Přečteno: leden 2024

Krásný den,

leden nebyl čtenářsky moc úspěšný a finální číslo je na mé poměry spíše nižší, ale já v poslední době prostě nějak nestíhám. Dneska to bude plné romantiky, protože jedinou detektivku jsem dočetla až v únoru.

Penelope Bloom – Jenom ne Rich

Jenom ne Rich je první díl nové série od Penelope Bloom a i když byla místy vtipná, přišlo mi to hodně přitažené za vlasy. Jsou tu tři bratři milionáři, které kdysi měli cosi se třemi nejlepšími kamarádkami, které si zapřísáhly, že se s nimi už nikdy nezapletou. První díl je Richovi a Kiře, středoškolské učitelce a knihovnici, které ve své profesi teprve začíná. Ona kdysi slíbila, že se s Richem nikdy nezaplete a její kamarádky se na ni zlobí, když tu přísahu poruší. Kromě toho jeho rodiče jsou rozhodně proti jakémukoliv svazku s někým nedostatečně bohatým, jako je Kira. To, proč se ti dva neměli na začátku rádi, je opravdu směšné. Docela vtipný byl Cade, tak si možná někdy přečtu eknihu, uvidíme.

Penelope Ward – Pan Náladový

Pan Náladový je novinkou od Penelope Ward a je to taková romantická jednohubka, která mi v některých ohledech přišla až moc překombinovaná. Dax Moody je tajemný a raněný mladý muž, vdovec a nevlastní otec roztomilého klučiny, který od smrti matky nechce mluvit. Wren je velmi dobrá masérka, která se oproti bouřlivému mládí hodně zklidnila a nyní spokojeně pracuje a baví ji ti. Také si šetří na cestování. Dax je jejím novým klientem a jejich první dvě setkání jsou hodně rozpačitá, ale nakonec se jim podaří i ta masáž. Ti dva se určitým způsobem sbližují, ale Dax má nějaké tajemství, které ho drží zpět. Kniha se naštěstí četla rychle, ale nemám pocit, že bych si ji chtěla přečíst znovu a dokonce jsem ji už prodala.

Ryan Kendall – Jediná šance

Na romanci Jediná šance jsem se hodně těšila, protože mi to anotací dost připomínalo skvělou hokejovou sérii od Elle Kennedy. Elise je mladší sestra jednoho hokejisty, je velmi milá, hezká, spořádaná a zamilovaná do bratrova spoluhráče Justina. Jemu se taky už dlouho líbí, a proto jednoho večera dojde k jejich sblížení, ale ani jeden se s tím neumí dospěle vyrovnat, takže dělají jakoby nic a dál kolem sebe krouží. Je tu hodně erotických scén, ale vlastně mě pak už moc nebavily, protože tu chyběl ten dobrý příběh a ani jsem se moc nesmála. Je to první díl série a nejsem si moc jistá, jestli se mi v ní bude chtít pokračovat.

Jennifer Lynn Barnes – Hra o dědictví

Nejlepší knihou tohoto měsíce je určitě Hra o dědictví. Je to prví díl série, dostala jsem ji od Terky a ona moc dobře věděla, že se mi to bude líbit. Mladá středoškolačka Avery nečekaně dědí miliony po jednom zvláštním a výstředním podnikateli. Jeho rodina to nějak nechce přijmout, ale Avery se musí nastěhovat do rodinného domu a vydržet zde bydlet po celý rok. Mezitím se snaží přijít na to, proč právě ona. S tím ji (ne)pomáhají i čtyři vnuci pana Hawthorna… Kniha je fakt skvělá, plná intrik, logických hříček a tajemství. Vůbec si nejsem jistá, kdo vlastně bude kladná a kdo záporná postava. Jedna teorie se mi zatím potvrdila, ale na zbytek si budu muset počkat.

Melanie Moreland – Láska s Liamem

Lásku s Liamem jsem četla už několikrát a také jsem vám o ní už psala. Koupila jsem si i eknihu a četla jsem ji ve chvílích volna v telefonu. Občas se stane, že někde čekám a mám třeba deset minut, tak si takto čtu, abych nemarnila čas. Láska s Liamem se odehrává paralelně s příběhem Ronana (Ronanovo srdce) a je to moc hezký romantický příběh. Zde se to hlavním hrdinům moc nekomplikuje, oba se do sebe zamilovali na první pohled. Asi mám trochu raději příběh Ronana, ale je to hlavně kvůli tomu, že má vlastně větší zápletku.

Helen Paris – Má cesta k tobě

S Helen Parris se opět vracíme do malebného městečka Lynwood Falls. Mel je místní knihovnice a v městečku hledá klid a tak trochu úkryt před bývalým manželem. Na svatbě jedné obyvatelky se seznámí s Jessem, bratrem nevěsty. Jesse tráví většinu času na výzkumné lodi a snaží se nějak vyrovnat s tragickou ztrátou rodiny. Myslí si, že už pro něj láska není, ale díky křehké Mel se jeho srdce zase otevírá. Mel potřebuje zmizet, její manžel ji vypátral i zde, a tak odjíždí s Jessem na výzkumnou loď, kde pomáhá v kuchyni a znovu nachází klid a mír v duši. I když to není můj nejoblíbenější díl série, líbily se mi popisy plavby a sledování mořského života. Také Jessova proměna působila přirozeně. Na začátku to byl občas bručoun a jen někdy vylezly na povrch jeho dobré vlastnosti. Mel byla zase hodně uzavřená a nebylo pro ni snadné, aby přijala pomoc od někoho cizího. Tento díl se v městečku odehrával jen částečně, ale nijak mi to nevadilo.

Lucy Harris – S láskou tě nenávidím

Nenechte se zmást jménem autorky, jedná se o českou spisovatelku. S láskou tě nenávidím je romance, která se odehrává v současném Londýně. Lucy se svojí sestrou stěhuje do Londýna, aby zde nastoupila na podzim na univerzitu, kam získaly obě stipendium. Aby měly peníze, chodí na brigádu a Lucy pracuje jako chůva u jednoho mladého páru. Obě děti milují svého strýčka Thomase, který je ze začátku hodně arogantní a k Lucy se nechová moc hezky. Ona se ale nebojí a vše mu vrací. Mezi nimi to samozřejmě jiskří a ti dva se dají dohromady. Vtipná je i její sestra. Příběh Lucy a Davida mě celkem bavil, ale občas mi přišla Lucy nezodpovědná, co se týče její práce (třeba na dovolené na Havaji).

Vítězem dnešního shrnutí je určitě Hra o dědictví, ta mě fakt bavila a těším se na další díl. Určitě si pořídím i další knihy Melanie Moreland a Helen Paris. U těch ostatních to budou maximálně eknihy. Nejhorší naopak byla Penelope Bloom a Ryan Kendall. Jak se dařilo v lednu ve čtení vám? Sedm knih je celkem bída, obávám se, že únor na tom bude podobně. Dělám si naději, že v březnu, kdy budu mít týden dovolenou, se to trochu zlepší. Napište mi:-)

Vaše Čičulka

8 thoughts on “Přečteno: leden 2024

 1. Sabina Nováková

  Ahoj Haničko, moje lednové skóre je 5, za únor jsem na tom teď stejně, avšak možná ještě jeden kousek stihnu. Na mě je to dobré skóre, ale vím že ty máš laťku podstatně výš 😀 Mou cestu k tobě jsem přelouskala zrovna včera během jednoho večera, za mě to byl asi nejslabší díl této série ač nebyl špatný.

  1. ciculka Post author

   Ahoj Sabi,
   to je skvělé, že ses tak rozečetla. Já dočítám právě pátou knihu, ale ještě u jedné jsem téměř na konci. Myslím si, že se v únoru dostanu tak na sedm, osm titulů, uvidíme…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *