Přečteno: říjen 2020

Krásný den,

říjnu jsem toho přečetla celkem dost, ale mám tu hodně knih, které se tu už minimálně jednou objevily. Na začátku měsíce jsem měla hodně romantickou náladu, což se projevilo na výběru. Bohužel musím říci, že je tu docela dost přešlapů, které mě hodně zklamaly.

Julie Caplin – Hotýlek na Islandu

Na tuto knihu už vyšla na blogu recenze, ale musím znovu podotknout, jak hodně dobrá byla. Série Romantické útěky patří mezi moje momentálně nejoblíbenější.

Miroslav Macek – Saturnin zasahuje

Saturnin od Jirotky je jedna z mých úplně nejoblíbenějších knih, takže jsem se celkem těšila na druhé pokračování, které opět napsal Miroslav Macek. Opět to není nějaký souvislý příběh, je to spíše vyprávění různých zážitků z hor, kde se sešla známá parta. Kromě toho jsou tam další příběhy, třeba z minulosti. Humor knihy je pořád stejně laskavý, pobavila jsem se a užila si to. Originál je ale prostě mnohem lepší:-)

Vi Keeland, Penelope Ward – Drzý bastard

Anotace mi zase tak zajímavá nepřišla, ale knihu jsem si užila Chance a Aubrey jsou mi sympatičtí a nejlepší je omdlévající slepá koza Esmeralda Sněhová vločka/Skopový. Pasáže s ní byly tak vtipné:-) Hlavní hrdinové se setkávají na cestě po USA a nakonec se z nich stávají spolucestující, přátelé a na jednu noc i něco více. Jenže pak Chance zmizí a Aubrey o něm dva roky nic neví… Víc prozrazovat nebudu, ale i když zápletka zní docela jednoduše, pak se to zajímavě zkomplikovalo. Prostě povedená moderní romance.

Petr Čepek – Odložená spravedlnost

Na tuto detektivku byla na blogu také recenze a je to zase velmi povedený kousek. Hodně se mi líbila kompozice příběhu a jeho první část, která je psaná z pohledu různých postav, je opravdu perfektní. Mrkněte na recenzi:-)

Stefania Auci – Sicilští lvi

Další recenze, kterou najdete na blogu. Jedná se o historický román z Itálie 19. století. Pokud je to vaše oblíbené téma, tak šup pro knihu:-)

Peter May – Sál smrti

Ještě před lockdownem jsem stihla ulovit v knihovně další díl čínských thrillerů z pera Petera Maye. Já tedy Čínu moc nemusím, není to pro mě atraktivní prostředí, ale tato série je tak moc dobrá! Jestli milujete dobré detektivky a tyto jste ještě nečetli, tak to ihned napravte.

Angela Marsons – Skryté karty

Všechny knihy této autorky mám moc ráda, ale musím konstatovat, že Skryté karty mi zatím přišly jako vůbec nejlepší. Hodně drsný příběh z jedné prominentní britské internátní školy se mi fakt líbil. Konec je hodně smutný, ale fakt velmi silný. Další hodně povedená detektivka, která stojí za to.

Angela Marsons – Osudný slib

Osudný slib dějově docela dost navazuje na Skryté karty a přijde mi, že jakoby uzavírá ten smutný konec z minulé knihy. Asi bych tedy doporučila, abyste nejdřív četly ty Skryté karty. Je to zase hodně dobře propracovaný příběh, stojí za přečtení.

S. J. Hooks – Milostná aféra

Milostnou aféru jsem vlastně četla jen jednou, když jsem si ji koupila. Ráda si knihy vychutnávám více a zde je dost nekomplikovaný příběh – vztah mezi mladým vysokoškolským učitelem a jeho studentkou. Oba jsou takové protiklady – ona je divoká, bezprostřední, velmi otevřená a upřímná. On je velmi upjatý, unavený introvert, který působí mnohem starším dojmem. Mezi nimi to ale od začátku jiskří. Na konci příběhu je velmi vtipná scéna z gay baru, u té se fakt směju nahlas:-)

Mona Kasten – Cítit znovu

Je to třetí díl povedené young adult romance a můj nejoblíbenější, tak jsem si ho chtěla připomenout, protože jsme se o něm bavili ve čtenářském klubu. Sawyer je rebelka která vyrůstala jen se starší sestrou. Je to docela drsná holka. Překvapivě se dá postupně dohromady s tak trochu podivínem a nerdem Grantem, Isaacem Grantem, který se jí ale nebojí. Jejich minulosti není jednoduchá, ale samozřejmě ji spolu dovedou překonat. Mona Kasten se nelíbí jen mně, ale i mým žákyním a dokonce si ji půjčila moje kolegyně a taky se jí líbí:-)

Christina Lauren – Božský milenec

Další moje oblíbená romance, je to díl z prostředku série a vybrala jsem si ho, protože mám ráda hlavní hrdiny a taky se trochu odehrává v Anglii, kde to znám a líbí se mi to. Ruby Millerová je vtipná a chytrá ženská, ta bude určitě sympatická všem:-)

R. L. Mathewsonová – Hra s láskou

V nával romantické nálady jsem sáhla i tenké Hře s láskou. Je to vtipná romance, kde se hlavní hrdinové bezy hašteří. Smála jsem se zase nahlas. Jason, neuvěřitelně žravý učitel dějepisu, je hodně vtipný. U jeho chování a myšlenkových pochodů jsem se bavila nejvíce. Jestli máte chuť na nějakou dobrou romanci, tak toto je fajn volba.

Suzanne Enoch – Všude samý Skot

Novinka od Suzanne Enoch se opět odehrává v Anglii /Skotsku v 19. století. Slečna Amelie – Rose se má provdat za bohatého muže se šlechtickým titulem. Přesně tak jí to naplánovali rodiče. Dokonce jí i vybrali vhodného kandidáta, jednoho skotského vévodu. Ten se ale sňatku brání, neustále posílá svého bratra Nialla, který je stejně hezký. On a Amelie si rozumí od začátku a začínají si rozumět čím dál více, což dost komplikuje domluvený sňatek… Enoch se povedla hezká historická romance, kde jsou opravdu sympatičtí oba hlavní hrdinové a pořád tam zůstává dost prostoru pro vtipné scény (neomalení Skotové ve zkostnatělé Anglii).

Vi Keeland – Sexy profesor

Nová moderní romance od Vi Keeland má celkem obligátní zápletku, která je založená na vztahu mladého vysokoškolského učitele a jeho nové žákyně/asistentky. Zatímco v Milostné aféře byl hlavní hrdina velmi nesmělý a uzavřený, Caine West je hodně sexy, sebevědomý a trošku přidrzlý. Knihy této autorky jsou celkem dobré, rychle se čtou, je tam vtip, přiměřená erotika, sympatičtí hrdinové, ale samozřejmě se nejedná o nic světoborného.

Paulina Swist – Kolotoč

O prvních třech knihách této polské autorky jsem zde psala vždy s nadšení, proto jsem se i neméně těšila na tento nový román. Opět se zde setkáváme s některými starými známými (např. s Kingou), ale příběh se motá kolem dvou právníků, Piotrem a Olkou, kteří se rozhodli nelegálně se obohatit. Teď po nich jde polská justice i mafie a oni neví, komu mohou uvěřit. Byla jsem dost nespokojená, oba hlavní hrdinové mi přišli nesympatičtí, vůbec jsem si k nim nenašla vztah a vlastně vůbec nevím, jestli bych měla mít nějak extra ráda kriminálníky, kteří chtějí jen peníze (samozřejmě zde není žádný ušlechtilý motiv). Kromě toho mi dost vadily vulgární výrazy a hodně explicitní sexuální scény, vše mi přišlo dost přehnané. Fakt jsem z knihy zklamaná, myslela jsem, že ji ani nedočtu. Vůbec si nejsem jistá, jestli další knihu autorky koupím, možná počkám, až ji bude mít naše knihovna…

Penelope Bloom – Její třešničky

Jak lákavě vypadala anotace této knihy, tak o to větší průšvih byl obsah. Fakt mě to štve, protože ten nápad měl šanci na dobrou a vtipnou romanci, ale autorce se to teda vůbec nepovedlo. William (dvojče hlavního hrdiny z románu Jeho banán) je milionář, který trpí kleptomanií. Hailey je panenská pekařka, která umí skvělé zákusky, ale o jejím podniku skoro nikdo nic neví. Potkají se u ní v pekárně a Will jí prostě chce a udělá pro to vše… Já jsem tuto knihu už rovnou i prodala, protože se mi opravdu nelíbila a znovu si knihy od této autorky kupovat nebudu.

Katy Evans – V ringu

V knihovně jsem si na zkoušku vzala pár knih od této autorky. Jsou ze série o bojovnících. První díl se jmenuje V ringu. Remington Tate je hvězda ringu, má všude spoustu fanoušků a vydělává miliony. Brooke Dumasová bývala atletka, dnes pracuje jako fyzioterapeutka a mezi nimi přeskočí jiskra. Tate ji najme, ona s ním jezdí na turné. Postupně se jejich vztah stane intimním, jenže oba mají své další problémy. Remy trpí maniodepresivní poruchou, kdežto Brooke se za každou cenu snaží zachránit mladší sestru. Nečetlo se to špatně, první díl by mi stačil, ale o tomto páru jsou ještě další dva, které jsem pak přečetla v listopadu. Jestli milujete bojové umění, tak se na to asi mrkněte, jinak bych tuto sérii v klidu minula.

Leonard Goldberg – Dcera Sherlocka Holmese

Nakonec tu máme něco pozitivního:-) Tuto knihu jsem dostala od kamarádky Luci a líbila se mi (ona mi umí vybrat). Joanna je utajená dcera slavného detektiva. Společně se svým chytrým synem se stala svědkem zločinu. Vyšetřování původně jasné sebevraždy se ujímá doktor John Watson, kterému asistuje i jeho syn doktor John Watson mladší. S Joannou se hned spřátelí a postupně pátrají po důkazech. Je to klasická detektivka ve stylu Sherlocka Holmese, což já mám ráda. Autor si to docela ulehčil tím, že tu je syn Johna Watsona, syn inspektora Lestradea (také inspektor), syn starého padoucha je nový padouch, Sherlock má dceru… V knize vše funguje, je tam i kapka romantiky a já jsem si příběh užila.

Určitě bych vyzdvihla Hotýlek na Islandu a pak všechny detektivky. Propadáků je tu hodně, nejhorší byly asi Její třešničky a Kolotoč. Znáte nějakou z uvedených knih? Máte rádi Saturnina? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

PS: všechny fotky jsou z databazeknih.cz.

12 thoughts on “Přečteno: říjen 2020

 1. Lucie

  Ahoj, kromě Mony Casten jsem ještě žádnou nečetla, ale obě knihy od A. Marsons na mě čekají na přečtení. Jinak mě hodně zaujaly Hra s láskou a Milostná aféra, mám teď nějakou romantickou čtecí náladu:-)

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   Mona je výborná, z její série mě asi nejvíce bavil třetí díl. A. Marsons je úžasná autorka detektivek, na její novinku se moc těším, měla by vyjít v prosinci. Taky jsem měla nějakou romantickou náladu. Hra s láskou je fakt vtipná, má i povedené pokračování.

 2. Zuzka

  Ahoj Hanka, vidím, že v počte prečítaných kníh si držíš svoju latku v rovnakej pozícii (ja ich asi toľko nenaratam za celý rok 😉
  Hotylek chcem pod stromček, takže sa naň teším. Z tvojej ponuky ma určite zaujal Sexy profesor a Sherlockova dcéra, takže mrknem, či sú aj u nás dostupné. Po čom by som určite nesiahla sú Sicílski levi, historické romány nie sú pre mňa.
  Už len nájsť si ten čas na čítanie 🙂

  1. ciculka Post author

   Ahoj Zuzi,
   já čtu tolik, že asi neznám nikoho, kdo by byl jako já:-) Hotýlek se ti určitě bude líbit, to je pěkný dárek. Sexy profesor mě bavil, to samé platí o Sherlockově dceři, tak snad se ti zadaří je sehnat.

 3. Eliss

  Teda, to jsi toho přečetla opravdu hodně 🙂 Z tvého seznamu jsem četla Božského milence, knížka se mi narozdíl od jiných erotických románů líbila 🙂

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   Božský milenec je opravdu povedený, ale bohužel musím říci, že poslední dvě knihy autorky mě vůbec nebavily. Snad se zase vzpamatuje a bude psát jako dřív.

 4. Helena

  Haničko, opět pořádná porce. Znám jen Sál smrti a souhlasím – Peter May psát umí a čínská série je fakt bomba.
  Měj příjemný večer, Helena

  1. ciculka Post author

   Ahoj Helenko,
   já jsem z něj opravdu nadšená. Už aby byly otevřené knihovny, hned si půjčím další díl. Knihy čte i mamka a taky se jí líbí:-) Měj se krásně!

 5. Stáňa

  Hani,
  dobrá porce recenzí. Já se pořád chystám na detektivky Maye (zatím mám přečtenou jen jeho sérii z ostrova Lewis), ale asi spíš půjčit (takže musím počkat na otevření knihoven) . Hotýlek na Islandu (nebo možná jiný titul od stejné autorky) možná objednám mámě k Vánocům. A určitě bych si chtěla přečíst u detektivku od Čepka. U těch od A. Marson váhám (když píšeš, že mají smutný konec).
  Pokud jde o Saturnina, tak sdílím tvůj názor, že originál je originál. Ten první Mackův titul jsem dostala před pár lety k Vánocům a trochu mne zklamal, tak další si asi nekoupím.

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   já myslím, že budeš s Mayem moc spokojená. Marsons určitě vyzkoušej, její série mě hodně baví a opravdu se dost těším na novou knihu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *