Co jsem si zabalila na dovolenou – knihy

Krásný den,

další díl ze série Co jsem si zabalila na dovolenou nebude kosmetický, ale knižní. Když někam cestuji, tak si vozím na každý den aspoň jednu knihu a ještě jednu do rezervy. Čtu opravdu rychle a na dovolené na to mám konečně čas. Vybírám si knihy, které jsem už četla a líbily se mi. Novinky si s sebou beru jen od ověřených autorů. Vozím především oddechovou literaturu, většinou nějaké romance nebo detektivky. Co mi nikdy nesmí chybět je průvodce po dané zemi.

Alice Claytonová – Hřebec, Samec

Alice se velmi rychle stala jednou z mých nejoblíbenějších autorek. Líbí se mi její vtipný styl psaní a jsou mi sympatické jak její hrdinky, tak i hrdinové, což se mi zase tak moc často neděje. Hřebec  a Samec spadají do série z Kalifornie. Další knihy z této řady jsou Nabíječ, Roštěnka a Poslední výkřik. Tyto tři sami o sobě tvoří takovou malou trilogii, protože jseou o jednom páru (Simon a Caroline). Z celé této série mám ale nejraději Hřebce, pak Nabíječe a Samce. Hřebec je příběh Vivian a Clarka. Vivian je spolužačka Simona a seznamujeme se s ní v Roštěnce. Tato dvojice je moje nejoblíbější, přijdou mi trošku jiní. Vivian není typická kráska – nemá modelkovskou postavu, i když je štíhlá a prsatá, ale je menší a ženská. Nosí tetování, piercing, vlastní počítačovou firmu. Není to prostě klasická kráska z červené knihovny. Clark je tichý, knihovník, nosí brýle, působí dost konzervativně, na střední nebyl hvězdou třídy, holku měl až na univerzitě… Také toto není klasický svalnatý hrdina z harlekýnek. Působí trochu jako voda a oheň, ale moc dobře se doplňují a jejich dialogy jsou vtipné. Líbí se mi, že se Alice nebála použít v knize trochu nestandartní postavy.

Samec má už trochu víc barbínovský pár. Ona (Chloe) je Miss Zlatý stát, krásná, štíhlá, vysoká, opálená blondýna s bohatými rozvedenými rodiči. Lucas je sexy veterinář, který miluje sport. Zde už mžete pomýšlet na stereotyp, ale je tu hněd několik výjimek. Lucas je zrzek, to není zrovna typický vzhled. Věřte mi, přečetla jsem spoustu románů a románků, zrzavých mužů v nich moc není. Chloe má ráda zvířata a  vše se točí kolem speciálního zařízení pro pittbuly. To se mi také líbí, je to celkem neotřelá záminka a já mám milovníky zvířat taky ráda. O vtipnou složku se nestarají jen hlavní hrdinové, ale také rozvedení rodiče Chloe a velmi svérázna Margo. V románu se objevují i Clark a Vivian, kteří čekají už miminko. Clakr je bratranec Chloe. Co mi přijde trochu zvláštní je fakt, že tyto knihy jsou řazeny nakladatelstvím do edice Erotic, ačkoliv nijak skandální a přehnaně erotické nejsou.

Diana Palmer – Muž na pravém místě

Ano, někdy čtu harlekýnky. Diana Palmer je moje oblíbená autorka a mám ráda příběhy z městečka Jacobsville v Texasu. Tento příběh se sice neodehrává v Texasu, ale hlavní hrdina Tyler z Jacobsville pochází, jeho předek doonce to města založil. Příběhy Diany Palmer jsou celkem  schematické, ale čtou se dobře. Vždy je tu mužný hrdina, který je přitahován nějakou často o dost mladší dívkou, která je nevinná a hodně naivní. Ona je do něj zamilovaná, on ji odmítá, nějak ji zraní, pak si uvědomí, že ji také miluje a dvoří se jí. Ona se zase trochu uklidní a dospěje. Vše naonec končí dobře. Tyler je na mizině, a tak jede pracovat na turistický ranč mladičké Nell.

Julia Quinn – Čekanka

Historické romance z 19. století patří mezi moje nejobl.íbenější a jejich královnou je pro mě určitě Julia Quinn. Čekanka je čtvrtý román ze série o sourozencích Bridgetonových, konkrétně o Colinovi. Je asi nejvíce vtipný, ale najdete zde i velmi smutné a dojemné scény. Vše je prošpikované sarakstickými články ze Společenských novin lady Whistledownové. Colin je okouzlující, milý, miluje cestování a snaží se vyhnout ženění. Penelope je 28 letá čekanka, která nedostala ani jednu nabídku k sňatku. Má trochu šílenou a přihlouplou rodinu, kterou má ale ráda. Její nejlepší přítelkyně je Colinova sestra Eloise. Colin se po delší době vrací zpět do Londýna a potkává se zase s Penelope. Najednou mu dochází, že v ní je mnohem více, než si kdy myslel… Nechco vám prozradit vše, ale jsem si jistá, že si určitě všichni oblíbíte postavu lady Danburyové.

Mia Sheridan – Kylandovo vykoupení

Novinka od Miy není zrovna moc veselá, spíše jen romantická. Kyland i Tenleigh žijí v naprosté bídě na pokraji vyhladovění. Oba studují na střední škole a vidí jedinou možnost, jak se dostat z bídy Apalačských hor a jejich hornického města ve stipendiu, které vypisuje pro nejlepšího žáka místní hornická společnost. Jsou si navzájem konkurenty, ani jeden v městečku nechce zůstat. Zároveň se nejdříve stanou přáteli a později se do sebe silně zamilují… Ale stipendium je jen pro jednoho, takže jen jeden odejde na vysokou školu a zlomí tomu druhému srdce…

R. L. Mathewsonová – Hra s láskou

Tato autorka je pro mě novinkou, nikdy jsem od ní nic nečetla a doporučilo mi ji samotné nakladatelství. Anotace mě celkem zaujala, tak jsem si jí objednala a přišla mi v pátek před dovolenou. Musím říci, že jsem ji přečetla opravdu s chutí. Hlavní hrdina se mi moc líbil, hrdinka nebyla zase taková ťuňťa, jak obsah naznačoval. Příběh je svěží, vtipný, trošku lechtivý. Moc se mi líbí, jak se ti dva postupně sbližují. Přiznám se, že hned po návratu plánuji koupit další díl, který měl vyjít 18. 7.

Nora Roberts – Sen v bílém

První díl tetralogie o svatební agentuře, kterou vedou čtyři kamarádky. Příběh se točí především kolem fotografky Mac a středoškolského učitele Cartera. Mac je trošku ztřeštěná, ale velmi milá a dobrosrdečná. Carter je trošku roztržitý a nesmělý profesor na místní střední škole. Do Mac byl zamilovaný už ve školních letech a slabost pro ni ho nepřešla ani v dospělosti, kdy je svede dohromady svatba Carterovy sestry. Mac si nese určitě mindráky, které tomu vztahu na počátku brání, ale Carterovi nikdo neodolá, je prostě neskutečně roztomilý, ale přitom pevný jako skála.

Jennifer Crusie – Vsaď se

Už podle stavu knihy vidíte, že ji mám opravdu ráda a že se mnou často i cestuje. Tato autorka píše romány ze současnosti, ale tento je určitě její nejlepší. Hlavní hrdinové jsou zde dvě trojice kamarádů. Minerva je lehce skeptická a trošku neurotická statistička, která nemá zrovna ideální míry. Má dvě kamarádky, sexy Lízu a roztomilou Bonnie. Jeí největší starostí je sehnat partnera na sestřinu svatbu, aby její matka byla v klidu. Calvin společně se svými kamarády Tonym a Rogerem založil firmu, která pořádá vzdělávací semináře. Kluci jsou v pohodě, ve volném čase trénují děcka (Calvin ne úplně dobrovolně). V jednom baru se všichni seznámí a zatímco mezi Rogerem a Bonnií hned přeskočí jiskra, tak Calvin navzdory okouzlujícím perlám u Min vůbec neboduje… Proč? Přečtěte si knihu, stojí za to.

Nora Roberts – Cizinec

Tato knížka byla žhavá novinka, když jsem si ji brala na dovču. Ale Roberts je klasika a jistota, její knihy se mi líbí. Tato mi podle anotace přišla taková „detektivnější“. Hlavní hrdinka Shelby přijde o manžela a po jeho smrti zjistí, že jí nejen zanechal dluhy, ale že vůbec nebyl tím, za koho se vydával. Musí se vyrovnat s náročnou finanční situací, se starostí o dítě, s novým začátkem v rodném městě… Naštěstí se objevují staří známí, podporující rodina i výhled na nový vztah…S tím dobrým přichází ale i to zlé, vypadá to, že mrtvý manžel není až tak mrtvý… Kniha je sice pěkně tlustá, ale čte se dobře, děj rychle ubíhá a já se těším na další knihu od NR.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *