Přečteno: listopad 2017

Krásný den,

nebojte se, čtu pořád, jen vám to sem nestíhám sepisovat. Dneska se podíváme na pár knížek, které jsem přečetla v listopadu. Většinou čtu ve volném čase jen nějakou pohodovou beletrii, hlavně romance a detektivky. Prokládám to ráda odbornou literaturou.

Diana Palmer – Růže z papíru

ruze-z-papiru-92664

Jedná se o nějakou starší harlekýnku, ale Dianu mám velmi ráda. Čas od času mám chuť něco takto nekomplikovaného. Hlavní hrdina Tate je čistokrevný indián a je na to opravdu hrdý. Cecily je jeho chráněnka, která je do něj už léta zamilovaná. Tate ji odmítá, jelikož chce zachovat čistotu krve, indiánů je velmi málo. Cecily je kvůli tomu velmi nešťastná, ale pak zjistí informace, které by mohly vše změnit….

Charles Martin – Hora mezi námi

mid_hora-mezi-nami-1fZ-352721

Linda Howard napsala knihu, která měla podobný motiv přežití v horách. Hodně se mi líbila, a tak když jsem viděla na pultech mého oblíbeného knihkupectví Horu mezi námi, tak jsem neváhala a koupila si ji. Hlavní hrdinové jsou hodně sympatičtí, příběh je drsný. Ten název je dost symbolický, nejenže jim překáží hora, aby je mohli zachránit, ale také je mezi nimi obrovská bariéra v komunikaci. Celkově se mi to četlo dobře, vše bylo uvěřitelné a hodně poutavě popsané. Přiznám se, že knihu jsem už poslala dále.

Michaela Klevisová – Kroky ve tmě, Ostrov šedých mnichů, Dům na samotě

ostrov-sedych-mnichu-245289

mid_josef-bergman-kroky-vraha-2Zg-36947

dum-na-samote-6Bt-84926

Michaelu Klevisovou jsem objevila celkem nedávno a rozhodla jsem se ji vyzkoušet, protože detektivky mám moc ráda a ráda podpořím českou autorku. Hodně mě její knihy baví, což je vidět z toho, že mám už všechny (poslední přinesl Ježíšek) knihy s Josefem Bergmanem. Toto je první, třetí  a čtvrtý díl. Líbí se mi výstavba toho příběhu, autorka velmi dobře vykresluje postavy. Rozhodně se těším i na ten druhý, který plánuji přes Vánoce přečíst. Stáli byste o kompletní recenzi této série? Napište:-)

Julia James – Nezvladatelná láska, Cosi o tobě, Nejvíc sexy muž, Na ostří nože

cosi-o-tobe-NdY-335307nejvic-sexy-chlap-HEC-288196na-ostri-noze-9lk-288195nezvladatelna-laska-Lhi-222004

Jelikož jsem zaregistrovala, že by měla této autorce v prosinci vyjít nová kniha, tak jsem se rozhodla připomenout si ji a přečíst vše, co jí doposud u nás vyšlo. Hlavní hrdinové jsou většinou právníci a příběhy se odehrávají v Chicagu, popřípadě na něj odkazují. Velmi oceňuji to, že jsou sympatičtí jak hlavní hrdinové, tak i hrdinky, které se nechovají jako nějaké krávy:-) O poslední knize ze série Vám napíšu v prosincovém Přečteno, ale myslím, že by bylo fajn napsat i celkovou recenzi na sérii:-) Všechny knihy pořád můžete sehnat a pokud hledáte něco pohodové, vtipného, s detektivní i milostnou zápletkou, tak Julie James je dobrá volba.

Nora Robertsová – svatební série (Sen v bílém, Zákon přitažlivosti, Kouzlo okamžiku, Na růžích ustláno)

zakon-pritazlivosti-87298sen-v-bilem-47206na-ruzich-ustlano-64672kouzlo-okamziku-64676

Tato série je volba jistoty. Vždy, když někam jedu, tak si s sebou beru i něco, co jsem už četla, vím, že se mi to líbí a že se na to mohu spolehnout, že mě to bude bavit. V listopadu jsem byla téměř dva týdny v Lotyšsku, a tak jsem něco takového potřebovala s sebou. O této tetralogii jsem vám již jednou na blogu psala. Víte, že Nora Roberts je moje oblíbená autorka. V této sérii se vám představí čtyři kamarádky Mackenzie, Emma, Laurel a Parker, které vlastní společně svatební agenturu. Povahově mi určitě nejvíce sedí Parker, ale nejvíce mě asi baví díl s Mac, jelikož ona je taková sladká:-) Pokud máte chuť na čistokrevnou romantiku, tak jděte do toho:-)

Leila Meachamová – Ryanova pomoc

mid_ryanova-pomoc-D8a-355556

Tuto autorku vůbec neznám, jen mě zaujala anotace někde na internetu, a tak jsem se rozhodla to vyzkoušet. Příběh je milý, trochu smutný a dost připomíná harlekýnky. Hlavní hrdinové se seznámí díky Ryanovi, zesnulém bratrovi hlavního hrdiny. Jeho nejlepší přítelkyní je Cara, ženská část našeho páru. Ti dva se na začátku nesnášejí, ale nakonec se samozřejmě dají dohromady. Příběh je jemný, knížka je hodně útlounká, ale to stačí:-)

Vím, že toho moc není, ale sepisovala jsem to zpětně a na víc knih jsem si už nevzpomněla:-) Normálně přečtu měsíčně více knih než jen 14, ale listopad byl hodně pracovně náročný. Slibuji, že Vám to v prosinci vynahradím , už teď mám přečteno více knih než za listopad:-) Co dobrého jste četli Vy? Chtěli byste na nějakou sérii nebo knihu samostatnou recenzi? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

2 thoughts on “Přečteno: listopad 2017

  1. Zuzka K

    Že neni toho moc??? Tak toto prečítam ja tak za rok, viac volneho času nemám.
    Inak Hora medzi nami – akurát včera mi o tom svokra rozprávala a vyzerá to fakt na dobru knižku.

    1. ciculka Post author

      Já čtu celkem rychle a pořád:-) Ta Hora byla fakt povedená, líbí se mi, že si prostě museli poradit sami a jejich myšlenky nebyly vždycky jen pozitivní, bylo to hodně opravdové.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *