Přečteno: srpen 2023

Krásný den,

srpen by na čtení velmi úspěšný. Měla jsem velkou část měsíce dovolenou, kterou jsem naplno využila. Dneska to bude moje obligátní směsice detektivek a romancí, po delší době tu budou i nějaké historické romance.

Vi Keeland – Touha

Novinka od Vi Keeland představuje takovou její standartní jednohubku. Autumn si na letišti omylem vezme cizí kufr. Když jí to dojde, kontaktuje majitele Donovana a sejdou se. Přeskočí mezi nimi jiskra, stráví spolu víkend, ale pak se rozloučí. Oba si myslí, že se už nikdy neuvidí, ale osud je zase spojí. Donovan mi byl velmi sympatický, dokázal se vypracovat, i když jeho začátky byly hodně komplikované. Kniha byla příjemná, ale v paměti mi nijak více neutkvěla.

Rachel Lynn Solomon – Ex v éteru

Zkusila jsem i novou autorku Rachel Lynn Solomon a asi vám ji úplně doporučovat nebudu. Příběh se odehrává v prostředí rozhlasu (to se mi moc líbí), ale ta jiskra mezi hlavními hrdiny mi tam moc neseděla. Shay pracuje poměrně dlouho jako produkční a v poslední době má problémy s Dominikem, novým kolegou. Neustále se špičkují a to zaujme jejich šéfa, který jim nařídí, že budou předstírat bývalý pár, který se nedávno rozešel. Pořad má úspěch, ale ti dva se paradoxně sbližují. Zápletka není špatná, ale ti hrdinové jsou slabí…

Anders de la Motte, Mans Nilsson – Smrt přichází na prohlídku

V knihkupectví mě už před několika měsíci zaujala obálka této švédské detektivky, o něco později ní psala i Stáňa a byla to celkem pochvalná recenze, takže jsem si ji také pořídila. Peter Vinston je policejní inspektor ze Stockholmu, který je nucený pobýt nějakou dobu na venkově. Spojí to s návštěvou bývalé ženy a dospívající dcery. Shodou okolností dojde na maloměstě k vraždě realitní agentky a Peter je přizván k vyšetřování. Spolupráce s místní policistkou Tove je ze začátku poněkud rozpačité, ale pak se vše zlepší. První díl mě hodně bavil, zápletka byla dobrá a Peter je zajímavá postava.

Laurelin Paige – Zamilovaný muž

Zamilovaný muž je pokračováním příběhu Na vrcholu, kde se hlavní hrdina Scott, mladý milionář, zaplete s Tess, asistentkou z jedné firmy. Ta předstírá, že pracuje na vyšší pozici a naváže se Scottem osobní i pracovní vztah. Druhý díl přináší rozuzlení. Zápletka dost připomíná film Podnikavá dívka a podle mě to vše mohlo vyjít v jedné kratší knize.

Abby Jimenez – Šťastně až navěky

Abby JImenez je poměrně nová autorka v mé knihovně a zatím mě její romány baví. Sloan je umělkyně, která se úplně uzavřela do sebe po smrti partnera. Úplně kašle na život a na své okolí. Jednoho dne ji do auta skočí pes a to vše změní. Docela dlouho nemůže sehnat majitele, za to se musí věnovat novému kamarádovi, a proto najednou vychází ven a zase objevuje okolí. O to víc ji překvapí, když se ozve majitel psa Jason. Má o něj starost, vůbec netušil, že se ztratil. Ještě nějakou dobu musí být pryč, a tak se se Sloan domluví, že se o jeho miláčka bude starat. Ti dva jsou pak v pravidelném kontaktu a postupně se sbližují… Je to zase taková trochu jiná romance a Sloan byla moc fajn i ve svém zármutku. Psí miláček Tucker byl úplně úžasný.

Kylie Scott – Znovu od začátku

Znovu od začátku je první díl série o bratrech Larsenových a já jsem omylem přečetla nejdříve ten druhý (psala jsem o něm v minulém článku). Clem po násilném přepadení ztratila paměť a vůbec neví, co se stalo. Jde po stopách své minulosti a to ji zavede k Edovi, tatérovi, se kterým poměrně dlouho žila a kterého nečekaně opustila a zlomila mu srdce. On se na ni pořád zlobí, jenže zároveň je mu jí líto. Ti dva k sobě znovu hledají cestu a zároveň Clem přichází na to, proč si myslela, že se musí s Edem rozejít… Je to taková jednohubka s poměrně zajímavou zápletkou, ale napsané je to jako harlekýnka. Ed je skvělý, Clem mi úplně k srdci nepřirostla…

Anders de la Motte, Mans Nilson – Smrt číhá na jarmarku

Jedná se o další díl s Peterem Vinstonem a Tove. Pořád jsme na stejném venkovském maloměstě, ale při jarmarku starožitností je zavražděn jeden obchodník. Případ zasahuje poměrně do minulosti a vpadá to, že je zde celá škála podezřelých lidí, kteří nemají úplně čisté svědomí. Musím říci, že mě kniha dost bavila, je to napsané svižně, dynamicky a oceňuji, že na začátku je výčet postav a jejich stručná charakteristika. Těším se na další díl.

Angela Marsons – Spletité lži

Nová detektivka od Angely Marsonsové se zase povedla. Kim Stoneová a její tým vyšetřují zvláštní vraždu, kdy po oznámení o úmrtí naprosto zmizí rodina zemřelého. Dlouho trvá, než si (pozor spoiler) policie spojí tento případ s ochranou svědků. Vypadá to, že vrah útočí na policisty, kteří jsou do ní právě zapojeni… Zase je to strhující případ, knihu jsem přečetla během jednoho dne, to se nejde odtrhnout…

Susie Tate – Zákon přitažlivosti

Tuto knihu jsem dostala od kolegyně Ivanky a byla fakt skvělá. Ona má poměrně vysoké hodnocení na databázi knih a to fakt oprávněně. Já jsem se musela chvílemi smát nahlas, dokonce i když se jednalo o vážná témata. Kira je mladá a poněkud svérázná lékařka. Ve své práci je opravdu dobrá, pacienti i většina kolegů ji milují, ale jeden nadřízený ji opakovaně obtěžuje a dělá veliké problémy. Přesto Kira neztrácí jiskru a díky tomu se i seznámí s Lucasem, britským ministrem, který má pořád ještě nějaké ideály ohledně státní politiky. Zatímco on je celkem uzavřený, decentní a distingovaný, Kira je živel, který má rád společnost, nebojí se hovořit o důležitosti kontroly pohlavních chorob a celkově je takový malý barevný uragán. Přesto mezi nimi přeskočí jiskra, jenže Lucasovi chvilku trvá, než si uvědomí, co doopravdy chce a potřebuje… Ta kniha se zabývá mnoha vážnými tématy (HIV a pohlavní choroby, bossing, mobing, sexuální obtěžování atd.), ale přesto je to takové pohlazení na duši. Vřele doporučuji a já se musím podívat, jestli autorce u nás vyšlo ještě něco jiného…

Melanie Harlow – Neodolatelná

Na tuto knihu na mě vyběhla reklama na FB a anotace mi přišla celkem zajímavá. Mack je otec samoživitel, vychovává tři malé dcery a pracuje jako finanční ředitel na jedné velké turistické farmě. Tu vlastní rodině Frannie. Ona je o dost mladší než Mack a byla do něj vždy dost zakoukaná. Se svým životem nemá zrovna velké plány, a tak Mackovi občas pomůže jako chůva. Jednou mezi nimi konečně přeskočí jiskra a začne románek… Přišlo mi fajn, že konečně je samoživitelem taky chlap, je to příjemná změna. Kniha nebyla špatná, má to být první díl série, která je docela chválená, ale za mě je to spíše průměr (i když další díly asi pořídím).

Ilsa Madden – Mills – Kráska a hráč

Tato autorka se očividně zaměřuje na příběhy, kde hlavním hrdinou je nějaký sportovec, ideálně hráč amerického fotbalu. Ne jinak je to i zde. Ronan Smith byl skvělý zadák, měl úžasnou kariéru a snoubenku, jenže jedna nehoda mu to vše vzala. Nyní truchlí a pracuje na maloměstě jako trenér fotbalu na střední škole. Místní obyvatelé dělají, co mohou, aby ho tam udrželi. Nova je bývalá královna krásy, která má slabost pro sportovce a kdysi strávila s Ronanem jednu nezapomenutelnou noc. Tedy nezapomenutelnou pro ni, on si ji očividně vůbec nepamatuje, jenže nyní jsou z nich sousedi… Aby se Ronan vyhnul neustálému dohazování všech svobodných žen z města, přinutí Novu předstírat, že je jeho přítelkyní… Nebylo to špatné, je tam překvapivě docela dost odkazů na klasiku, což mě bavilo. Je to taková nenásilná romantika, člověk si u toho odpočine, ale že bych měla pocit, že se  tomu příběhu budu znovu někdy vracet, to ne.

K. L. Walther – Léto porušených pravidel

Na tuto knihu najdete recenzi zde.

Sarah Hogle – S hlavou v oblacích

Toto je určitě největší propadák dnešního článku – nedočetla jsem to. Maybell je docela smolař a obrovský snílek. Nečekaně zdědí nemovitost vysoko v horách a celá nadšená opustí děsnou práci a se všemi svými věcmi se tam přestěhuje. Až na místě zjistí, že dům je neobyvatelný a že ho zdědila napůl s Wesem, který ji tam nechce. Dál nic nevím, nedočetla jsem to, ale Maybell se chovala docela jako sebemrskačská a lehce hysterická kráva, která se nedokáže sama za sebe postavit. Bohužel mám doma od této autorky ještě jednu knihu, ale vůbec se mi do ní nechce.

Jana Slaninová – Kráva a kretén

Já vím, že ten název je dost expresivní, ale to mě právě zaujalo. Podle anotace mělo jít o příběh, kdy kráva potká kreténa. Říkala jsem si, že to bude skvělá romance, kde to bude pěkně jiskřit mezi hlavními hrdiny a užiji si zde spoustu hlášek a vtipných situací. Jiskřilo to asi tak, jako byste se pokoušeli mokrou sirkou zapálit vatru. Kráva Klára pracuje jako asistentka a venku na ulici se seznamuje s kreténem Adamem, který se vrátil po dlouhé době do ČR. Znovu se setkávají o nějakou dobu později v jenom baru, kde je i Klářina nejlepší přítelkyně Vanesa. Té Adam jako kretén nepřijde, takže si začnou. Jenže pak Vanesa dohodí Adama Kláře, on se nijak nebrání, prostě přejde z jedné postele do druhé… K tomu všemu je tam dost neuvěřitelná zápletka se smrtelnou nemocí a předstíranou nevěrou a naprosto zbytečné lesbické vsuvky. Jsem moc ráda, že jsem knihu už poslala dál, to se fakt nepovedlo…

Aleš Novotný – Rty s příchutí vína

Na tuto knihu je zde samostatná recenze.

Julia Quinn – Bridgertonovi: Šťastně až navěky

Já jsem sérii knih o rodině Bridgertonových objevila už dávno (asi v roce 2011), ještě mnohem dříve, než vypukl boom kolem seriálu na Netflixu. Pořád je to za mě skvělá knižní série a je mnohem lepší než seriál. Julia Quinn nyní vydala soubor povídek Šťastně až navěky, kde je každému páru věnován jeden příběh. Je to poměrně tenká knížečka, měla jsem to přečtené za jeden večer. Příběhy byly milé, ale vlastně jsem si to pořídila jen kvůli té oblíbené sérii, které se to fakt nemůže rovnat.

Cara Hunter – Vytoužená smrt

Po sérii romancí to chce i nějakou detektivku a já jsem se konečně dostala k románu Vytoužená smrt, což je šestý díl s inspektorem Adamem Fawleym. Na odlehlé farmě se střílelo, a když tam policie dorazí, starší manželé, majitelé nemovitosti, se chovají hodně podezřele. Adam a jeho tým se snaží rozplést případ, který je extrémně složitý a zavede je do devadesátých let k jednomu brutálnímu úmrtí, co možná vůbec nemusí být vraždou. Ze všech dílů mě tento bavil asi nejvíc, takže jestli máte přečtenou už kompletní Angelu Marsons, Roberta Bryndzu a Helen Fields, doporučuji vyzkoušet Caru Hunter.

Lilly Lucas – Nové naděje

Tuto autorku jsem objevila díky kamarádce Terezce a ona mi pravidelně daruje nové díly série z malého městečka Green Valley ve Skalistých horách. Nové naděje přináší příběh postav, které známe z předchozích dílů. Cole Jacobs je slavný herec, který je známý především z jednoho epického seriálu, kde hraje antického boha. V Green Valley se mu líbí, byl tady už v minulosti. Nyní se na benzínce seznamuje s poněkud plachou Annie. Ta má za sebou krušný rok, kdy po těžké autonehodě byla několik měsíců v kómatu, těsně před nehodou se rozešla s přítelem a benzínka s autoservisem, kterou s otcem provozují, má docela finanční problémy. Annie a Cole jsou na začátku přátelé, spolupracují na vánoční hře. Annie trvá, než se dokáže aspoň trochu vrátit do normálního života, a Cole má za sebou trochu skandálů v Hollywoodu, takže se ukrývá, líže si rány a vylepšuje reputaci. Jsem moc ráda, že Nové naděje přinášejí příběh vedlejších postav z předchozích dílů, víte, že mám pro to slabost:-D

Podle mě je skóre 18 knih velmi slušný výkon. Mohlo to být samozřejmě lepší, doma mám pořád velké zásoby nových knížek (a další dva balíky na cestě), ale já jsem spokojená. Dneska to rozhodně vyhrály všechny detektivky, ty vám mohu s klidným svědomím doporučit. Hodně se mi líbil i Zákon přitažlivosti a Nové vyhlídky. Naopak jasným propadákem je S hlavou v oblacích a Kráva a kretén. Znáte seriál Bridgertonovi? Jakou knihu jste v létě četli vy? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

10 thoughts on “Přečteno: srpen 2023

 1. Pete

  Dobrý den,
  sice čtu jiné druhy knih, ale rád si vždy přečtu měsíční souhrn. 18 knih je hodně vysoké číslo. to nepřečtu ani za rok :D. Já přečetl knihu umění být zdráv od MUDr. Vojáčka.

  Přeji hezký slunečný víkend. Mějte se hezky.

  1. ciculka Post author

   Ahojky,
   tak to bude odborná literatura, kterou neznám. Já si nejvíce vybírám v tomto odvětví knihy o historii, umění a literatuře.

 2. Stáňa

  Hani, 18 knížek je podle mne tedy megavýkon, ke kterému by mi asi nepomohla ani dovolená 😀 (já zvládám tak 4 knížky za měsíc).
  Zaujaly mne samozřejmě detektivky a tentokrát i romance – Zákon přitažlivost a Spolu až na věky.
  Já momentálně čtu Veselí od Třeštíkové a prokousávám se tím tedy hodně těžko 🙁 – asi to teda dočtu, ale dost jsem váhala, jestli knížku neodložit.
  Hezký víkend

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   detektivky by se ti určitě všechny líbily a myslím si, že i Zákon přitažlivosti by slavil úspěch.

 3. Sabina Nováková

  Ahoj Haničko, Bridgertonovi znám a hltám zatím pouze v té seriálové podobě. Já se přes prázdniny pustila do nenáročné série Objekty touhy a teď se seznamuji s odbornými autory, které ty už dobře znáš.

 4. Lucie

  Ahoj, znám jen Angelu, kterou právě dočítám. Od Lilly Lucas jsem četla ten první díl, myslím, že Nové začátky. A přišlo mi to něco jako Mona Kasten.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *