Přečteno: listopad 2022

Krásný den,

listopad byl na přečtené knihy trochu slabší měsíc (aspoň na moje poměry), ale je to ovlivněné tím, že jsem měla minimum volna a opravdu spoustu práce (počet přespočetných hodin za listopad to jen dokazuje…). Je zde taková moje typická směsice romancí a detektivek. O některých knihách jsem už stihla sepsat samostatnou recenzi, tak vás na ni rovnou odkážu.

Stacey Kennedy – Sváděj mě

Jedná se o první díl série moderních erotických romancí, které se odehrávají v USA a spojuje je tajný erotický klub Phoenix. Právě v něm vystoupí i mladá žena Zoey, která tak završí akt své pomsty. Během představení se seznámí s jeho majitelem Rhysem a velmi ho zaujme. I když jejich vztah začal sexuálním představením, zrodilo se mezi nimi přátelství a postupně přerostlo v něco víc. Rhyse zaujala Zoeina pomsta a rozhodl se jí pomoci. Příběhově to není nic originálního a je vám asi jasné, že je zde spoustu sexu, přesto je to napsané čtivě a dynamicky. Řekla bych, že by zde mohly být mnohem více propracované postavy, to by tu knihu z průměru dost zvedlo.

Vi Keeland – Rivalové

Vi Keeland píše moderní romance, které jsou velmi nekomplikované, ale dobře se čtou a člověk si při nich odpočině. Rivalové tuto definici perfektně splňují. Sofie a Weston pocházejí ze dvou velkých rodin, které se obě zaměřují na hotelnictví a jsou si navzájem konkurenty. Společné dědictví je dohnalo ke spolupráci, kdy spolu musí trávit dost času. Najednou přeskočí jiskra a oba nevědí, jak by se s tím vyrovnali. Mohou si navzájem důvěřovat? Bude jejich přitažlivost dostatečně silná, aby vznikla láska, která vše překoná? Příjemná romance, kde jsou oba hrdinové sympatičtí, kde si čtenář najde i humorné scénky a užije si jednoduchou nekomplikovanou romantiku – to jsou Rivalové.

Mia Sheridan – Ramsay

Mia Sheridan píše takové velmi dojemné romantické příběhy, které mají vždy velmi silné hlavní postavy. Ramsay není špatným příběhem, ale ty ostatní příběhy byly prostě lepší. Brogan Ramsay se rozhodl, že se pomstí Lydií, díky které jeho rodina v minulosti dost trpěla. Brzy zjistí, že Lydia není taková potvora, za jakou ji měl a i to, že minulost se možná odehrála trochu jinak, než si myslel.

Whitney G. – Dej šanci mně

Penelopa je krasobruslařka a Hayden je kamarád jejího staršího bratra. Jeho úkolem je dávat na ni pozor a on to opravdu poctivě plní, včetně toho, že jí radí se vztahy. Kniha je psaná ve dvou časových rovinách – tehdy a teď. Důraz je kladen především na tu současnost, kdy je Penelopa s údajným milionářem Simonem, který je od prvního pohledu podezřelý. Hayden si nakonec vše srovná a Penelopě taky vše dojde… On mi byl celkem sympatický, ale přiznám se, že Penelopa mi docela lezla na nervy a připadala mi hloupá.

Vi Keeland, Penelope Ward – Dokonalá hra

Další jednoduchá romance z pera dvou amerických autorek nás zavede na americký venkov, kde hlavní hrdinka Presley zdědí se svým synem zchátralý penzion a rozhodne se tam přestěhovat a zrenovovat ho. Vlastně zdědila jen polovinu, druhou má její bývalý švagr, slavný americký zadák Levi Miller. On to chce rozhodně prodat, ale Presley chce vychovávat syna Alexe na maloměstě. Nakonec najdou společnou řeč, ale mezi nimi jako strašák pořád zůstává Alexův otec, Leviho bratr. Nebyl to špatný příběh, ale už jsem od těchto autorek četla i lepší. Každopádně zde byly i vtipné scény, za které může hlavně Alex.

Robert Bryndza – Osudné svědectví

Na tuto skvělou detektivku vyjde brzy recenze, počkejte si:-)

Annabel Monaghan – Scénář na lásku

Na tuto romanci jsem sepsala už samostatnou recenzi, najdete ji zde.

Lucie Macháčková – Historky z Tinderu

Skvělé a opravdu vtipné historky od české stand up komičky – přesně to představuje tato kniha. Recenze je zde.

Helen Fields – Jako stín

Helen Fields přichází s novou sérií detektivek ze Skotska. Pořád jsme v tom jednom policejním oddělení, ale jsou zde noví detektivové (Luc Callanach je totiž zrovna na výpomoc ve Francii). Ústřední dvojici tvoří londýnský detektiv Brodie Baarda a americká forenzní psycholožka Connií Woolwineová. Policie hledá únosce, který své oběti nějakou dobu někde drží a nakonec je zabijí. V jeho pošahané mysli vše dává smysl a on koná jedině dobro. Hele Fields píše naprosto skvělé detektivky /thrillery a zde to jen potvrdila. Už se moc těším na další díl.

Jules Wake – S láskou z Paříže

Jules Wake je pseudonym Julie Caplinové a na této knize je to hned znát. Je to tedy druhý díl trilogie, na což jsem přišla až asi v polovině, takže je vám jasné, že mi to nijak ve čtení nevadilo. Siena je Angličanka, která ale většinu života prožila v Paříži. Nikdy pořádně nepracovala, patří k místní smetánce a má si vzít velmi bohaté muže, kterého ale vůbec nemiluje. Má pocit, že na ni všichni tlačí, a proto uteče do Londýna ke své sestře. Jenže v jejím domě žije místo ní drsný a věčně nabručený Jason, který vlastní malý pivovar a hospodu. Siena přijde o finanční podporu od matky, a proto si najde práci právě v této hospodě. Najednou zjistí, že není úplně marná. Mimoto konečně navazuje i nějaká opravdová přátelství a začíná se cítit mnohem lépe než v tom zlatém pozlátku ve Francii. Skvělá romance, která měla vánoční kouzlo a perfektně pohladila po duši.

Listopadové skóre není moc vysoké, ale třeba to doženu v prosinci. Nejlepší knihy jsou na konci dnešního článku – Osudné svědectví, Jako stín, Historky z Tinderu a S láskou z Paříže. Ty ostatní romance nebyly špatné, ale představuje takový průměr v tomto žánru.

Co jste naposledy přečetli vy? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

PS: všechny fotky jsou z databazeknih.cz

8 thoughts on “Přečteno: listopad 2022

 1. Helena

  Hani, ráda jsem se mrkla na tu hromadu romantiky, co si přečetla.
  Pokud bych chtěla číst takovou knihu, určitě se „poradím“ u tebe.
  Měj příjemný den. Helena

 2. Stáňa

  Hani, je vidět, že jsi byla hodně pracovně vytížená – jak podle počtu knížek, tak podle toho, že jsi hodně sahala po romantice. To člověk většinou dělá právě ve chvílích, kdy potřebuje trochu vypnout (i když to neplatí obecně – já si v předvánočním zmatku rozečetla Bílou Vodu od Tučkové, což je jednak tlustospis a jednak to má do romantiky daleko).
  Nového Bryndzu mi přinesl Ježíšek, takže se na něj těším. Jako stín jsem chtěla koupit manželovi k Vánocům, ale nakonec jsem sáhla po Deaverovi.
  Hezký den

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   máš pravdu, naprosto nestíhám. Myslela jsem si, že ve volnu bude více prostoru, ale jsem zavalená slohovými pracemi a dalšími písemkami, takže každý den musím několik hodin opravovat. Bílou vodu jsem kupovala mamce, tak jsem zvědavá, jak bude spokojená.

 3. Sabina

  Ahoj Haničko, já momentálěn čtu závěrečný díl série Smrtka od Neala Shustermana – Zvon. Akorát jsem na začátku a nějak se do toho nemůžu dostat.

 4. Lucie

  Ahoj, z tvých přečtených jsem zatím nečetla, nicméně už se moc těším třeba a Osudné svědectví, vůbec nemám pochyby, že  se mi kniha bude líbit. Moje poslední přečtená kniha byla od Leylah Attar Mlhy Serengeti a ta se mi líbila nic, bylo to zase něco jiného než běžně čtu, i slzy nějaké byly.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *