Přečteno: listopad 2018

Krásný den,

se čtenářským kontem jsem v listopadu opravdu spokojená. Nejenže mi vyšlo několik pěkných knih, ale dost se mi jich povedlo i přečíst. Mám tu zase směsku romancí, detektivek, společenských románů, historických romancí a dokonce jednu populárně naučnou knížku:-)

Lisa Kleypas – Slib

Lisa Kleypas je pro mě jedna z královen historických romancí. Na její novinku Slib jsem se opravdu těšila. Knížka je to celkem útlá a opravdu se čte rychle a sama. Není to její vrchol tvorby, ale příběh se mi moc líbil. Podle mě tam fungovala chemie mezi hlavními postavami a Caroline je fakt sympatická.

Penelope Ward, Vi Keeland – Milá Bridget, chci tě

Na tuto romanci ze současnosti jsem se taky těšila. Simon je sympatický britský lékař, který bydlí u Bridget, která ho velmi přitahuje. Bridget se Simon taky moc líbí, ale je přesvědčená, že vztah není možný. Mohlo by to být hodně srdceryvné, ale řeknu vám, nasmála jsem se hned při jejich prvním setkání, a dost:-D

Leila Meecham – Poselství růží

Já jsem si nějak myslela, že Leila Meacham je autorka romancí, ale její příběhy mi spíše připomínají Panství Downton nebo Ságu rodu Forsytů. I když je tam bezesporu romantika, tak se jedná spíše o rodinné drama. Poselství růží začíná docela smutně a vlastně i smutné je. Vypadá to, že kniha má i pokračování, protože mám doma ještě Sen o Somersetu, což je mimochodem místo, kolem kterého se točí celý děj.

John Grisham – Grayova hora

Tuto knihu jsem kupovala celkem na blind v rámci akce Luxoru, kde mě deset knih vyšlo na 390 Kč. Grayova hora není klasická detektivka a ani thriller, ale mají tam jejich prvky. Zároveň je tam asi pět procent romantiky, což to dělá méně depresivním. Kniha se mi četla dobře, příběh je poutavý. Možná vás to překvapí, ale nejsilnější tam pro mě asi to téma – doly, těžební činnost a jejich nekalé praktiky.

Kristan Higgins – Šance na štěstí

Je tu zase klasický motiv bývalých milenců, kteří se pořád přitahují a něco k sobě cítí. Zároveň mají nějakou nedořešenou minulost. Vše je napsané velmi čtivě, prostředí americké vinice je líbivé.

Sabrina Jeffries – Ve vichru

Opět se dostáváme se Sabrinou do Walesu, který já mám moc ráda. Příběh učence Evana je celkem jednoduchý. Sabrina právě s Lisou Kleypas (a Julií Quinn) patří mezi nejlepší autorky historických romancí, ale stejně  jako u Slibu toto je příběh pěkný, ale nepatří mezi jejich nejlepší.

Helen Fieldsová – Dokonala kořist

Jedna z nejlepších knih minulého měsíce. Fakt nevím, kdo mojí kolegyni Martince poradil, aby mi k narozeninám koupila první díl od této autorky, ale zaslouží si metál. Skvělá detektivka plná napětí, skvělých postav a výborné zápletky. A ještě je ve Skotsku:-D

Leila Meacham – Královský návrh

Další z původních knih od Leily Meachamové. Tady je to tedy romance opravdu romantická, dost mi připomíná takové ty jednoduché harlekýnky.

Robert Brynzda – Chladnokrevně

Bryndza prostě umí. Je to takový britský král současné detektivky. Erika Fosterová vyšetřuje další příběh, zase jsme v naprosto temném Londýně. Zase to má grády, spád, užijete si vše do posledního písmenka…

Nora Roberts – Ohnivé pouto

Konečně vyšel třetí díl této irské mystery trilogie. Branna se mi moc líbila, je silná, odvážná, schopná a zároveň velmi ženská. Mám raději předchozí dvě irské trilogie od NR, ale to neznamená, že by tato byla nějak špatná. Jestli máte rádi v beletrii mírné nadpřirozeno, tak se vám to bude určitě líbit. Určitě je ale třeba přečíst předchozí dva díly.

Kathryn Hugesová – Dopis

O této knize vyšla samostatná recenze na blogu, takže asi není třeba psát více.

Harriet Griffey – Chci spát

Mám trochu problémy s nespavostí, takže jsem si říkala, že si o tom něco zjistím. Kniha je napsána docela dost odborně, autorka vysvětluje všechny možné aspekty.

Linda Howard – Užívej noci

Měla jsem chuť na jednu starší knihu od Lindy Howard, která se mi moc líbí. Jsou to vlastně tři povídky. První z nich je taková lehce mysteriózní, ale moc pěkná. Ve druhé je hlavní hrdina šerif a pro něj mám opravdu slabost. Má detektivní nádech a čte se sama. Třetí je taková komorní, jsou tam jen tři postavy a pejsek. To však neznamená, že by byla nějak špatná. Asi ji mám dokonce nejraději z těch tří. Tuto knihu seženete dneska spíš někde v bazaru nebo v knihovně a opravdu vám ji doporučuji.

Jillian Hunter – Hraběnčino přiznání

Tuto knihu jsem si půjčila v knihovně a zase ji tam ráda vrátím. Je to historická romance, která je hodně průměrná. Měla vtipnější okamžiky, bylo tam hodně romantiky a lásky, ale znám prostě lepší.

Celkově jsem s listopadem velmi spokojená. Kdybych měla vypíchnout nějaké knihy, tak bych opravdu doporučila obě detektivky. Jděte do nich!

Co jste minulý měsíc přečetli Vy? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

  • všechny fotky jsou z databazeknih.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *