Přečteno: říjen 2016

Krásný den,

dnes se opět vracím s rubrikou Přečteno. Je to pro mě trochu náročné, protože čtu hodně a musím si dělat poznámky o knihách, které mám už za sebou. Povedlo se mi dokonce asi před týdnem vymazat většinu těch poznámek, takže si nyní nejsem jistá, jestli jsou toto všechny knihy, které jsem v říjnu přečetla.

Dívka ve vlaku

V kině jsem viděla trailer na film Dívka ve vlaku a rozhodla jsem se, že prostě musím vědět, jak to skončí. Takže jsem si nakonec koupila i knihu a přečetla ji. Přiznám se, že netuším, proč je kolem ní takový humbuk, podle mě obyčejná detektivka, vrahem jsem si byla jistá celkem brzy. Hlavní hrdinka ve vás nevzbuzuje úplně sympatie, je to psychicky labilní alkoholička, která hodně lže. Každopádně kniha rychle a svižně ubíhá, je psaná z pohledu ned několika postav a prolínají se tam různé časoví linie, což může být matoucí. Nebyla špatná, dala bych jí solidních 60%.

Vášnivý hříšník

Na tuto knihu jsem netrpělivě čekala, protože je to třetí díl trilogie. Oliver a Lolo jsou neskutečně sladký pár a moc se mi líbí, že hlavní hrdina je nerd, taky konečně někdo jiný než nějaké šílené multimilionářské macho, které se většinou objevuje v takovýchto romancích. Kniha je řazena mezi ty erotické, ale nemusíte se bát nějakých 50 odstínů. Je to spíš vtipná romance, kde si hned zamilujete hlavní hrdiny. Hodnocení 98%.

Mladý Sherlock Holmes a smrtící oblak

Tuto knihu jsem dostala od jedné žákyně ke konci školního roku a moc jsem od ní nečekala. Dost se mi ale nakonec líbila. Sherlock je zde ještě puberťák a řeší svůj první případ. Příběh je psaný v duchu A. C. Doyla, má trochu mysteriozní nádech a docela ráda bych si přečetla nějaké další pokračování. Hodnocení 80%

Návrh – Elle Kennedy

V knize Návrh nás Elle Kennedy poprvé zavádí do univerzitního prostředí, kde se seznamujeme se chlapci z hokejového týmu. Jejich kapitán Garett má problém s jedním předmětem, a proto využije slabost Hanny pro jednoho fotbalistu a donutí ji, aby ho doučovala. Jejich světy jsou velmi rozdílné. Hanna je chudá žakyně, která má brigádu, stipendium a velmi smutnou minulost. Studuje umění a její svět se točí kolem hudby. Garett je hokejista, syn známého hokejisty a ani jeho dětství nebylo zrovna ideální. Ačkoliv je sportovec, známky má normálně v pořádku. Hokej ho baví, chce se stát profesionálem. Je překvapivé, jak se dva tak odlišné světy střetnou a zapadnou do sebe. Hodnocení 85%

Omyl – Elle Kennedy

Opět se vracíme na univerzitu a tentokrát je hlavním hrdinou nejlepší přítel Garetta Logan. Očividně je zamilovaný do Hanny, a proto řádí, aby na ni zapomněl. Jednou se omylem dostane do pokoje upjaté prvačky Grace, s kterou si trochu začne a spřátelí se. Povede se mu ji ale zranit a Grace odjíždí na prázdniny do Paříže za matkou. Logan už ví, že jediné, o co stojí, je získat Grace zpět, což není ale ak jednoduché. Evropa ji totiž změnila… Hodnocení 85%

Jo beverley – ukradena nevesta

Novinka z Baronetu je historickou romancí, která pokračuje v jedné veliké sérii. Děj se odehrává v 19. století a příběh je příjemný, má lehkou detektivní zápletku, která navazuje nenáilně na předchozí díl. Tato kniha oplývá pouze lehkou erotikou, takže určitě nikoho nepobouří. Celkem se těším na další pokračování, protože bude o mém oblíbeném hrdinovi. Hodnocení 80%.

 

sabrina jeffries – studie svadeni

Sabrina Jeffries a Julia Quinnová jsou moje momentálně nejoblíbenější autorky na poli historických romancí. Pokud někdo začíná s tímto žánrem, právě jejich knihy  bych mu doporučila. Studie svádění opět navazuje na předchozí knihu a hlavní hrdina Edwin je nám již známý. Edwin je spíše suchar, působil v předchozích knihách poněkud upjatě, ale má slabost pro sestřenici svého přítele, která působí poněkud lehkomyslně a má ráda flirtování. Pěkně to mezi nimi jiskří a Edwin je moc sympatický hrdina. Hodnocení 90%.

j. kenner – trilogie

Tuto trilogii jsem koupila v obrovských slevách na stránkách nakladatelství Baronet. je to moje první setkání s touto autorkou erotických romancí ze současnosti a nevím, jestli se k ní ještě někdy vrátím. Knihy jsou zaměřeny opravdu především eroticky a příběh je takový jednoduchý, i když se v každém díle objevuje určitá kriminální zápletka. Hlavní hrdinové mají za sebou problematické dětství a kriminální minulost, která je dohání. Nejvíce se mi líbil asi druhý díl s hlavní hrdinkou policistkou Sloan. Hodnocení 50%.

S. J. Bolton – tak to bylo, tak to bude

Lacey je zpět. Londýn je ohrožen dalším masovým vrahem, který unáší a zabijí malé chlapce. Není zde sexuální motiv. Lacey se ještě nevyrovnala s případem z Cambridge, a tak je na zdravotní dovolené. Jejím sousedem je malý kluk Barney, který má trochu zvláštní nadání. Vraždí Barney? Nebo vraždí Barneyho otec? Nebo je vrahem nějaká žena? Určitě si přečtěte novou knihu SJB, stoí za to! Hodnocení 90%.

Jennifer Probst – Hledání podmanivé krásy

Další kniha, která je součástí nějaké série. Tentokrát se dostáváme k příběhu mladé lékařky Gen, která se má vdát za Davida, svého úspěšného šéfa. Její přátelé i rodina se poněkud obávají o její zdraví, ale Gen neustále tvrdí, že je vše v pořádku. Nervy jí prasknou až v kostele, kdy si má vzít Davida. Dá se na útěk a v něm jí pomáhá její nejlepší přítel Wolfe, který ji vždy přitahoval. Všichni jejich přátelé vědí, že Wolfe  a Gen se k sobě hodí, takže jejich vztah podporují. Ale pořád je tu zhrzený David který se rozhodl pomstít. Hodnocení 93%.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *