Přečteno: srpen 2022

Krásný den,

v srpnu jsem to pořádně rozjela, měla jsem dovolenou a hodně času jsem trávila čtením knih, což je můj veliký koníček. Užívala jsem si, že jsem se nemusela trápit prací, měla jsem prostě klid a volno. Srpnové přečteno je hodně obsáhlé, v dalších měsících se to zase hodně zklidní…

Catherine Shepherd – Vražda s nápovědou

Skvělá detektivka z německého Kolína nad Rýnem. Recenze je zde zde.

Anna Beatrix Bártová – Seznamka

Moje kamarádka Sabča je už mnoho let spisovatelkou a na kontě má docela dost knih. Většina žánrově nespadá do spektra mnou čtené literatury, ale Seznamka má být sexy romance ze současnosti. Tomu jsem už samozřejmě neodolala:-) Pavla je třicátnice, která se konečně odhodlala rozvést se. Zatímco si hledá nové bydlení a snaží se postarat o své syny, přihlásí do online seznamky. Díky tomu zažije opravdu nevšední schůzky s nejrůznějšímu muži. Zažije vtipné i trapné okamžiky, ale nakonec to vypadá nadějně:-) Řekla bych, že pro Sabi je to kniha z jejího života, vidím tam hodně autobiografických prvků, ale proč ne. Spisovatelé by měli psát o tom, co znají:-) Je to taková pohodová romance z jižních Čech.

JoAnn Ross – Sestry z vinice

Na tento společenský román už zde vyšla recenze, najdete ji zde.

L. J. Shen – Rozzlobený bůh

Omylem jsem začala číst třetí díl nové série od L. J. Shen. Jestli si vybavujete řadu Defy, tak tato série o dětech hlavních hrdinů Defy. Rozzlobený bůh je příběh Vaughna Spencera, rváče a velmi talentovaného sochaře, který má spadeno na Lenoru a ona nemá šanci mu jakkoliv uniknout. Většina příběhu se odehrává na umělecké škole Carlisle v Anglii. je to příběh o lásce a nenávisti a obrovské touze po pomstě. Vaughnovo chování bylo někdy hodně mimo realitu, ale i tak je to napsané velmi čtivě a samozřejmě jsem si musela pořídit předchozí dva díly.

Michaela Kramolišová a Markéta Popovičová – Zamilujte si svou kuchyň

Na tuto knihu už zde vyšla recenze, najdete ji zde.

Alessandra Torre – Nevinnost se zavázanýma očima

Vyzkoušela jsem i novou autorku, kde jsem se trochu bála toho, že to bude až moc erotické (ta obálka i název to naznačují). Naštěstí to autorka dokázala ustát a byl zde celkem zajímavý příběh z právnické kanceláře, kde jedním z partnerů je nekompromisní rozvodový právník Brad De Luca. Tomu padne do oka mladá koncipientka Julia, která je poněkud nevinná. Je to takový klišovitý příběh s popelkovským motivem, ale čte se dobře. Julii jsem tedy moc tu nevinnost nevěřila, protože obrátila z nuly na sto, to mi přišlo celkem šílené. S čím jsem měla ale veliký problém, byly tištěné chyby v textu.

Emily Wibberley a Austin Siegemund – Broka – Rivalové

Tato kniha mě nalákala především svojí obálkou, protože je tam hodně knih. Příběh se odehrává na střední škole, kde proti sobě soupeří dva spolužáci – Ethan a Alison. Oba jsou ambiciózní a oba se chtějí dostat na prestižní univerzitu. Aby získali doporučující dopis, musí spolupracovat na přípravě velkého školního srazu. Přiznám se, že tato kniha pro mě byla docela zklamáním. Alison se většinu knihy chovala jako kráva, to se jinak ani nedá říct.

Paulina Swist a spol. – Žhavé léto

Zde se jedná o soubor rádoby erotických povídek od současných polských autorek. Ani tu knihu nebudu rozebírat nějak více, za m je to jedno velké ne. Ani jedna povídka nebyla něčím zajímavá, většina postav mi přišla hloupá, příběhy byly o ničem a že byste si užili nějaký fajn erotický příběh, tak s tím tedy také nepočítejte. Už ji doma ani nemám…

Alison Bliss – Seznam snů a neřestí

Po delší době jsem zase vytáhla nějaké romány, které jsem dlouho nečetla. Valeria je krásná ženská, která je díky své postavě u mužů velmi oblíbená. Ona ale celou dobu touží po Loganovi, nejlepším příteli svého bratra. Když se vyskytne možnost pracovat v jeho baru, neváhá. Dojde zde ale k takovému menšímu omylu. Valerie si s kamarádkou sestaví seznam sexuálních aktivit, které ji nelákají. Logan ho objeví a myslí si, že je to seznam jejích přání a rozhodně se vyplnit…Je to klasická nekomplikovaná romance, kde je mnoho vtipných scén, přiměřeně erotiky, prostě klasické odpočinkové čtení.

Alison Bliss – Na velikosti záleží

Lea je milá pekařka, která celý život bojuje s nadváhou. V jednom baru se seznámí se Samem, kterému se sice moc líbí, ale má za sebou rozchod a určitě neplánuje další vztah teď hned. Mezi nimi dojde k několika omylům, které vyvrcholí tím, že Sam řekne nahlas, že je Lein přítel. Nezbývá jim nic jiného, než nějakou dobu vztah předstírat. Díky nevinné lži mají šanci se více poznat a samozřejmě mezi nimi přeskočí jiskra. Opět je to takové nenáročné letní čtení, nic komplikovaného a hlubokomyslného, prostě pohoda.

Camilla Läckberg a Henrik Fexeus – Iluze

Na tuto skvělou severskou detektivku už zde vyšla recenze, najdete ji tady.

Alessandra Torre – Hříchy Hollywoodu

Jelikož mě celkem bavila předchozí kniha této autorky, pořídila jsem si i její další romány. Hříchy Hollywoodu přinášejí příběh slavného herce Colea, jehož opustila neméně slavná manželka zrovna v době, kdy má začít natáčet nejnovější film o jednom jižanském městě plném milionářů. Aby Cole ustál rozvod, najímá si špičkového právníka Brada De Lucu a ten mu řekne, že musí hned odjet na jih USA, začít pracovat na filmu a žít bez skandálů. Hned první večer se seznamuje s prostořekou Summer, která má v městečku poněkud pošramocenou pověst. Shodou okolností spolu začnou pracovat na jeho novém filmu a postupně se také sbližují. Rozjezd byl docela pomalý, ale pak to nabralo spád a bavilo mě to. Summer mi byla sympatická a Cole si nakonec taky vytáhl hlavu ze zadku a stal se skoro snesitelným. Byly zde fakt vtipné scény, třeba s tím kohoutem, to jsem se smála nahlas… Kokkyho budete milovat, slibuji:-)

Nikki Sloane – Tři drobné chybičky

Nebudeme si nic nalhávat, toto je rozhodně erotický román, třetí díl série, která se točí kolem jednoho exkluzivního klubu. Právě jeho majitel Joseph se setkává se vzornou Noemi a mezi nimi to od začátku jiskří. ona by byla ráda divočejší, ale zároveň se bojí. On není zvyklý na odmítání, a tak se neustále scházejí a rozcházejí. Nakonec Noemi své obavy překoná a s Josephem začnou tvořit nečekanou dvojici. Jenže samozřejmě nic není bez komplikací… I zde vystupují postavy z předchozího dílu a je tu už docela dost BDSM, což mi tedy fakt nesedí. Tento díl je hodně pikantní, ale ve svém žánru vlastně není vůbec špatný.

Penelope Ward – Anti-přítel

Penelope píše takové milé oddechové knihy. Carys je svobodná matka, která má nového souseda Deacona. Ten ji pravidelně ruší svými nočními aktivitami, takže se musí už ozvat. Díky tomu se seznámí a spřátelí se. Deacon si oblíbí i její dceru Sunny, která má Downův syndrom. Z přátelství se nakonec vyklube láska, ale v jednu chvíli Deacona dožene minulost a se zalekne. Začátek knihy byl dobrý, líbí se mi, že pár vzniknul z přátelství, ten konec mi přišel dost slabý. Nejlepší zde ale byla Sunny a to, jak autorka popsala vnímání Downova syndromu.

L. J. Shen – Zlomený rytíř

Toto je druhý díl z té nové série. Luna Rexrothová v dětství přestala mluvit a není to pro ni snadné. Jejím ochráncem je drsňák Knight Cole, který je na škole Všech svatých velmi populární fotbalista, který by mohl mít jakoukoliv holku. Ti dva jsou nejlepší přátelé a Luna byla do Knighta vždy zamilovaná, ale on si udržoval pověst drsňáka a neustále randil i s jinými dívkami. Pak se ale vše změní a najednou musí Luna bojovat za Knighta a chránit ho. Ze všech tří dílů z této nové série je tento určitě nejsilnější. Probrečela jsem většinu knihy, je opravdu silná.

L. J. Shen – Rozmazlená princezna

Daria Followhillová má na první pohled vše – milující bohaté rodiče, skvělou sestru, dobré výsledky a popularitu ve škole. Jenže to vlastně není vůbec pravda. vztah mezi ní a její matkou Melody je na bodu mrazu, a i když se obě moc milují, vůbec k sobě nedokážou najít cestu a jen si navzájem ubližují. Pak se znovu setkává s Pennem, kterého poznala ještě jako holka a kterému nechtěně ublížila. On se nyní chce pomstít a dostává k tomu nečekanou příležitost, protože Melody se ho ujme a nabídne mu bydlení v jejich domě. Příběh se mi moc líbil, Daria byla fajn a neměla to úplně jednoduché. Její maminka byla moc hodná a chtěla všem pomáhat, ale občas zapomínala na to, že by měla začít doma…

T. L. Swan – Bez zábran

Na tento román recenze vyjde v nejbližších dnech, tak si počkejte:-)

Mariana Zapata – Rytmus, já a Malychin

Poslední kniha od této autorky, která mi chyběla… Tentokrát se nepohybujeme v nějakém sportovním prostředí jako v předchozích románech, ale vše se odehrává na turné dvou hudebních skupin. Gabby je pohodová holka, která si na nic nehraje, ničeho se nebojí a není žádná barbína nebo fiflena. Její bratr je celkem úspěšný hudebník a ona se přidá k turné jeho kapely, aby jim pomáhala s prodejem merche. Necestují sami, autobus sdílí ještě s jednou úspěšnou kapelou. Právě v ní je skvělý zpěvák Saša Malachyn, s kterým se Gabby rychle spřátelí a postupně mezi nimi roste i něco dalšího. Zase se jedná o tzv. slow burn romanci, i když tato je poloviční oproti předchozím románům autorky. Četlo se to dobře, svižně, ale ty ostatní knihy mi přišly lepší.

Lilly Lucas – Nové sliby

Díky Terce jsem se dostala i druhému dílu romance ze Skalistých hor. Tentokrát se děj točí kolem postav, které známe z předchozího příběhu. Izzy je opravdu skvělá lyžařská instruktorka a už hodně let je zamilovaná do Willa, místního šerifa a neskutečného playboye. Jemu to samozřejmě pořád nedochází, až se Izzy jednou trochu napije, naštve a políbí ho. Od té doby je to mezi nimi trošinku jiné, ale Will se pořád věnuje jiným ženám. Izzy se ale nečekaně seznamuje s hollywoodskou hvězdou Colem, který si ji najme jako instruktorku. Will najedou získává nečekanou konkurenci a konečně se taky k něčemu rozhoupe… Tato kniha se mi moc líbila (stejně jako předchozí díl), Izzy je skvělá holka, která bude určitě všem moc sympatická. Líbí se mi, že to není taková klasická kráska, ale nosí třeba dreddy. Prostředí Skalistých hor je také zajímavé. Jestli jste ještě nezkoušely knihy této autorky, napravte to:-)

Sharon Dempsey – Chladné stopy

V knihkupectví jsem si vybrala detektivku, která se odehrává v Severním Irsku. Je vám asi jasné, že právě irské prostředí mě nalákalo. Jedná se o první příběh policistů Dannyho Stowea a Rose Laineyové. Ti dva se znají už z akademie, ale Rose po škole odjela na dlouho do Anglie, Danny zůstal v Belfastu. Nyní se Rose vrací, protože zemřela její matka. Zároveň v jednom domku na venkově dojde k brutální vraždě čtyř lidí a zůstane zde vzkaz, jenž odkazuje na jeden nevyřešený případ. Danny na tom pracuje a jako expertku na psychologii si přizve právě Rose. Pro ni to není snadné, protože neustále naráží do minulosti. Samotná zápletka není špatná, ale to řešení a celkové zpracování je dost slabé. Takovou vedlejší linkou jsou dějiny Severního Irska, což mi přišlo hodně zajímavé.

Alessandra Torre – Smlouva na lásku

Tak tuto knihu jsem vůbec nepochopila a celkově mi přišla úplně strašná. Nathan je velmi úspěšný obchodník, který před lety přišel o svoji snoubenku. Kvůli tomu a kvůli získání velké sumy peněz si najme striptýzovou tanečnici Candy. Chová se k ní hrozně, ona se do něj z neznámého důvodu zamiluje, i když má poměr i s jeho rádoby bodyguardem… Motivace jednotlivých postav je úplně zcestná nebo minimální, vlastně tu není žádná sympatická postava. Za mě fakt ne…

Lauren Blakely – Můj klenot

Poslední knihou dnešního článku je moderní romance, která má takové klasické téma – dva přátelé se rozhodnou předstírat vztah, ale samozřejmě jim v průběhu dojde, že se vlastně mají rádi. Celou knihu vypráví Spencer, proutník, syn známého klenotníka a sám úspěšný podnikatel. Jeho nejlepší přítelkyní a partnerkou v podnikání je Charlotte, kterou i využije k předstírání vztahu. Kniha je vtipná, se Spencerem se fakt zasmějete. Je to taková jednoduchá jednorázovka, ale jestli si chcete u něčeho odpočinout, můžete to vyzkoušet:-)

Celkem 22 knih je hodně slušné, ještě jsem přečetla nějaké harlekýnky, ale ty jsem sem nedávala. Nejvíce mě bavily Iluze, Vražda s nápovědu, Nové sliby a Zlomený rytíř. Naopak tu mám několik děsných románů – Rivalové, Smlouva na lásku a Žhavé léto. Rovnou vám mohu slíbit, že září bude tak poloviční, už přes týden čtu jednu knihu, nějak prostě nestíhám… Co jste četli na dovolené vy? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

12 thoughts on “Přečteno: srpen 2022

 1. Lucie

  Rozmazlená princezna a Zlomený rytíř mě taky dostaly. Cekově mám tuhle autorku ráda. Jinak mě zaujaly Nové sliby a Bez zábran:-)

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   já ji mám taky ráda, dneska mi zrovna do knihkupectví dorazila nová kniha, která ale není z této série. Nové sliby určitě vyzkoušej, o Bez zábran bude brzy recenze – už ji mám sepsanou:-D

 2. Sabina

  Ahoj Haničko, chtěla jsem psát klasický komentář o tom, jaké jsi přečetla zajímavé knihy a že jsi mě opět na některé nalákala, ale tentokrát jsi mě opravdu dostala. 🙂 Moc děkuji za krásnou recenzi na mou Seznamku. Těší mě, že se Ti líbila, protože ty jsi tak zkušená čtenářka tohoto typu literatury, že jsem měla obavy, co na ní řekneš 🙂
  Měj se krásně, Sabča z Bláznivé mámy

 3. Stáňa

  Hani, pěkná hromádka přečtených knih. Já bych si vybrala Iluzi, Vraždu s nápovědou a zkusila bych Seznamku, protože čtu Sabiny blog :).
  Já zvládnu tak tři až  čtyři knížky do měsíce. Teď jsem dočetla posledního Cartera, co mi ještě chyběl, a čtu Knihkupectví na Riverside drive. A musím se přiznat, že nedetektivní žánry mi ubývají pomalejí (ale zase chodím rozumněji spát, protože „nehoním vrahy“ do půl druhé v noci :D)
  Měj se fajn

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   já jsem si myslela, že půjdeš hlavně po detektivkách, což vůbec není špatná volba. Byly to rozhodně ty lepší knihy, které jsem přečetla v srpnu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *