Přečteno: srpen 2018

Krásný den,

srpen už nebyl tak žhavý, co se týká přečtených knih. Zase jsem ale zvládla několik tlouštíků a taky jsem tři knihy rozčetla a dorazím je až v září:-) Tentokrát tu mám pár kousků i z knihovny, kam pravidelně chodím.

Anne Jacobs – Panský dům, Panský dům a jeho dcery

O této sérii jsem se dočetla z letáčku a váhala jsem, jestli si ji mám kupovat. Nakonec jsem si ji půjčila v knihovně a dobře jsem udělala. Oba díly jsem přečetla relativně rychle, ale určitě nemám v plánu se k nim vracet. Myslela jsem si, že to bude něco jako Panství Downton nebo Sága rodu Forsytů, jen v odehrávající se v Německu. První díl je určitě lepší než druhý, ale přijde mi, že je to zbytečně dlouhé. Oba díly bych výrazně zkrátila a spojila do jednoho. Příběh se točí kolem továrnické rodiny Melzerů, kde mají všichni nějaké to špinavé tajemství. Vše se odehrává v předvečer první světové války (a oba díly dohromady mapují celou dobu války) a do rodinné vily přichází z místního sirotčince mladá dívka, aby zde sloužila jako služebná. Kniha mapuje osudy nejen členů rodiny, ale i jejich služebnictva.

Sally MacKenzie – Jak se zasnoubit s hrabětem

Jedná se o třetí díl trilogie a je to příjemná historická romance. Stejně jako předchozí díly se čte velmi lehce a rychle. Opět se dostáváme do Domu pro svobodné dámy, kde nyní žije Jane Wilkinsová. Vše by bylo v pohodě, kdyby jí poněkud nezajímal hrabě z Evansu. Plánuji na tuto sérii samostatnou recenzi, ale pokud už nyní hledáte něco oddychového, lehkého, zamilovaného, tak do této knihy jděte.

Erin Watt – Padlý dědic

Čtvrtý díl z hodně povedené pentalogie musel být samozřejmě můj. Opět se setkáváme s rodinou Royalů, tentokrát se příběh ale točí kolem Eastona. Kromě toho je tam na začátku krátká povídka o nejstarším bratrovi. Vše se četlo jedním dechem, určitě bude samostatná recenze na celou sérii. Poslední díl už vyšel a já se na něj co nejdřív vrhnu:-)

Lisa Kleypas – Setkání s cizincem

Jedná se o další díl ze série Ravenelovi a vy určitě víte, že mi tuto knihu koupil táta, když jsme společně jeli na rodinný výlet. Já jsem ji samozřejmě přečetla hned ten první den. Lisa se nedá odkládat, na tu se vždy člověk vrhne:-) Hlavní hrdinou je nyní doktorka Garett, které se dvoří tajuplný detektiv Ethan. Na jejich příběh jsem se hodně těšila, líbil se mi, ale přiznám se, že jsem možná čekala ještě něco o kapku lepšího.

Lucy Clarkeová – Stíny nad zálivem

Na tuto knihu jste si mohli přečíst samostatnou recenzi, kterou najdete zde.

Judith McNaught – Dokonalá

Tuto knihu jsem dlouho sháněla, inzerát jsem měla na bazaru několik měsíců. Nakonec se to povedlo a já jsem se na ni hned vrhla:-) Příběh se odehrává v 80. letech minulého století v USA a je o mladé učitelce, kterou unese uprchlý trestanec. Myslela jsem si, že jsem ji už určitě četla, ale jestli ano, tak si to vůbec nepamatuji. Ačkoliv je kniha pěkný macek, přečetla jsem ji za den. Příběh je hodně pěkný, hlavní hrdinové sympatičtí a opravdu jim fandíte. Zjistila jsem, že se jedná o nějakou sérii, takže si chci přečíst i ty další díly (samozřejmě mi ještě jeden chybí).

Neil Gaiman – Severská mytologie

Jedna z novinek, kterou jsem dostala od rodičů k svátku. Toto mi určitě vybíral taťka a fakt se mu to povedlo. jsou to klasické mýty o severských bozích (já měla vždy slabost pro Thora:-). Neil Gaimon je známý především jako autor fantasy a nyní se ujal docela nelehkého úkolu převyprávět tyto mýty. Příběhy jsou celkem krátké, jeden vám nezabere víc než pět minut. jsou seřazeny chronologicky, takže vše končí ragnarokem. Slupla jsem to jako malinu a užila si to. Jestli máte slabost pro severské bohy, tak se vám tato kniha bude určitě také líbit.

Julie James – Cosi o tobě

Mám ráda tuto sérii z Chicaga. Tento díl je hodně vtipný. Cameron a Jack se dost špičkují, zároveň je to k sobě táhne. Také je mezi nimi nevyřešená minulost. Příběh má švih, spád, pobavíte se u něj, je tam i detektivní zápletka, takže si to člověk užije:-)

Julie James – Něco jako láska

Příběh Jordan a Nicka se mi moc líbil. Baví mě, když se nějaký pár dá dohromady tím, že předstírá právě to, že je pár:-) Mimoto jsem taky pracovala ve vinotéce, takže se mi moc líbilo prostředí:-)

Julie James – O té noci

V tomto příběhu se opět setkáváme s hrdiny z předchozí knihy. Kyle Rhodes, twitterový terorista, je bratr krasné Jordan, která se zrovna zasnoubila s agentem FBI. Ani samotný Kyle lásce neunikne, potká totiž dívku, kterou kdysi pozval na schůzku. Stalo se to jedné noci…

Julie James – Nezvladatelná láska

I v tomto příběhu se objevují agenti FBI, ale pouze jako vedlejší postavy. Ten hlavní duet tu rozehrávají dva schopní právníci, asistent státního žalobce Cade Morgan a hlavní právnička jedné firmy. nejenže spolu musí pracovat, ale taky mezi nimi přeskočí pořádná jiskra… Celou tuto sérii připomínám jen lehce, protože bych chtěla napsat samostatnou recenzi, až vyjde letos na podzim další díl:-)

Srpnové Přečteno není tak nadupané, ale mám pocit, že jsem na něco zapomněla:-) Ale na druhou stranu tu mám fakt pěkné a zajímavé knihy, takže si myslím, že si to užijete i tak:-) Co pěkného jste v srpnu přečetli Vy? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *