyšlo (Stáni, promiň). Mám tu ale několik fakt skvělých autorek, tak třeba získáte nějaké tipy.

Julie James – Nezvladatelná láska

I v únoru jsem pokračovala ve čtení série knih od Julie James. Cade Morgan je vrchní státní zástupce a pro jednu akci potřebuje spolupráci vrchního právního zástupce jedné firmy. Tím je sympatická a ambiciózní právnička Brooke. Ti dva jsou rovnocennými partnery a mezi nimi rychle přeskočí jiskra. Jenže Brooke má neuvěřitelně rozjetou kariéru a Cade zase řeší nějaké starší rodinné problémy… Opět skvělá moderní romance, kde jsou sympatičtí oba hrdinové. Je to vtipné, svěží, dynamické, není tu extrémní množství sexu, prostě skvělá romance.

Julie James – Mě nedostaneš

V dalším dílu se konečně pořádně budeme věnovat zvláštnímu agentovi FBI Vaugnu Robertsovi, kterého známe už z předchozích knih. Vaughn má mladšího bratra, který se právě zasnoubil. A sestra jeho snoubenky je krásná Sidney, úspěšná bankéřka, která zanevřela na muže. Ti dva se od začátku nesnášejí, ale ty jiskry lítaly snad i z knihy… Hodně vtipná romance, je tu spoustu skvělých scén, např. první setkání Sid a Vaughna.

Julie James – Letní romance

V Letní romanci jsou hlavními hrdiny novinář Ford a právnička Victoria. Ta se specializuje na rozvody a je velmi úspěšná. Forda známe z předchozích knih, je to nejlepší přítel Brooke. Naši hlavní hrdinové se nečekaně stávají novými sousedy a od začátku mezi nimi panuje nevraživost, i když si oba uvědomují, že ten druhý je fyzicky velmi atraktivní. Jenže Ford rychle získá pověst proutníka a Brooke se podle něj chová jako kráva. Přesto se zapojí do jeho pátrání po muži, jenž udělal jeho mladší sestře dítě. Právě tato činnost je sblíží a jejich vztah je na spadnutí…

Julie James – Záležitost lásky

V posledním dílu série jsou hlavní hrdinové postavy, které se zatím ještě nepředstavily. Jessica a John prošli speciálním výcvikem FBI a už na akademii se začali nesnášet. Oba na tu dobu vzpomínají jinak, každý obviňuje toho druhého z arogance. Jenže nyní se oba setkávají v chicagské pobočce a musejí spolupracovat. Opět povedený díl, fakt je škoda, že zatím nevyšel žádný další…

Carole Matthewsová – Čokoládový klub

Kniha pro všechny milovníky čokolády, recenze je zde.

Melanie Moreland – Sandy

Sandy je sedmým dílem této série a je to takové dojemné zakončení (fakt mi bude BAM chybět). Sandy je duší celého podniku, milovaná sekretářka, kterou všichni zainteresovaní vnímají jako takovou náhradní matku. Výjimkou je Jordan, sympatický vedoucí, vdovec, který je už několik let sám. On moc dobře ví, čím si Sandy musela po smrti milovaného manžela projít. Jenže jim je necelých šedesát a život pro ně ještě nekončí… Je to asi první romance, kde hlavních hrdinům není -cet, ale -sát, a vše funguje velmi dobře. Kromě toho se zde uzavře příběh všech předchozích hrdinů. Není to ten nejsilnější příběh ze všech, ale líbí se mi, že se toho autorka nebála.

Christina Lauren – Každá ráda kamaráda

Christinu Lauren jsem měla dřív moc ráda, ale její poslední knihy pro mě byly velkým zklamáním. Její nová romance Každá ráda kamaráda jde docela v duchu současných trendů, neboť hlavní hrdina je Asiat. Josh pracuje jako fyzioterapeut a vede běžný spořádaný život. Hazel je neřízená střela, učitelka ze základní školy, která přivolává jednu katastrofu za druhou. Poté co Josh přijde o přítelkyni, uzavře s Hazel dohodu. Zkusí si navzájem dohodit partnera. Mezitím se spolu spřátelí a užívají si společný čas. Je vám asi jasné, tak to bude pokračovat. Každá ráda kamaráda sice není tak skvělá romance jako ty původní, ale je o dost lepší než poslední knihy.

L. J. Shen – Ďábel nosí černou

Maddie a Chase byli kdysi pár, tedy aspoň ona si to myslela. Chase na vztahy nevěří a zlobí se na Maddie, že se ho do jednoho pokusila uvrtat (a vlastně i uvrtala). Maddie má zlomené srdce, ale snaží se žít dál. Pracuje jako úspěšná návrhářka, našla si nového přítele, má nejlepší kamarádku… Jenže najednou Chase potřebuje pomoci, Maddie musí vystupovat jako jeho snoubenka. Jelikož je Maddie hodná a pořád má pro Chase slabost, přistoupí na to. Jenže ta jiskra mezi nimi nikdy nevyhasla, a tak to vše začíná znovu… Je to hodně pohádková romance, hned jsem si vzpomněla na Popelku, ale L. J. Shen píše čtivě, takže jsem to měla hned přečtené.

Evie Dunmore – Rebelky z Oxfordu: Jak svrhnout vévodu

Na tuto historickou romanci byla na blogu už recenze, najdete ji zde.

Liv Morris – Utajené noci

Docela jsem se těšila na další knihu od této autorky, i když ani u jedné nechápu ten název. Je to prezentováno jako erotický román, ten název k tomu i docela směřuje, ale asi byste byli poněkud zklamaní. Je to spíš taková moderní pohádka. Lucas je milionář, žije jen svou prací. Nemá skoro žádné přátele, jeho intimní život je dost pochybný. Jenže jedna jeho bývalá dáma se mu ozve a nečekaně mu nechá dítě, o kterém říká, že je jeho. Lucas sice nechává udělat testy, ale sám o tom moc nepochybuje. V tuto chvíli do hry vstupuje Maggie, sympatická profesionální chůva. Právě ona přichází Lucasovi na pomoc. Jenže tito dva lidé se už jednou setkali, v jedné velké firmě v centru, kam šla Maggie na pohovor. Tehdy se neznali, ale zapůsobili na sebe. Jenže nyní se Lucas chová jako kretén, a tak o něj Maggie nemá moc zájem. Přiznám se, že ta minulá kniha byla o dost lepší. Ne že by to nešlo číst, ale na poli moderních romancí je to těžký průměr…

Emma Hart – Rande s knihomolkou

Knihy Emmy Hart jsem četla už před lety a nebyly to špatné romance. Zaujala mě její novinka, to vás asi nepřekvapí, když je hlavní hrdinka knihomolka, která vlastní se svými kamarádkami knihkupectví na malém městě. Kinsley knihami opravdu žije, a proto jí úplně nevycházejí vztahy s opačným pohlavím. Jendou večer jí nejlepší kamarád jejího bratra Josh navrhne, že jí pomůže se vztahy. Kinsley díky tomu absolvuje mnoho vtipných schůzek s různými muži a vůbec si neuvědomuje, že Josh ji má rád už spoustu let… I když jsou obě postavy už dávno dospělé, tak jsem si trochu přidala, jako bych četla nějaký dívčí román ze střední školy. Je zde ale dost vtipných scén, hlavně díky seniorům z domova důchodců (babičky a dědečkové hlavních a vedlejších postav). Docela mi ale vadilo, že zde zůstaly některé anglicismy.

Laurelin Paige – Na vrcholu

Tato tenká romance se četla docela dost rychle, ale byla hodně podprůměrná, vůbec nechápu jednání hlavní hrdinky. On patří do mocného klanu Sebastienových. Ona pracuje jako sekretářka a když je její arogantní šéfka Kendra pryč, rozhodne se zaujmout její místo a vloudí se do firmy Sebastienových, aby je získala pro svůj projekt. Ta zápletka mi hodně připomíná film Podnikavá dívka (znáte to?). Nemilým překvapením pro mě byl otevřený konec, který očividně směřuje k dalšímu dílu. Nechápu, proč to není vše v jedné knize. Jestli po tom vysloveně netoužíte, tak bych se na tuto knihu vykašlala.

Sabrina Jeffries – Vévodův utajený plán

Zde se jedná o historickou romanci, která spadá do jedné větší série, a rovnou vám řeknu, že to chce znát i ty předchozí díly, protože jinak si vůbec neužijete detektivní část této knihy. Wolfe se snaží zjistit , kdo stojí za smrtí jeho otce, a podezřívá matku Vanessy Prydeové. Ti dva se ze společnosti znají už dlouho, ale Wolfe si myslí, že Vanessa je pouhá povrchní slečinka z bohaté rodiny., která miluje jednoho básníka. Jenže Vanessa je chytrá mladá žena, která není tak bohatá, jak si společnost myslí. Kromě toho už je dlouho zamilovaná do jistého vévody Wolfa… Zde se vyšetřování uzavřelo. Celá tato romance funguje velmi dobře, oba hlavní hrdinové jsou sympatičtí, kniha byla čtivá.

Elle Kennedy – Hříšná noc

Skylar představuje prototyp hodné holky, která dělá vše správně. Gage Holt je drsný majitel nočního klubu, který splácí bratrův dluh tím, že bojuje v nelegálních zápasech. Jednou v noci se setkají a oba je to k sobě táhne. Jenže Gage je přesvědčen, že se pro vztahy nehodí. Skylar je ale tvrdohlavá a chce si užít aspoň jednou za život nějaké dobrodružství. Elle Kennedy je skvělá spisovatelka, ale tyto její romance mimo hokejové série jsou prostě slabší. Tento příběh je jako harlekýnka, nic hlubšího zde není. I samotné vyřešení všech problémů hlavních hrdinů je úplně primitivní. Na Elle je to velká slabota…

Je mi to líto, ale žádná novinka není tak dobrá, jako knihy od Julie James. za ně bych pak zařadila obě historické romance, ty se taky povedly. Velkým propadákem jsou knihy Na vrcholu a Hříšná noc. Celkem jsem přečetla 14 knih, což není špatné. Ta jednolitost žánru je docela nuda, ale je pravda, že jsem neměla náladu na nic vážnějšího. Březen bude podstatně rozmanitější, slibuji:-) Připomínám vám, že na blogu pořád probíhá velká kosmetická soutěž, tak se nezapomeňte zapojit:-)

Znáte knihy Julie James? Viděli jste film Podnikavá dívka? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

PS: všechny fotky jsou z databazeknih.cz

14 thoughts on “Přečteno: únor 2022

 1. Sabina

  Ahoj Haničko, ze zmíněného nic neznám. Já se dneska chystám číst, potřebuju tak trochu utéct na chvíli do jiného světa 😀 tak uvidíme, jak budu dnes stíhat.

  Díky za nahlédnutí do světa romancí a měj se hezky,
  Sabča

 2. Stáňa

  Hani, to tedy byl romantický měsíc :). Z toho, co jsi přečetla, bych asi cíleně nesáhla po ničem, Ne že bych občas něco romatického nepřečetla, ale je to spíš důsledek toho, že mi knížka padne náhodně do oka v knihovně, což mi asi mohl splňovat Čokoládový klub a Rande s knihomolkou.

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   slibuji, že březen bude více různorodý. Zrovna nyní mám rozečtenou jednu britskou detektivku:-)

 3. Lucie

  Ahoj, žádnou z knih jsem nečetla, ale docela bych si k přečtení nějaké vybrala. Já jsem včera dočetla od Markéty Harasimové, hodně silný příběh, ze kterého mě až mrazilo o zneužívání ve vlastní rodině. Příští týden je u nás v knihovně talkshow s touto autorkou, tak se chystám.

 4. Helena

  Hani, nejsi žádný troškař!
  Podnikavá dívka je skvělý, romantický film. Už jsem ho dlouho neviděla…
  Měj pohodové odpoledne, Helena

  1. ciculka Post author

   Ahoj Helenko,
   jak jsem to psala, tak jsem se na ten film musela znovu podívat. Pořád se mi líbí, i když je už dost starý. Ten příběh je ale dobrý a Harrison Ford má své nepopiratelné kouzlo.

  1. ciculka Post author

   Ahoj Sabi,
   přesně. Když přijdu k nějaké sérii, kterou mám kompletní, ráda si ji přečtu od začátku do konce. Julie James i Melanie Moreland jsou skvělé, jejich série mám moc ráda.

 5. Šárka

  Já na romantiku moc nejsem, spíše čtu o mordech, ale Čokoládový klub by mě docela i lákal. Kdybys chtěla mrknout na můj blog o knihách, je tam sem tam i něco mimo thrillery a krimi 🙂 Odkaz dole.

  To jsem si hezky dnes početla u tebe na blogu, neměla jsem teď čas, tak na mě čekalo alespoň několik článků. Přeji krásné jarní dny 🙂

  Můj knižní ráj

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   já mám romantiku hodně ráda, ale detektivky mě taky dost baví:-) Na tvůj blog se mrknu zítra, očividně budu nyní doma týden s covidem, takže budu mít čas:)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *