Přečteno: srpen 2019

Krásný den,

srpen byl nakonec docela dost úrodný na přečtené knihy. Sice jsem na začátku měsíce měla krizi, protože jsem se sekla na knize od Katie Fforde, která se mi fakt nelíbila a nebavila mě. Pak naštěstí přišly lepší kusy a už vše bylo v normálu. Jsem ráda, že mi mizí nejen novinky, ale daří se mi trochu likvidovat nasyslené zásoby za poslední měsíce.

Neandrtálka našla člověka – Penny Reid

Jedná se o druhý díl a přišel mi dost zbytečný. Sice se to četlo celkem dobře, ale nemám pocit, že by to byl takový zázrak. Celkově tato dvoudílná série nebyla tak špatná, ale znovu ji číst nebudu. Řekla bych, že stačí na půjčení z knihovny.

Prázdniny na moři – Katie Fforde

Tak toto byl děs a jsem moc ráda, že jsem ji už prodala. Kniha mě nebavila, příběh vůbec neubýval a nakonec jsem ji nedočetla. Další knihu z edice Srdcovky si z Motta nekoupím, jsou to vyhozené peníze.

Sněžný měsíc – Michaela Klevisová

Tady se to naštěstí zlomilo a tato česká detektivka mi hned zlepšila náladu. Příběh se odehrává v Beskydech a opět je na scéně detektiv Josef Bergman. Příběh je naprosto uvěřitelný, hodně smutný (nemám ráda násilí na zvířatech). Vše se četlo velmi svižně a řekla bych, že autorka je právem označovaná za královnu české detektivky.

 

Robert Jobson – William a Kate: Příběh lásky

Tady jsem sáhla do zásob a učetla jsem celkem rychle jednu z knih od Williamovi a Kate. Tuto napsal renomovaný britský novinář a jsou tam docela často právě pohledy žurnalistů na celý jejich příběh. Pokud vás zajímá britská královská rodina, tak tuto publikaci vám mohu doporučit.

Aly Martinez – Nejtemnější úsvit

Anotace této knihy mi vlastně prozradila celý děj, byla jsem si ihned jistá, co se stane a měla jsem pravdu. Hlavní hrdinka přijde o svého malinkého syna (ukradnou jí ho z kočárku). Po letech ji to pořád trápí a věnuje se jen své práci lékařky. Naopak hlavní hrdina je vdovec, který se sám stará o své dvě děti. Zlobí se na svoji bývalou ženu, že spáchala sebevraždu, a pořád řeší zdravotní problémy syna. Pak se tito dva životem zkoušení lidé seznámí a zajiskří to mezi nimi, jenže se něco stane… Bylo to hodně předvídatelné a četlo se mi to moc dobře. Docela dost mě naštvalo, že tato útlá kniha končí na vrcholu děje a samozřejmě na podzim vyjde pokračování. To fakt nesnáším.

Suzanne Enoch – Ďábel ve Skotsku

SE v poslední době docela jede a vydává jednu romanci za druhou. Tentokrát je to třetí a asi poslední díl série ze Skotska 19. století. Callum odejde do Ameriky, když si jeho starší bratr vezme dívku, na kterou si sám myslel. Vrací se zpět, až když jeho bratr zemřel. On si je jistý tím, že ho zabili, a dokonce i ví, kdo to udělal. Romance se četla pěkně, je spíše romantická, s lehkou detektivní zápletkou. Mám raději ty historické romance, kde se více zasměji, ale i tak se to četlo dobře.

Nora Roberts – Povolené ztráty

Tento macek z pera mé oblíbené autorky byl zase povedený. Mám přes čtyři sta stránek a ještě v polovině to byla jen čistokrevná detektivka, romantická linka se tu sice objevuje, ale vlastně pořád jde o tu kriminální část. Simone a Reed kdysi přežili útok několika studentů v místním obchodním domě. Byli první, kdo zavolal záchranku. Nyní po letech někdo znovu vraždí a to ty, kteří přežili. Celkem brzy víme, kdo je onen vrah, ale nijak to nevadí, protože Noře se skvěle povedlo vystihnout vrahovo myšlení a postupy. Tuto knihu rozhodně mohu doporučit, četla se velmi dobře a zápletka mě bavila.

Peter May – Muž z ostrova Lewis

Díky Stáně jsem přišla na tohoto autora a jeho detektivky si půjčuji postupně v knihovně. Jeho první kniha ze série se jmenuje Skála a četla jsem ji už před několika týdny. Toto je pokračování, které se opět odehrává na skotském ostrově Lewis. Tentokrát se řeší stará vražda a zamotané osudy hrdinů jsou opravdu velmi smutné. Knihu jsem přečetla jedním dechem, pak jsem ještě asi hodinu studovala mapy Skotska, abych si ujasnila, kudy kdo putoval. Fakt povedená série, už se moc těším na další díl.

Kerstin Gierová – Každé řešení má svůj problém

Tuto knihu jsem dostala od kamarádky Luci k svátku a je fakt skvělá. Je to německý román o mladé ženě, která se rozhodne spáchat sebevraždu, protože jí nevychází osobní, rodinný a ani pracovní život. Rozhodne se tedy ukončit život a před smrtí všem lidem napíše dopis na rozloučenou, kde jim řekne upřímně vše, co si o nich myslí. Jenže sebevražda se nepovede, ale všechny dopisy už jsou poslané… Ta kniha je opravdu skvělá, nasmála jsem a užila si ji. Určitě ji všem doporučuji.

Kelly Oram – Jako ve filmu

Knihy této autorky vydává Baronet, od kterého se mi líbí většina románů. Tady jsem si nebyla jistá, takže jsem si ji raději půjčila v knihovně. Vše se odehrává v New Yorku na univerzitě, kde spolu hlavní hrdinové začnou bydlet. On studuje filmovou hudbu, ona režii. A ktomu všemu je přesvědčená o tom, že vše, co se v životě stane, už bylo v nějakém filmu. Já filmy miluji, takže mě toto zaujalo a překvapivě jsem si knihu užila. Musela jsem se pak podívat i na nějaké filmy, které tam byly zmíněny, protože mě to samozřejmě nalákalo:-) Domů si tento román kupovat nebudu, ale docela se mi líbil.

Chris Carter – Noční lovec

Z knihovny mi dorazila další rezervace na pokračování kriminálky s detektivem Robertem Hunterem. Opět je to masakr, krvák, ale fakt mě bavil. Chris Carter opravdu umí psát. Vrah je opravdu brutální, zavražděné ženy mají zašité všechny tělní otvory. Jsem ráda, že se zde zase setkáváme s detektivem Garciou, Hunterovým šikovným mladým kolegou. Musím říci, že jsem se do Roberta trochu zamilovala…

L. J. Shen – Defy: Nebezpečná láska

Jedná se o eknihu, kde mě zaujalo to, že příběh mapuje zakázaný vztah mezi učitelkou a jejím žákem. Je to spíše povídka, nemá to moc velký rozsah. Četlo se to rychle, ale myslím, že v reálu by to bylo více problematické a konec byl fakt trapně přeslazený…

Suzanne Enoch – Ďábel nosí kilt

Jedná se o první román z nové skotské série a tento byl lepší než ta předchozí romance od SE. Ranulf, skotský vévoda, vyrazí do Londýna, aby odvezl svoji sestru Rowenu, která tam utekla, protože si chtěla užít tamní společenskou sezónu. On nesnáší Angličany, Londýn a všechny londýnské hejsky, které se přiblíží k jeho rodině. Jenže Rowena bydlí u velmi zajímavé anglické lady Charlotte, která se Ranulfa nebojí. Mezi hlavními hrdiny to pěkně jiskří, jejich hašteření mě opravdu bavilo. Taky oceňuji historické pozadí, které nenásilně ukazuje problémy mezi Angličany a Skoty.

Jude Deveraux – Dokonalá vražda

Toto by měla být detektivka, do které se nově pustila Jude Deveraux, která píše spíše romance. Jenže její romance ze současnosti jsou často velmi detektivní, takže tady až tak velký rozdíl není. Je ale fakt, že za romanci to označit nemohu, protože se tu nikdo nedá s někým dohromady. Hlavní vyšetřovací trio tvoří Sára, spisovatelka na odpočinku, její mladá neteř kate, která prodává knihy, a Jack, stavitel a vnuk Sářiny lásky z mládí. Společně řeší starou křivdu, která se jich osobně dotýká. Vše se četlo velmi dobře, Jude Deveraux je skvělá vypravěčka, která umí vyladit zápletku do detailů. Některé otázky ohledně jejich minulosti ještě nebyly vyřešeny, tak si dělám naději na nějaké pokračování:-)

William a Kate: Příběh královské lásky

Tuto knihu mám doma taky už delší dobu a konečně jsem se k ní zase dostala. Je plná fotografií a je to taková kompilace příběhu Kate a Williama, která vznikla na základě novinových článků. Je tam hodně fotografií a docela málo textu, takže jsem to měla přečtené asi za půl dne. Trochu mě mrzelo, že tam nejsou popisky fotek, to bych více ocenila.

Celkově je to 15 knih, ale další dvě mám rozečtené a ty, které jsem v srpnu pokořila jsou docela tlusté, takže to jde:-) Myslím si, že září bude mnohem horší, protože neskutečně nadupaný nový úvazek a spoustu dalších funkcí, které mi zaberou hodně času. Sama jsem zvědavá, jak to budu zvládat. Kdo je Váš oblíbený autor českých detektivek? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

PS: všechny fotky jsou jako vždy z databazeknih.cz

2 thoughts on “Přečteno: srpen 2019

 1. Stáňa

  Hanko, jsem ráda, že ti knížky od Maye i od Cartera líbily. Já se naopak podívám po nějaké knížce od M. Klevisové – tuhle autorku vůbec neznám.

  1. ciculka Post author

   Ahojky,
   na Klevisovou se určitě mrkni, já moc českých autorek nevyhledávám, ale tuto nejen čtu, ale i si její knihy kupuji. Je to série, najdi si první díl. Myslím, že jsem o jejích předchozích knihách už na blogu několikrát psala:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *