Přečteno: listopad 2019

Krásný den,

i když byl listopad pracovně velmi náročný, povedlo se mi přečíst hned několik knih. Je to o něco méně než obvykle, ale já to doženu v prosinci a v lednu, kdy budu mít dovolenou. Dneska je to taková příjemná směsice romantiky, detektivek a literatury faktu.

Marie Vareilleová – Někdy je hezké, že mě miluješ

Tuto romanci jsem dostala v rámci spolupráce s Metaforou a brzy na ni bude recenze na blogu. Odehrává se ve Francii, je to o dvou kamarádkách, které jsou ale velmi odlišné. Četlo se t samo a více bude v recenzi:-)

Jodie Ellen Malpasová – Ochránce

O této knize už vyšla samostatná recenze, takže se mrkněte (proklik je v nadpisu). Je to erotická romance ze současného Londýna, která mi i kriminální zápletku.

Penelope Ward – Gentleman devět

Velmi příjemný příběh o třech přátelích, kteří svým způsobem vytvořili milostný trojúhelník. Působil trochu naivně, hlavní hrdinka byla tak trochu trubka. Každopádně Channing, Amber a Rory byli kamarádi na střední škole, oba se do Amber zamilovali a Amber nakonec skončila s Rorym. Jenže on se s ní rozešel, zlomil jí srdce a nyní se do stejného města dostává Channing, který chce u Amber chvilku bydlet. Sám má své problémy, ale zaujme ho, že Amber si našla eskortní službu. Rozhodne se zakročit a vydává se za gentlemana č. 9… Zatímco Channing byl skvělý od začátku, Roryrho mi bylo nakonec hodně líto, tak Amber byla fakt naivka.

Peter May – Kritik

V knihovně jsem si půjčila pokračování detektivek s Enzem, forenzním psychologem, který žije ve Francii, kde se snaží rozluštit největší záhadná úmrtí poslední doby. Příběh je opět dobrodružný, plný indícií, vzkazů z minulosti, rodinných problémů hlavních hrdinů a vína. Prostředí francouzských vinic je atraktivní, opět se to četlo celkem dobře, ale trilogie z ostrova Lewis je prostě mnohem lepší.

Václav Vlk st. – Mauthausen: Ďábel v líbezné krajině

Kniha, na kterou brzy vyjde recenze zde na blogu. Téma je samozřejmě zajímavé a velmi smutné, protože se autor zabývá koncentračním táborem Mauthausen, holocaustem a celkově druhou světovou válkou. Počkejte si na recenzi:-)

Chris Carter – Jeden za druhým

Knihu jsem opět půjčovala v knihovně a jako všechny ty předchozí byla povedená. A samozřejmě velmi brutální. Robert Hunter dostane odkaz na jedny webové stránky, kde online sleduje mučení a následnou vraždu. Vrah je zde opravdu vynalézavý, chce, aby se Hunter do celé věci zapojil. Opět se zde budu opakovat, ale jestli neznáte tuto sérii, tak si knihy sežeňte a dejte se do nich. Stojí to za to!

Julie Caplin – Cukrárna v Paříži

Na tuto romanci už vyšla samostatná recenze na začátku měsíce, takže si můžete přečíst více. Tentokrát je román samostatný, na nic nenavazuje. Zase je plný dobrého jídla (sladkostí), příjemného humoru a romantiky.

Jennifer Probst – Miluj mě kdekoli

Zde se jedná o druhý díl série o bratrech Piercových. Už v prvním díle jsme se dozvěděli, že to mezi majitelkou baru Raven a Daltonem pěkně jiskří, ale ona se tomu vztahu pořád brání. Jde totiž o to, že její otec zahynul při autonehodě se svojí utajenou milenkou, jeho matkou. Jenže Dalton je odhodlaný a chce raven získat. Celkově jsem s druhým dílem spokojená, kniha mě bavila, problémy s rodiči mi přišly zajímavé a vše jsem si užila.

Alisson Bliss – Seznam snů a neřestí

Jedná se o volné pokračování předchozí knihy. Je ale opravdu hodně volné, takže není třeba znát první díl. Valerie a Logan se znají od dětství, on je nejlepší přítel jejího staršího bratra (který má velmi silný ochranitelský pud). Ona je kráska, kterou chtějí všichni, jen Logan vypadá, že oni nemá zájem. Mezi nimi to jiskří a pak najde Logan její sexuální antiwishlist, jenže on neví, že je to antiwishlist… A tak se rozhodne, že jí její přání splní…

Robert Bryndza – Kanibal z Nine Elms

Jestli mě sledujte už delší dobu, tak jistě víte, že Bryndza patří mezi moje nejoblíbenější autory detektivek. Kanibal představuje novou sérii s detektivem Kate Marshallovou a já jsem si ho samozřejmě nemohla nechat ujít. Do konce roku bych chtěla ještě vydat recenzi na tento román, protože to stojí za to.

Pro dnešek je to už vše, ale můžete se určitě těšit na prosinec, protože tam to bude určitě nálož. Určitě bych vám doporučila Cartera, Bryndzu a Caplinovou, tyto knihy jsem si asi nejvíce užila, i když tady není asi žádný přešlap:-) Už jste četli nového Bryndzu? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

PS: všechny fotky jsou z databazeknih.cz

2 thoughts on “Přečteno: listopad 2019

 1. Stáňa

  Tohle Cartera mám přečteného a byl dobrý. Jinak bych určitě ráda sáhla po Bryndzovi a možná pro změnu i po Cukrárně v Paříži. A plánuji i nějakého Maye z jiné série

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   díky tobě jsem objevila Petera Maye, takže zkouším jeho sérii Akta Enzo, ale mám za sebou teprve dva díly. Vše si půjčuji v knihovně a doufám, že budou mít i pokračování. U Chrise Cartera neměli, takže jsem si v prosinci koupila všech jeho devět knih na bazaru a v knihkupectví v lednu pořídím ještě tu poslední novinku. Vím, že máš raději kriminálky než romance, ale ta Julie Caplin by se ti mohla líbit, protože to jsou moc příjemné knihy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *